Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rada słyszy, jak Vancouver jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów klimatycznych na rok 2030 – B.C.

/
/
/
14 Views

Prawie pięć lat po ogłoszeniu przez miasto Vancouver stanu nadzwyczajnego klimatycznego prognozy pokazują, że gmina nie osiąga swoich celów klimatycznych.

Aktualizacja nadszedł raport roczny w sprawie wysiłków miasta na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, przedstawionych radzie w środę.

„Oczywiście nie jest to problem, który Vancouver rozwiąże samotnie, to problem globalny, który wymaga globalnego rozwiązania, ale odgrywamy w tym ważną rolę” – powiedział Matt Horne, miejski menadżer ds. łagodzenia zmiany klimatu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Vancouver wezwano do przywrócenia planu awaryjnego dla klimatu”


Vancouver wezwało do przywrócenia realizacji planu nadzwyczajnego klimatycznego


Z raportu wynika, że ​​w latach 2007–2007 Vancouver udało się zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 12 procent.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Celem miasta jest redukcja emisji o 50% do 2030 r., ale Horne stwierdził, że w „najlepszym przypadku” Vancouver nadal nie osiągnie celu, osiągając 40% redukcję.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Obecna trajektoria miasta sprawia również, że osiągnięcie celów trzech z sześciu „dużych kroków” określonych w planie na wypadek sytuacji nadzwyczajnej klimatycznej jest „mało prawdopodobne”, przy czym pozostałe dwa również są wątpliwe.

Z raportu wynika, że ​​jedynym celem z sześciu, który Vancouver jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia, jest ograniczenie emisji materiałów wysokoemisyjnych i praktyk budowlanych.

Kluczowe cele dotyczące dzielnic, w których będzie można spacerować, aktywnego transportu i tranzytu oraz bezemisyjnego ogrzewania pomieszczeń i wody wydają się mało prawdopodobne, natomiast cele dotyczące bezemisyjnego transportu oraz odbudowy wybrzeży i lasów uznano za wysoce prawdopodobne.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Miasto Vancouver publikuje plan awaryjny dotyczący klimatu


Miasto Vancouver publikuje plan awaryjny dotyczący klimatu


„Mamy nadzieję, że uda nam się wdrożyć te plany i nadać sobie impet oraz podstawy do zamknięcia luki w drugiej połowie dekady” – powiedział Horne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Najważniejsze punkty miejskiego planu działań klimatycznych obejmowały eliminację minimalnych wymagań parkingowych dla nowych mieszkań w niektórych częściach miasta, programy pilotażowe mające na celu modernizację mieszkań non-profit i mieszkań na wynajem w celu wyeliminowania ogrzewania gazowego i ciepłej wody, a także postęp w katalogowaniu potrzeb miasta w zakresie aktywnej mobilności.

Horne powiedział, że członkowie rady staną w tym roku przed licznymi decyzjami dotyczącymi polityk, które mogą przyspieszyć lub spowolnić postęp w zakresie zmian klimatycznych, w tym przepisów dotyczących ciepłej wody, zachęt do masowego budownictwa drewnianego, kolejnego etapu polityki minimalnej liczby miejsc parkingowych i zarządzania parkingami na ulicach. ogrzewanie. przepisy dotyczące sprzętu i nadchodzący plan Rupert/Renfrew.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :