Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Radny w Pickering w Ontario publikuje kontrowersyjny artykuł krytykujący Miesiąc Historii Czarnych

/
/
/
18 Views

Burmistrz Pickering w Ontario jest oburzony, gdy jeden z jego radnych po raz kolejny wygłosił kontrowersyjne uwagi.

Radna okręgu 1, Lisa Robinson, napisała niedawno artykuł w lokalnej gazecie w Durham, wzywając do zniesienia Miesiąca Historii Czarnych.

„To jest zupełnie nie w stylu. To obraźliwe, bez sensu. I myślę, że to rasistowskie” – powiedział burmistrz Kevin Ash. „Jestem bardzo zaniepokojony… członek mojej rady, naszej rady, użyłby takiego języka, ponieważ nie odzwierciedla on istoty miasta”.

W artykule opublikowanym w mainstreamowej gazecie Central Durham Gazette Robinson kwestionuje potrzebę organizowania Miesiąca Historii Czarnych, pisząc: „Dlaczego tak bardzo kieruje nami kolor naszej skóry w epoce nowożytnej?”

W innym cytacie mówi: „Niewolnictwo nie jest kwestią czarno-białą”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W wywiadzie dla Global News Robinson powiedziała, że ​​potępia oskarżenia Ashe o rasizm. „Myślę, że to bardzo niepokojące. Myślę, że to co zrobił było złe. Wiesz, on nawet nigdy nie usiadł i ze mną nie porozmawiał.

Robinson powiedziała również, że wierzy, że sama idea Miesiąca Czarnej Historii dzieli nas jako społeczeństwo i powoduje dalsze podziały.

„Musimy przestać tworzyć środowisko, które zachęca do rasizmu i ocenia ludzi wyłącznie na podstawie koloru ich skóry… To tworzy jedynie wylęgarnię rasizmu”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Podczas gdy Robinson stwierdziła, że ​​wspiera wszystkich ludzi bez względu na kolor skóry i pochodzenie, autorka i pedagog Pickeringa, Shalleen Drakes-Tull, stwierdziła, że ​​propozycja radnej spowoduje jedynie większe podziały. Problem, jak stwierdził Drakes-Tull, polega na braku zrozumienia, dlaczego Miesiąc Czarnej Historii jest potrzebny.

„Jeśli ktoś twierdzi, że nie potrzebujemy Miesiąca Czarnej Historii, powoduje to podziały i pokazuje, że nie rozumie się, jak ludzie muszą poruszać się po tym świecie” – powiedział Drakes-Tull.

„Nasz system szkolny nie zapewnia uczniom rasy czarnej, azjatyckiej i rdzennej historii, której potrzebują, aby czuli się związani z tym krajem. Moim zdaniem pokazuje to, że jest ona bardzo niewykształcona w zakresie historii ludzi w tym kraju”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ale dla Robinsona, który w zeszłym roku został wybrany do Dystryktu 1, rozpoznawanie ludzi i społeczności musi być daltonistą.

„Myślę, że jeśli mamy mieć miesiąc poświęcony historii, niech będzie to miesiąc poświęcony samej historii. Nie musi to dotyczyć wyłącznie koloru skóry.

To nie pierwszy raz, kiedy Robinson wywołuje kontrowersje w mieście. W ubiegłym roku po serii dochodzeń została skazana przez radę miasta. Jedno z nich dotyczyło jej prośby o wprowadzenie ograniczeń wiekowych w przypadku wydarzeń takich jak Pride i Drag Queen Story Time. Robinson powiedziała, że ​​odpowiedziała na obawy dotyczące bezpieczeństwa, jakie ona i wyborcy mieli w związku z takimi wydarzeniami.

Skończyło się na tym, że otrzymała ponad 60-dniową pensję.

Ale radna okręgu 1 podtrzymuje swoje słowa i twierdzi, że od czasu opublikowania artykułu widziała falę poparcia.

„Otrzymuję mnóstwo pozytywnych opinii od ludzi o różnym kolorze skóry i pochodzeniu”.

Tymczasem burmistrz Pickering powołuje się na prowincjonalne ustawodawstwo przeciwdziałające molestowaniu, aby pociągnąć zdeklarowanego radnego do odpowiedzialności.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Uczę się, że jest to wzorzec zachowań, który negatywnie wpływa na naszą społeczność, reputację naszego miasta i reputację naszej rady” – powiedział Ash. „I to musi się skończyć”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :