Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rada Miasta Calgary odrzuca propozycję obniżki podatków – Calgary

/
/
/
28 Views

Rada miasta Calgary odrzuciła we wtorek propozycję odnowienia budżetu miasta na rok 2024 w celu znalezienia ponad 23 milionów dolarów ulg podatkowych w celu zmniejszenia podwyżek podatku od nieruchomości.

Pierwotna propozycja nakazywała miastu znaleźć 23 miliony dolarów oszczędności, aby zrównoważyć koszt jednoprocentowego przesunięcia części podatku od działalności gospodarczej na rzecz mieszkańców, co z kolei zapewniłoby pewne ulgi w tegorocznych rachunkach za podatek od nieruchomości.

Członkowie Rady Terry Wong, Sonya Sharp, Dan McLean, Andre Chabot, Jennifer Wyness i Shawn Chu podpisali propozycję, która została po raz pierwszy zaprezentowana na posiedzeniu komitetu wykonawczego 23 stycznia.

Zmiana podatku, wraz z pakietem 28 pozycji wydatków w listopadowym budżecie, przyczyniła się do ogólnego wzrostu podatku od nieruchomości dla właścicieli domów w Calgary w tym roku o 7,8%.

Na wtorkowej sesji rady pow. Firma Sharp zmieniła propozycję skierowania pracowników miasta do zalecenia jednorazowych korekt w budżetach operacyjnym i kapitałowym w celu zmniejszenia budżetu na rok 2024 o 23 miliony dolarów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Wong i Sharp powiedzieli, że słyszeli od wyborców, że podnoszenie podatków od nieruchomości jest zbyt uciążliwe w czasie kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Finanse większości ludzi są obecnie napięte. Ośmioprocentowy wzrost jest niezwykle niewielki” – stwierdził Sharp.

„Oznacza to również, że podwyżka podatków w przyszłym roku wyniesie 5,5 procent”.

Sharpe dodał później, że rada i administracja muszą wykazać się większą elastycznością w zakresie budżetu.

„Mamy miejsce na 23 miliony dolarów. Jeśli nie uda nam się znaleźć 23 milionów dolarów w budżecie wynoszącym 5 miliardów dolarów, być może robimy coś złego” – stwierdził Sharp.

Wykres. Walcott zdecydowanie nie zgodził się z tą propozycją, twierdząc, że najemcy i bezbronni mieszkańcy Kalgarii nie skorzystaliby z ulgi podatkowej, gdyby została ona zatwierdzona.

„Rzeczywistość, przed którą stoimy, jest bardzo prosta… Czy uważamy, że koszty zdrowia psychicznego, niedrogie mieszkania i koszty bezpieczeństwa transportu to rzeczy, które chcemy ciąć?” – zapytał w sali rady.

Walcott dodał, że ponowne otwarcie budżetu wraz z powszechnymi cięciami doprowadziłoby również do cięć w ważnych usługach.

„Niech ludzie patrzą” – powiedział. „Rozmawiamy o tym, co usłyszeliśmy od mieszkańców. „Nie mogę wrócić do moich klientów i powiedzieć im, że narażamy ich zdrowie psychiczne”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zmieniony wniosek został odrzucony 7–8. Burmistrz Jyoti Gondek oraz członkowie rady Courtney Walcott, Evan Spencer, Raj Dhaliwal, Richard Putmans, Gian-Carlo Carra i Jasmine Mian głosowali przeciwko propozycji.

Nastąpiło to po tym, jak w listopadzie rada omówiła swój budżet operacyjny na 2024 r., który przewidywał wzrost podatków od nieruchomości o 5,7%, ale w przypadku właścicieli domów – nawet o 8%.

Podwyżka podatków od nieruchomości pozostaje zgodna z zaleceniami administracji dotyczącymi zwiększania wydatków na potrzeby rozwijającego się miasta. Gondek powiedział we wtorek, że do Calgary przeprowadza się 60 osób dziennie.

W listopadzie władze miasta zarekomendowały propozycję przesunięcia udziału podatku pomiędzy przedsiębiorstwami a właścicielami domów o jeden procent rocznie w ciągu następnego roku.

Obecnie nieruchomości mieszkalne płacą 52 procent podatku od nieruchomości w Calgary, a firmy płacą pozostałe 48 procent.

— Z plikami Adama McVicara, Global News.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :