Quickley pomógł Raptors pokonać Rockets 107-104

/
/
/
21 Views

TORONTO – Immanuel Quickley dominował z 25 punktami, gdy Toronto Raptors pokonali w piątek Houston Rockets 107:104 i powitali ponownie byłą gwiazdę Freda VanVleeta.

R.J. Barrett z Mississauga w Ontario zdobył 21 punktów i miał siedem asyst, a Toronto (19-33) wygrało kolejne mecze.

Scotty Barnes i Jakob Poeltl zanotowali double-double. Barnes miał 13 punktów, 10 zbiórek i 8 asyst, a Poeltl 16 punktów i 12 zbiórek.

Jabari Smith Jr. zaliczył double-double z 12 punktami i 11 zbiórkami, a Houston (23-28) przegrało trzecią z rzędu. Dillon Brooks, również z Mississauga, zdobył 20 punktów, z czego 11 w czwartej kwarcie.

VanVleet, który rozpoczął karierę w Raptors i zdobył z tą drużyną mistrzostwo NBA w 2019 roku, wrócił do Toronto po raz pierwszy od podpisania kontraktu z Houston poza sezonem.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W lipcu zgodził się na lukratywny trzyletni kontrakt o wartości 128 milionów dolarów z Rockets, ale w piątek nie mógł grać ze względu na naderwanie lewego mięśnia przywodziciela.

„Nie wiem, czego się spodziewać, ale najwyraźniej byłem podekscytowany przejażdżką” – powiedział VanVleet podczas porannych zdjęć w Houston. „Miło jest kogoś odwiedzić i spędzić czas w moich ulubionych miejscach.

Powiązane wideo

„To zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc na świecie.”

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W pierwszej kwarcie wyświetlono wideo w hołdzie VanVleetowi, a wyprzedane bilety liczące 19 800 widzów zgotowały mu owację na stojąco, gdy szedł na środek kortu, aby pomachać. Scotiabank Arena zamieściła także na zewnętrznej tablicy wideo zdjęcie VanVleeta z podpisem „Witamy ponownie, mistrzu”.

Obrońca Toronto, Gary Trent Jr., przechwycił nieudane podanie Holidaya na 4:21 przed końcem pierwszej kwarty, a następnie podał piłkę do pędzącego Quickleya, który z łatwością zapewnił sobie 13-punktowe prowadzenie. Quickley prowadził wszystkich strzelców, zdobywając dziewięć bramek, a Raptors pod koniec pierwszej partii wypracowali sobie prowadzenie 34-20.

W drugiej kwarcie Houston prowadziło 15:0, a do przerwy 9:02 przed końcem kwarty dobiegł 12-metrowy skoczek Aarona Holidaya, który zapewnił mu dwupunktowe prowadzenie. Jednak zwycięstwo 13-3 Toronto zakończyło połowę, a Raptors schodzili na przerwę z prowadzeniem 61-49.

Ta passa trwała do trzeciej minuty, kiedy Quickley trafił za trzy punkty z wysokości 25 stóp na niecałe trzy minuty przed końcem kwarty.

Quickley (24 l.) oszukał Amen Thompsona rzutem, gdy uciekające Rockets przeleciały obok niego, zanim spokojnie trafił za trzy. Quickley wskoczył z powrotem na kort, a Toronto swoim sztyletem otworzyło 23-punktowe prowadzenie.

Środkowy rezerwowy Raptors, Jontay Porter, zdobył pięć punktów na zakończenie trzeciej klatki, a Toronto prowadziło 88-71 przed ostatnią tercją.

Brooks pomógł Rockets oddalić się od drużyny z rodzinnego miasta w czwartej kwarcie, zdobywając 11 punktów w kwarcie i zmniejszając prowadzenie Toronto do sześciu.

Quickley wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych na 36,1 sekundy przed końcem meczu, po czym Holiday szybko zdobył piłkę i ukradł podanie poza boisko, dając Houston kolejne posiadanie.

Po wznowieniu gry Jeff Green nie trafił w rzut za trzy punkty, ale Rockets ponownie odebrali piłkę, trafiając za trzy punkty z odległości 27 stóp i doprowadzając grę do remisu.

Barrett został sfaulowany po podaniu poza boisko i wykonał oba rzuty wolne, aby na 18,2 sekundy przed końcem przywrócić prowadzenie Raptors do 107-104.

Holiday nie wykorzystał trzypunktowej próby doprowadzenia do remisu po kolejnym posiadaniu Houston, ale potem zarządził szybką przerwę na żądanie, gdy Thompson złapał piłkę. Gdy tłum skandował „OCHRONA!” Green trafił za trzy punkty z obręczy i przypieczętował zwycięstwo Toronto.

NOWOŚĆ – Strażnik Ochai Agbaji i kanadyjski środkowy Kelly Olynyk przybyli do Toronto dzień po tym, jak Utah Jazz sprzedał ich Raptors. Chociaż obaj byli gotowi do gry, główny trener Toronto Darko Rajakovic powiedział, że zamierza dać im odpocząć po tym, jak obaj spędzą dzień w podróży, aby dołączyć do nowego zespołu.

DALEJ – Toronto będzie gospodarzem Cleveland Cavaliers (34-16) w sobotni wieczór.

Houston kontynuuje swoją podróż, zatrzymując się w Atlancie przeciwko Hawks w sobotę.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 9 lutego 2024 r.