QText Sekmeli Not Tutma Programı

QText ücretsiz, açık kaynak kodlu ve sekmeli arayüzle not alma imkanı tanıyan bir windows programı. Otomatik kaydetme özelliği sayesinde notlarınızı kaydetmeyi unutma gibi durumları düşünmenize gerek kalmıyor.

Yeni bir not oluşturmak için araç çubuğundaki ilk ikona tıklayın ya da Ctrl + N kısayol tuşlarını kullanın. Yeni dosyanıza bir isim verin Text veya Rich text seçeneklerinden birini seçin. Text seçerseniz sadece düz yazı şeklinde notlar oluşturabilirsiniz Rich text (Zengin metin) seçeneği ile oluşturduğunuz notların fontunu, büyüklüğünü istediğiniz gibi değiştirebilir notunuza listeler vs. ekleyebilirsiniz.

Porgramı kapattığınızda system tray (Windows sistem tepsisi) bölümüne küçülüyor oradan tekrar çalıştırıp not tutmaya devam edebilirsiniz.

Notlar programın çalıştığı dizinde Data adında bir klasöre kaydedilmektedir. Sekmeye sağ tıklayarak Open containing folder seçeneği ile notun kaydedildiği dizine ulaşabilirsiniz.

Araç çubuğunda yer alan saat şeklindeki ikonu kullanarak bir hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz saat geldiğinde yazılan notla beraber Windows bildirimi şeklinde bir hatırlatıcı devreye girecektir.

Programın hem kurulabilir sürümü hem de kurulum gerektirmeyen taşınabilir sürümü bulunuyor. Sekmeli şekilde notlar tutabileceğiniz bir program arıyorsanız QText en iyi alternatiflerden biri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*