Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Projekt rurociągu Trans Mountain Pipeline pokonuje kolejną poważną przeszkodę w jego ukończeniu

/
/
/
36 Views

Kanadyjski Urząd Regulacji Energetyki dał zielone światło o godzinie 11:00 do ultrataniego, będącego własnością federalną rurociągu Trans Mountain, który jest obecnie budowany w zachodniej Kanadzie.

W orzeczeniu opublikowanym pod koniec piątku na swojej stronie internetowej organ regulacyjny udzielił gigantowi rurociągu błogosławieństwa na zmianę metodyki wyznaczania trasy dla 2,3-kilometrowego odcinka budowy w dolinie Fraser Valley w Kolumbii Brytyjskiej.

Inżynierowie Trans Mountain początkowo poprosili organy regulacyjne o wykopanie 36-calowej rury przez odcinek górzystego terenu w pobliżu Hope w Kolumbii Brytyjskiej. Jednak później firma odkryła, że ​​twarda skała bardzo utrudnia wiercenie rury o tej szerokości.

Jesienią ubiegłego roku firma zwróciła się do organu regulacyjnego o zmniejszenie rozmiaru rury do 30 cali, jak stwierdzili jej inżynierowie. nie zaszkodzi strumień ropy przepływający rurociągiem.

Organ regulacyjny ze swojej strony początkowo odrzucił ten wniosek, powołując się na niejednoznaczne dowody od firmy, że przeróbka zapewni integralność rury i przepływającego przez nią oleju.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Panel Kanadyjskiego Organu Regulacji Energetyki ustalił, że Trans Mountain nie podjęła odpowiednich środków w celu rozwiązania problemu integralności rurociągu i związanego z nim wpływu na środowisko” – podał organ regulacyjny w uzasadnieniu odrzucenia wniosku.

To skłoniło Trans Mountain do wydania szczególnie ostrego ostrzeżenia: odmowa wydania firmie pozwolenia na wiercenie mniejszej rury skutkowałaby „katastrofalnym” dwuletnim opóźnieniem i wielomiliardowymi stratami.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Pierwszy Naród walczy z federalnymi o odszkodowanie za oryginalny rurociąg Trans Mountain”


First Nation walczy z federalnymi o odszkodowanie za oryginalny rurociąg Trans Mountain


W piątek prawnik Trans Mountain, Sander Duncanson, pojawił się na przesłuchaniu kanadyjskiego organu regulacyjnego ds. energii w Calgary i powiedział, że firma podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić, że różnica w średnicach rur będzie bezpieczna i spełni rygorystyczne normy.

„Komisja musi pamiętać, że teraz liczy się każdy dzień” – powiedział komisarzom Duncanson.

Po wysłuchaniu zapewnień Trans Mountain regulator zgodził się z drugim, zaktualizowanym oświadczeniem spółki.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rosnące zadłużenie i opóźnienia

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Rurociąg został zakupiony w 2018 roku przez liberalny rząd Justina Trudeau od energetycznego giganta z Teksasu za 4,7 miliarda dolarów. poniósł dodatkowe 31 miliardów dolarów. w kosztach budowy. Oznacza to, że obecny całkowity koszt nabycia i budowy projektu wynosi 35 miliardów dolarów.

W zeszłym miesiącu, w piątek przed Bożym Narodzeniem, otrzymano kolejne 2 miliardy dolarów gwarancji kredytów komercyjnych. ogłoszony na stronie internetowej Export Development Canada. Dzięki tej gwarancji kredytowej łączna kwota pożyczek wspieranych przez rząd udzielonych Trans Mountain przez grupę kanadyjskich banków wynosi 18 miliardów dolarów.

To jest na górze dodatkowe 16,5 miliarda dolarów. dług obciążający „konto kanadyjskie” rządu federalnego.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Robin Allan, niezależny ekonomista, którego dziesięcioletnie obliczenia kosztów wykazały niezwykłą dokładność, powiedział Global News, że dodatkowe 2 miliardy dolarów z tytułu gwarancji kredytowych wynikały z faktu, że Trans Mountain wiedziała, że ​​potrzebuje więcej pieniędzy oprócz 35 miliardów dolarów, które już wydała na przejęcia i budowę projektu. aby wykonać pracę.

„Wiedzą, że nie będą mieli teraz dość pieniędzy, aby przeżyć, więc poszli i pożyczyli kolejne 2 miliardy dolarów” – powiedziała.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Rdzenne grupy sprzeciwiają się nowej trasie rozbudowy rurociągu Trans Mountain przez święte miejsce”


Rdzenne grupy sprzeciwiają się nowej trasie rozbudowy rurociągu Trans Mountain przez święte miejsce


Władze federalne wsparły inne duże projekty infrastrukturalne w Kanadzie o wartości miliardów dolarów. Na przykład Ottawa udzieliła gwarancji kredytowych na projekt hydroelektrowni Lower Churchill w Labradorze, co znacznie przekroczyło koszty w związku z długiem obligacyjnym zaciągniętym w latach 2013–2017 o wartości 9,2 miliarda dolarów, który to dług nadal nie został spłacony.

Allan i inni eksperci Global News, z którymi rozmawiał, twierdzą jednak, że pozycja Trans Mountain jest niepewna, ponieważ firma będzie w stanie spłacić swoje długi jedynie poprzez opłaty drogowe, czyli opłaty pobierane od spedytorów za pompowanie ropy rurociągiem. Na obecnym etapie zatwierdzone opłaty pobierane od tych koncernów naftowych pokryją jedynie około połowy kosztów rurociągu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Perspektywy rurociągu

Nie wszyscy analitycy są niezadowoleni z perspektyw gazociągu.

W czerwcu ubiegłego roku analityk Bank of Nova Scotia Robert Hope opublikował raport szacujący, że Trans Mountain może wygenerować zyski (przed odsetkami i podatkami) w wysokości 2,4 miliarda dolarów w 2025 roku i 2,6 miliarda dolarów w 2026 roku, gdy ropa zacznie płynąć z Alberty do portu oceanicznego w Burnaby. pne

Analityk zasugerował, że Trans Mountain jest warta od 26 do 29 miliardów dolarów.

Stephen Ellis, strateg w firmie Morningstar świadczącej usługi finansowe, powiedział, że linia jest „bardzo potrzebna”, aby transportować kanadyjską ropę naftową do wód pływowych. Szacuje jednak, że maksymalny koszt rurociągu nie przekroczy 15 miliardów dolarów.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Rdzenni przywódcy kwestionują korzyści z posiadania udziałów w Trans Mountain Pipeline”


Rdzenni przywódcy kwestionują korzyści płynące z posiadania udziałów w rurociągu Trans Mountain


Oznacza to, powiedział Ellis, że oczekuje się ogromnych odpisów ze strony rządu federalnego, które ostatecznie pokryją kanadyjscy podatnicy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Gdyby to była firma prywatna” – powiedział Global News – „bylibyśmy (…) niekoniecznie w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy teraz, ponieważ wątpię, czy prywatna firma gwarantowałaby taki poziom wyceny i taki poziom kosztów finansowych” “

Okrężna i droga droga do Trans Mountain

Trans Mountain ma zacytowany z wielu powodów, od problemów w łańcuchu dostaw i rosnącej inflacji po mniej produktywnych nowicjuszy, „nowicjuszy” i nieoczekiwane zdarzenia pogodowe jako przyczyny masowego przekroczenia kosztów.

W piątek członkowie panelu organów regulacyjnych ds. energetyki powołali się na fakt, że ukończenie prac zajęło dziesięć lat i poniosło miliardy nieoczekiwanych kosztów budowy.

Jednak prawnik przedsiębiorstwa rurociągowego, Duncanson, jako przyczynę „nieprzewidzianych” wydarzeń obwinia złożoność budowy 1100-kilometrowego rurociągu.

Jednak ostateczna cena projektu rozbudowy prawie na pewno przekroczy 35 miliardów dolarów, jeśli uwzględni się ostateczny rachunek za budowę i koszty obsługi zadłużenia, które Allan szacuje na około 2 miliardy dolarów rocznie po rozpoczęciu wypływu ropy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć film: „Ten projekt został poważnie źle zarządzany”: czynniki zwiększające koszty rozbudowy rurociągu Trans Mountain Pipeline


„Ten projekt był poważnie źle zarządzany”: czynniki wpływające na zwiększone koszty rozbudowy rurociągu Trans Mountain


W kwietniu 2022 r. Ottawa zgodziła się odroczyć spłatę odsetek od zadłużenia Trans Mountain, aby firma mogła zachować wypłacalność i zakończyć działalność. W rachunkowości nazywa się to „odsetkami rzeczowymi”.

Jednak po wygaśnięciu pożyczek w sierpniu 2025 r., na kilka tygodni przed spodziewanymi wyborami federalnymi, oprócz kredytów budowlanych o wartości 31 miliardów dolarów trzeba będzie spłacić ten dług odsetkowy.

„Kiedy projekt zostanie już uruchomiony, nie będą mogli (zaoszczędzić dalszego zainteresowania)” – mówi Allan.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Zatem te 2 miliardy dolarów odsetek (kosztów), o których mówimy, powinny stać się wydatkiem”.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :