Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Recenzja Xbox Game Pass Ultimate: najlepsza oferta na zawartość do gier

/
/
/
31 Views

plusy

  • Unikalny zestaw funkcji

  • Świetnie sprawdza się zarówno w grach konsolowych jak i PC

  • Katalog 400 gier

Minusy

  • Dostępne gry często się zmieniają

  • Bóle głowy przy integracji z komputerem PC

  • Granie w chmurze jest ograniczone do rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę.

Xbox Game Pass Ultimate to gra, w którą możesz grać bez ograniczeń. usługa subskrypcji gier wideo z wyjątkową wartością. Rozrosła się daleko poza początki Xbox i stała się subskrypcją zapewniającą coś dla każdego, kto gra w gry, a teraz obejmuje pobieranie gier na konsole i komputery PC, dostęp do usług online dla wielu graczy, umowę z gigantem gier EA i usługi w chmurze. który przesyła strumieniowo gry na prawie każde urządzenie. Zapewnia także wiele gier jednodniowych z własnych studiów Microsoftu.

Znalezienie odpowiedniej wersji Game Pass może być mylące. Microsoft oferuje kilka wersji, ale ze względu na sposób podziału funkcji pomiędzy nimi, jedynie plan Ultimate za 15 USD miesięcznie, który tutaj skrócimy do XGPU, ze wszystkimi korzyściami wyszczególnionymi powyżej, naprawdę ma sens.

To właśnie ten zestaw funkcji, dostępny w cenie niższej niż koszt subskrypcji serwisu Netflix 4K, zapewnia Game Pass Ultimate nagrodę redakcji, zwłaszcza jeśli masz tańszą (a czasem przecenioną) wersję. Wersja na konsolę Xbox Series S konsole.

aplikacje-50670-13727851868390641-c9cc5f66-aff8-406c-af6b-440838730be0 aplikacje-50670-13727851868390641-c9cc5f66-aff8-406c-af6b-440838730be0

Halo Infinite to jedna z wielu gier kasowych dostępnych w ramach usługi Game Pass.

Microsoftu

Wybierz odpowiedni plan

Zwykła stara subskrypcja Game Pass kosztuje 10 dolarów miesięcznie i obejmuje wyłącznie bibliotekę gier, od dobrze znanych po mniej znane, które można pobrać i grać na konsoli Xbox One lub Xbox Series X i Series S konsole. Podobnie jak w przypadku wszystkich tych subskrypcji, gry regularnie trafiają do biblioteki i ją opuszczają na mocy umów licencyjnych, ale Microsoft Aureola I Forza są zwykle trwałe. Jednak nawet gdy gra opuści bibliotekę, możesz przenieść swoje postępy do innego sklepu, np. Steam – nie jest to łatwe, ale możesz to zrobić.

Jeśli chcesz grać w gry online dla wielu graczy, w większości przypadków będziesz potrzebować osobnej subskrypcji Xbox Live za 10 USD miesięcznie, aby grać online przeciwko innym osobom. Jest to zawarte w pakiecie Ultimate, więc już możesz zobaczyć, dlaczego Microsoft naprawdę naciska na ten plan.

Pamiętaj, że darmowe gry, takie jak FortniteGra wieloosobowa nie wymaga subskrypcji Xbox Live.

Plan Game Pass na komputer PC za 10 USD miesięcznie korzysta z aplikacji Xbox działającej wyłącznie w systemie Windows, umożliwiając pobieranie i instalowanie podzbioru gier z pełnej biblioteki Game Pass w celu grania lokalnego zamiast przesyłania strumieniowego. Ponieważ są to pełnoprawne gry na PC, do korzystania z nich potrzebny będzie gamingowy laptop lub komputer stacjonarny z kartą graficzną i wystarczająco mocnym procesorem, a także dużą ilością miejsca na dysku twardym. Game Pass na PC zawiera również Gra w EAsubskrypcja, która sama w sobie kosztuje 5 dolarów miesięcznie lub 30 dolarów rocznie.

Ale najlepszą rzeczą jest Xbox Game Pass Ultimate. Za 15 dolarów miesięcznie otrzymasz biblioteki gier na konsole i komputery PC, korzyści i zniżki EA Play oraz Xbox Gold – 10 dolarów miesięcznie osobno – który skupia się na grach online dla wielu graczy. Co więcej, możesz grać na telefonach, iPadach, a nawet komputerach Mac Gry w chmurze Xbox. Dla każdego, kto lubi Zarówno gier na konsole i komputery PC, znalezienie lepszej oferty będzie trudne, zwłaszcza że na rynku nadal dominują gry w chmurze.

Czytaj więcej: Najlepszy laptop do gier 2022

Wybór gry

Gry przygodowe i serie strzelanek, takie jak Battlefield, Destiny 2, Gears of War i Halo, stanowią większość katalogu serwisu, obejmującego około 400 gier. Szacujemy, że gry akcji/przygodowe stanowiły 30% gier w ramach Game Pass, a strzelanki – kolejne 15%. Dobrze wypadły także gry RPG i gry sportowe, ale fani horrorów i łamigłówek znajdą mniejszy wybór (ok. 5% biblioteki). Jednakże Game Pass zapewnia dostęp do klasycznych platformówek, takich jak Banjo Kazooie, gier dopasowywania i łamigłówek, gier RPG i wyjątkowych gier niezależnych, takich jak Dwanaście minut I Hades.

Gry są podzielone na kategorie, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć gry dla całej rodziny, gry pełne akcji, a nawet najnowsze wersje gier, które wkrótce wygasną z platformy. Game Pass to kompleksowa i intuicyjna usługa: gdy znajdziesz interesującą Cię grę, po prostu ją pobierz i zacznij grać.

Xbox Game Pass na Xbox Series S Xbox Game Pass na Xbox Series S

Dana Ackermana/CNET

Najlepsza różnica w ramach Game Pass: szerokość i głębokość

Zgodnie ze swoim przeznaczeniem Microsoft ma niezrównaną przewagę nad konkurentami z kilku powodów. Firma ma długą historię w branży gier. Symulator lotu Microsoftu wystartował prawie 40 lat temu i Xbox ponad 20 lat temu – i jest biegły w graficznym interfejsie programowania DirectX używanym zarówno na konsolach Windows, jak i Xbox. Firma posiada ugruntowane studia tworzące gry i co roku pozyskuje kolejne niezależne studia, a także utrzymuje relacje ze wszystkimi ważnymi twórcami gier. Obsługuje także ogromną sieć najnowocześniejszych centrów danych zoptymalizowanych do obsługi aplikacji w chmurze: Xbox Cloud Gaming to nie tylko rozrywka, to także platforma Azure.

Kluczem jest tutaj „miejsce docelowe”, ponieważ XGPU to tylko jedna z dwóch nagród Editors’ Choice w dziedzinie gier w chmurze. Inny – NVIDIA GeForce teraz. XGPU jest świetne, jeśli nie masz jeszcze dużej biblioteki gier lub chcesz grać w nie na dowolnym urządzeniu, co czyni go dobrym wyborem dla prawie każdego. GeForce Now jest świetnym rozwiązaniem, jeśli posiadasz już dużą bibliotekę gier na PC i chcesz grać w nie na dowolnym urządzeniu w wysokiej jakości i liczbie klatek na sekundę, co czyni go dobrym wyborem dla bardziej doświadczonych graczy.

Bardziej się uzupełniają niż konkurują i wymagają od programistów najmniejszego nakładu pracy dostosowywania, co pozwala na szybki wzrost liczby obsługiwanych gier. Podpisanie umów licencyjnych prawdopodobnie zajmie więcej czasu niż przygotowanie gry do jakiejkolwiek usługi.

Dla kontrastu, większość konkurentów XGPU patrzy tylko na części całości; na przykład zarówno Google Stadia, jak i Amazon Luna mają solidne sieci do przesyłania strumieniowego na wiele urządzeń, ale mają małe biblioteki gier, ponieważ gry są trudniejsze do przeniesienia.

Niefortunna ironia losu polega na tym, że Sony miało największą przewagę w grach w chmurze i w dużej mierze ją schrzaniło, pozostawiając PSNow jedynie dobrym i stosunkowo niedrogim wyborem jako bibliotekę gier PlayStation, która nie oferuje nawet najnowszych ekskluzywnych gier Sony. jak XGPU to robi.

img-0316 img-0316

Granie w chmurze Xbox na laptopie.

Dana Ackermana/CNET

Gdzie zawodzi

Będąc specjalistą od wszystkiego, XGPU nie radzi sobie ze wszystkimi aspektami. Na przykład strumieniowanie gier w chmurze jest nadal ograniczone do 1080p i 60 klatek na sekundę, podczas gdy Stadia może działać w rozdzielczości 4K, a GeForce Now 1440p przy 120 klatkach na sekundę.

Niewiele jest rzeczy bardziej irytujących niż rozpoczęcie gry na komputerze i odkrycie, że gra nie uruchomi się, dopóki nie zaktualizujesz systemu Windows, ponieważ aplikacja Xbox jest zbyt blisko powiązana ze sklepem Microsoft. nam przejście do innych gier, które nie są objęte subskrypcją Game Pass.

Oferuje znaczną liczbę nowych gier i premier już pierwszego dnia, ale biblioteka regularnie wydaje także gry. Podobnie jak w przypadku wielu usług subskrypcyjnych, wybrana gra (lub film lub program telewizyjny) zawsze trafia do usługi, której nie subskrybujesz.

Fajnie, że EA Play jest dołączone do subskrypcji XGPU, ale nie jest tak ściśle zintegrowane. Na przykład na PC nadal będziesz musiał zainstalować inny program uruchamiający, a ustawienia rodzinne w XGPU nie dotyczą EA Play.

Gra wartości

Kiedy wystartowała usługa Game Pass, przypominała ona początki Netflixa: ciekawy pomysł, ale z małym katalogiem. Jest to obecnie domyślna platforma dla głównych gier wydawców stowarzyszonych z Microsoft, takich jak Bethesda, oraz popularnych marek, takich jak Halo i Forza.

Ponieważ stała się wielogłową hydrą Game Pass Ultimate, trudno uzasadnić nawet zakup Xboksa bez abonamentu. 12-miesięczna subskrypcja kosztuje tyle samo, co trzy duże nowe wydania gier (lub nawet mniej, teraz, gdy cena wielu nowych gier wzrosła do 70 USD). Co ważniejsze, daje graczom możliwość wypróbowania znacznie szerszej gamy gier od twórców dowolnej wielkości, rozwiązując jeden z największych problemów związanych z odkrywaniem gier.

Pokaż mniej

Pokaż opinię eksperta Pokaż mniej

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :