Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Projekt SEARCH zaprasza uczniów z niepełnosprawnością rozwojową do nowego programu w Guelph

/
/
/
43 Views

W rejonie Guelph działa nowy program, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością rozwojową w przygotowaniu się do zatrudnienia.

Projekt SEARCH to wyjątkowy program szkoleniowy od szkoły do ​​pracy opracowany przez Centrum Medyczne Dziecięce w Cincinnati w 1996 roku. Zapewnia studentom praktyczne doświadczenie zawodowe, jednocześnie rozwijając praktyczne umiejętności potrzebne na dzisiejszym rynku pracy.

W komunikacie prasowym podano, że na całym świecie istnieje ponad 750 ośrodków Project SEARCH, z czego 16 znajduje się w Kanadzie. Guelph rozpocznie działalność we wrześniu 2024 r.

„Celem programu jest zapewnienie uczniom możliwości znalezienia konkurencyjnego zatrudnienia po ukończeniu studiów” – powiedział Geoff Mawhinney, koordynator programu odpowiedzialny za edukację specjalną w Katolickim Okręgu Szkolnym w Wellington (WCDSB). „Oznacza to zatrudnienie stałe, a nie sezonowe, płacące co najmniej płacę minimalną lub wyższą i (zapewniające) co najmniej 16 godzin tygodniowo.”

Program powstał we współpracy z WCDSB, Uniwersytetem w Guelph, Radą Szkolną Upper Grand District (UGDSB) i March of Dimes Canada.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wiemy, że nasze wspólne zaangażowanie w program pomoże młodym ludziom z niepełnosprawnością rozwojową znaleźć sensowne, dochodowe zatrudnienie po ukończeniu szkolenia zawodowego i staży oferowanych w roku szkolnym 2024–25” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor ds. edukacji UGDSB Peggy Blair. .

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Co roku w programie będzie uczestniczyć 10 studentów, którzy będą pracować na różnych wydziałach UG. Na uniwersytecie znajduje się również sala dydaktyczna, do której studenci uczęszczają przez cały rok akademicki.

„(Uczniowie) rozpoczynają dzień w klasie, idą na staż, a następnie wracają na zajęcia, aby zastanowić się nad tym doświadczeniem” – powiedział Mawhinney. „Na zajęciach uczą się takich umiejętności, jak budowanie zespołu, bezpieczeństwo w miejscu pracy, technologia, autoprezentacja, znajomość finansów — wszystkiego, co potrzebne, aby odnieść sukces w miejscu pracy”.

Mawhinney powiedział, że ci studenci również otrzymają wsparcie po ukończeniu studiów i wejściu na rynek pracy.

„Studenci są związani ze społeczną agencją zatrudnienia lub agencją wsparcia, taką jak March of Dimes” – powiedział. „Poznają ich przez cały ostatni rok szkoły i podążają za nimi po ukończeniu studiów, aby zapewnić im możliwości zatrudnienia”.

Szpital Oakville Trafalgar Memorial Hospital uczestniczył w projekcie SEARCH w regionie Halton w 2019 r. Mawhinney powiedział, że odwiedził szpital i inne miejsca objęte projektem SEARCH, gdzie studenci mogli pracować produktywnie i zarabiać na życie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wysterylizowali sprzęt medyczny, przygotowali wózek do operacji albo odpowiadali za pocztę przychodzącą i wychodzącą – czyli rzeczy, które są bardzo ważne dla szpitala i z którymi nasi uczniowie radzą sobie dobrze”.

We wtorek odbędzie się wieczór informacyjny. 6 lutego w Centrum Uniwersyteckim Uniwersytetu w Guelph, sala UC 422, początek o 18:30. Każdy, kto planuje wziąć udział, musi najpierw przejdź tutaj, aby się zarejestrować.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :