Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Producenci żywności z południowej Alberty uważnie monitorują ryzyko niedoborów wody – Lethbridge

/
/
/
16 Views

Produkcja sałaty w szklarni Whole Leaf niedaleko Coaldale w Alta. to technologia obliczania filmu odżywczego (NFT), która jest w dużej mierze zautomatyzowana i wydajna nie tylko pod względem zbioru, ale także wykorzystania wody do uprawy sałaty.

„To system recyrkulacji, więc podlewamy rośliny, woda wraca, jest oczyszczana, a następnie stale poddawana recyrkulacji” – powiedziała Lisa Tymensen, asystentka hodowcy i badaczka wody w Whole Leaf.

Zakład o powierzchni 11 akrów produkuje rocznie około 18 milionów główek sałaty, dostarczając je do sklepów Wendy’s, Inspired Greens i sprzedawców detalicznych.

Jako specjalista ds. wody Tymensen monitoruje swój system księgowy, aby wiedzieć, gdzie zużywana jest cała woda i jak stale zmniejszać swój ślad wodny.

„System jest bardzo wydajny i możemy zbierać ewapotranspirację z roślin, czyli sposób, w jaki oddychają” – powiedział Tymensen. „Ponadto z dachu zbiera się woda z topniejącego śniegu i deszczu”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Tymensen wyjaśniła, że ​​w ciągu jednego roku zużywają taką samą ilość wody, jaką zużywa maszyna do nawadniania w ciągu pięciu dni.

Woda do Whole Leaf pochodzi ze zbiornika St. Mary’s Reservoir, a kiedy zawór otworzy się w maju, „Wtedy będziemy mogli napełnić nasze zbiorniki i to wystarczy nam na całe lato do października, kiedy zwykle go wyłączają .” – stwierdził Tymensen.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Jednak w tym roku, jeśli nie będzie wystarczających opadów lub pokrywy śnieżnej, południowa Alberta może wejść w trzeci rok suszy i prawdopodobnie stanąć w obliczu nadzwyczajnych niedoborów wody.

Esteban Villanueva, dyrektor ds. uprawy i operacji w Whole Leaf, powiedział, że najgorszy scenariusz może oznaczać niedobory wody i przymusowe przestoje.

„Jeśli w dowolnym momencie nie będziemy mieli wody i nie będziemy mieli widocznego sposobu, aby ją zdobyć, będziemy musieli zamknąć” – stwierdziła Villaneva.

„Jesteśmy na czwartym z pięciu etapów pogotowia wodnego w prowincji. Następnym krokiem jest ogłoszenie stanu wyjątkowego w całej prowincji” – powiedział Trevor Lewington, dyrektor generalny Lethbridge Economic Development.

„To bardzo ważne, ludzie muszą na to zwracać uwagę” – powiedział Lewington.

Lewington wyjaśnia, że ​​gdyby w prowincji ogłoszono stan nadzwyczajny na piątym etapie, rząd byłby w stanie realokować wodę, po pierwsze w celu dostarczania wody pitnej, a po drugie, aby zapewnić dalszy rozwój producentów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Bardzo ważne jest, abyśmy mogli zaopatrywać te firmy, aby mogły kontynuować produkcję i utrzymać zatrudnienie swoich pracowników, a jednocześnie aby dołożyły wszelkich starań, aby złagodzić część zagrożeń, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć latem” – powiedział Lewington. .

Przerwa w pracy nie tylko wpłynie na miejsca pracy 120 pracowników, ale także przygotowanie i wznowienie działalności zajmie miesiące, w tym około 40 dni na zbiór pierwszego zbioru sałaty, powiedziały Villaneva i Thiemsensen.

Obecnie współpracują ze swoimi menedżerami, aby ustalić, jakie opcje będą mieli w przypadku ogłoszenia awaryjnego niedoboru wody.

Według Lewingtona: „Nie sądzę, aby istniało ryzyko zamknięcia przedsiębiorstw, ale ludzie z pewnością będą musieli mądrzej myśleć o tym, jak wykorzystują wodę”.

Lewington wyjaśnił, że producenci stale opracowują wydajne systemy zarządzania wodą, takie jak Cały Liść, aby znaleźć sposoby na oszczędzanie wody.

„W zeszłym miesiącu mieliśmy szczęście, że opady śniegu były dobre, więc zbudowaliśmy pełen wody basen o rozmiarach niemal olimpijskich, który zaspokaja większość naszych potrzeb w zakresie nawadniania w zimie” – powiedział Tymensen.

Whole Leaf otworzyło swoją działalność w pobliżu Coaldale w Alta w 2017 roku. Głównymi atutami południowej Alberty były dla nich długie, słoneczne dni i dostęp do czystej wody ze Zbiornika Mariackiego.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :