Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Quebec zakazuje operacji plastycznych zwierząt domowych – Montreal

/
/
/
15 Views

W sobotę w całej prowincji weszła w życie gruntowna aktualizacja przepisów dotyczących ochrony zwierząt domowych w Quebecu, zakazująca czterech operacji kosmetycznych i ustanawiająca nowe standardy opieki dla kilku gatunków ssaków.

Chociaż przepisy weterynaryjne Quebecu wcześniej zabraniały usuwania strun głosowych, przycinania uszu, przycinania ogonów i usuwania pazurów u kotów, nowe przepisy oficjalnie zabraniają takich zabiegów ze względów estetycznych.

To rozwiązanie formalizuje powszechny sprzeciw wobec tej praktyki wśród profesjonalistów, powiedział prezes zakonu, Gaston Rioux.

„Ten ruch nie jest charakterystyczny dla Quebecu” – powiedział w wywiadzie. „Na całym świecie tego typu operacje są zabronione i niezalecane”.

Obecnie Ontario jest jedyną prowincją w Kanadzie, w której nie obowiązuje zakaz usuwania pazurów u kotów.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

Rioux i jego poprzedniczka, Caroline Kilsdonk, stwierdzili, że cztery niepotrzebne procedury narażają zwierzęta na niepotrzebne ryzyko związane z zabiegiem chirurgicznym i mogą prowadzić do problemów behawioralnych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Na przykład usuwanie strun głosowych psa w celu stłumienia szczekania „nie jest uważane za zbyt humanitarne, ponieważ jeśli pies szczeka nadmiernie, prawdopodobnie ma problemy z niepokojem lub nudą” – wyjaśnił Kilsdonk.

„Zajmujemy się tylko objawem, a nie przyczyną problemu” – powiedziała.

Według Giroux prawie jedna trzecia kotów poddawanych zabiegom usuwania pazurów (równoważnym usuwaniu czubka ludzkiego palca) wykazuje problemy behawioralne lub agresję.

Rozporządzenie Quebecu nadal pozwala lekarzom weterynarii na zalecanie zabiegów chirurgicznych w celach leczniczych i czyni wyjątek w przypadku przycinania uszu bezdomnym kotom w ramach dozwolonych programów pułapek, kastracji i wypuszczania.

Inne zapisy rozporządzenia obejmują zakazy eutanazji przez wdychanie, trzymania zwierząt na uwięzi bez obroży, krycia zwierząt o niekompatybilnych rozmiarach oraz karmienia świń domowych mięsem.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Masz zwierzaka?”  W Quebecu wchodzą w życie nowe zasady dotyczące dobrostanu zwierząt


Mieć zwierzaka? W Quebecu wchodzą w życie nowe zasady dotyczące dobrostanu zwierząt


Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 10 lutego 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :