Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rick Howe, legenda nadawcy z Halifax, umiera na raka w wieku 69 lat

/
/
/
14 Views

Legenda radiofonii i telewizji Halifax, Rick Howe, który przez pięć dekad relacjonował wiadomości w Maritimes, zmarł na raka w wieku 69 lat.

CityNews Halifax, w którym Howe pracował aż do przejścia na emeryturę w 2021 r., po raz pierwszy poinformowało o śmierci Howe’a w czwartek rano.

Howe, wieloletni gospodarz talk-show, reporter i prezenter wiadomości Infoliniajeden z najdłużej działających programów w Atlantyku w Kanadzie i jego program o tej samej nazwie, Pokaz Ricka Howe’a, w CityNews 95.7.

Był znany ze swojego słynnego zdania: „Jeśli nie jesteś oburzony, nie zwracasz uwagi”.

Howe był także autorem trzech książek, w tym najnowszej: Świadek: Kanadyjczycy z Atlantyku doświadczają historii własnymi słowami, który ukazał się w październiku 2023 r.

Książka bada, jak Kanadyjczycy z Atlantyku zareagowali i zapamiętali niektóre z najważniejszych momentów w historii regionu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Zawsze chciałem zostać pisarzem” – powiedział Hou Eilishowi Bonangowi w listopadzie w wywiadzie na temat swojej nowej książki. „Po 50 latach pracy w radiu mam wiele historii”.

W sierpniu 2022 r. pojawił się także w Global News, aby omówić swoje 50 lat pracy w branży dziennikarskiej i problemy zdrowotne.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Rick Howe o pięciu dekadach doniesień prasowych na morzu”


Rick Howe o pięciu dekadach relacjonowania wiadomości w Maritimes


Następnie powiedział, że „trzyma się przy swoim”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Walka nadal trwa” – powiedział. „To była walka. Kilka razy przechodziłem chemioterapię. I powiem ci co: Chemioterapia nie jest zabawą. Ale znowu trzymam się swojego.”

Śmierć Howe’a była dla wielu szokiem w czwartkowy poranek, a wiele osób zamieściło w Internecie swoje kondolencje, w tym niektórzy z największych osobistości politycznych prowincji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Rick Howe był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w radiu w naszym regionie” – powiedział premier Nowej Szkocji Tim Houston w poście na X, znanym wcześniej jako Twitter.

„Przykro mi, że jego emerytura została tragicznie skrócona”.

Kondolencje złożył także poseł Halifax Andy Fillmore.

„Jego niepowtarzalny głos zapewniał nam zaangażowanie i dostarczanie informacji. Zadawał decydentom trudne pytania – zawsze z szacunkiem i zwykłą energią” – napisał.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Howe pozostawił trzech synów i żonę, prezenterkę telewizyjną Yvonne Colbert.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :