Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Przeczytaj więcej o poszukiwaniach w Calgary niedrogich mieszkań na polach kempingowych

/
/
/
18 Views

Kemping to coś, na co wiele rodzin czeka latem, jako szansa na ucieczkę od miasta.

Jednak koszty wynajmu lub zakupu domu sprawiają, że niektórzy mieszkańcy Calgary decydują się na zamieszkanie na kempingach przez cały rok.

Mountainview Campground położony jest zaledwie cztery kilometry na wschód od Calgary i jest zazwyczaj popularnym i wygodnym miejscem biwakowym dla turystów.

„Nieruchomości do wynajęcia w Calgary, Okotoks i okolicach są oburzające” – stwierdziła Rae Hilton. „Jest tu inna kobieta, przeprowadziła się tutaj, ponieważ właściciel podniósł jej czynsz z 1800 do 3400 dolarów, a jej na to nie stać.

“Mamy tak samo. Nie możemy sobie na to pozwolić.”

Hilton, jej mąż i trójka dzieci mieszkają od lata w przyczepie na kempingu Mountainview.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Gdy czynsz ponownie wzrósł, zamiast szukać bardziej tradycyjnego miejsca do życia, kupili przyczepę za 60 000 dolarów.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Seria śmiertelnych pożarów w Calgary uwydatnia potrzebę lepszego planowania bezpieczeństwa dla seniorów”


Seria śmiertelnych pożarów w Calgary uwydatnia potrzebę lepszego planowania bezpieczeństwa seniorów


„Nie chcieliśmy uzyskać czegoś, co miało zamarznąć w środku nocy, tak jak kilka tygodni temu było -40” – powiedział Hilton.

„To była ważna decyzja. To była duża inwestycja. Rzecz jednak w tym, że gdybyśmy wybrali używany, nie wiedzieliśmy, w co byśmy się wpakowali. Przynajmniej ten ma gwarancję, więc jeśli coś się stanie, ktoś może to naprawić.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Powiedziała, że ​​ich czynsz w Okotoks w Alta, bez opłat za media, wynosił 3400 dolarów.

Miesięczne koszty kempingu wynoszą około 1000 dolarów za opłaty i 600 dolarów za przyczepę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Oczywiście w przyczepie jest trochę ciasno, ale się dostosowują. Zarówno Hilton, jak i jej mąż pracują na pełny etat, a jej córka pracuje na dwa etaty.

Powiedziała, że ​​posiadanie psów utrudnia znalezienie mieszkania.

„To było trudne, ponieważ lepiej byłoby być w domu, ale robisz to, co musisz i to nie ma znaczenia. Jeśli to oznacza zakup przyczepy, aby mieć pewność, że Twoja rodzina będzie miała dach nad głową i jedzenie w brzuchach, zrobisz to” – powiedział Hilton.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Czy ograniczenie liczby studentów zagranicznych rozwiąże kryzys mieszkaniowy w Kanadzie?


Czy ograniczenie liczby studentów zagranicznych pomoże rozwiązać kryzys mieszkaniowy w Kanadzie?


W niedzielę Ron Weber odwiedził kemping. Jego córka trzy miesiące temu przywiozła przyczepę i obecnie mieszka na kempingu, ponieważ nie mogła znaleźć miejsca, w którym mogłaby zabrać swoje koty.

„Myślę, że to oburzające. Koszty utrzymania — człowiek po prostu nie może niczego znaleźć” – powiedział Weber.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Dalej na wschód, przy autostradzie transkanadyjskiej, na kempingu Strathmore Highway, właścicielom zostały już tylko dwie osoby na zimę.

W zeszłym roku było ich więcej, ale ich media wzrosły do ​​6000 dolarów miesięcznie, co spowodowało stratę operacyjną.

„Podwyższenie czynszu nie rozwiąże problemu” – mówi współwłaścicielka Brenda McCool. „Ci ludzie są tutaj, ponieważ czynsz jest niski i mają trudności z jego płaceniem”.

Właściciele powiedzieli, że w październiku pomogli rodzinie znaleźć mieszkanie. McCool powiedział, że nie ma mowy, aby pozwolili im mieszkać w przyczepie namiotowej w chłodniejszych miesiącach.

„Byli wtedy bez pracy i nie mogli znaleźć miejsca do życia dla tak wielu ludzi. W przyczepie namiotowej mieszkało troje dzieci i dwie osoby dorosłe. Zbliżała się zima i musieliśmy im powiedzieć, że nie jest bezpiecznie. Wysłaliśmy ich do osiedli mieszkaniowych w mieście i w końcu znaleźli dom, w którym mogli zamieszkać” – powiedział McCool.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Wyższa liczba ludności może zwiększyć presję na mieszkalnictwo, twierdzi Rogers z Bank of Canada


Wyższa liczba ludności może zwiększyć presję na mieszkalnictwo, twierdzi Rogers z Bank of Canada


Hilton wyraziła zaniepokojenie brakiem tanich mieszkań w Calgary. Nigdy nie przypuszczała, że ​​będzie musiała mieszkać z rodziną w przyczepie kempingowej.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Dla mnie to chciwość. To jest chciwość rządu. To chciwość korporacji podnosi ceny. To chciwość wobec wszystkich” – stwierdził Hilton.

„Klasa średnia stała się teraz klasą niższą. Klasa niższa jest obecnie w biedzie, a ludzie żyjący w biedzie są teraz bezdomni”.

Hilton powiedziała, że ​​dorastała na Terytoriach Północno-Zachodnich i przeprowadziła się do Calgary w 1988 roku.

„To nie jest to, co pamiętam. Kiedyś była płaca wystarczająca na życie, więc można było związać koniec z końcem.

Z najnowszej oceny potrzeb mieszkaniowych miasta Calgary wynika, że ​​w 2021 r. prawie jednej piątej gospodarstw domowych w Calgary nie będzie stać na mieszkanie.

Według Raport CMHC dotyczący rynku wynajmuOgólny wskaźnik pustostanów w Calgary spadł do 2,7 procent, najniższego poziomu od 2014 roku.

„Rekordowa migracja do Alberty w dużej mierze wsparła popyt na wynajem, choć wzrost podaży nie był na tyle wystarczający, aby go zrównoważyć. Przystępność cenowa budzi obawy, ponieważ uważa się, że niewystarczająca liczba domów jest dostępna dla gospodarstw domowych o najniższych dochodach” – czytamy w raporcie.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :