Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Problemy ze śniegiem: Ciepła i mokra pogoda zmusza stoki narciarskie Metro Vancouver-B.C. do zamknięcia w środę

/
/
/
15 Views

Narciarze i snowboardziści w Metro Vancouver po prostu nie mogą odpocząć.

Po wyjątkowo późnym rozpoczęciu sezonu wszystkie trzy stoki narciarskie w North Shore zostały zmuszone do zamknięcia w środę ze względu na złe warunki.

Grouse Mountain powiedział, że będzie zamknięty w czwartek, Mount Seymour będzie otwarty, a Cypress Mountain będzie miał dwa wyciągi działające od 9:00 do 16:00.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Ciepła pogoda wpłynie na ośrodki narciarskie Okanagan


Ciepła pogoda będzie miała negatywny wpływ na ośrodki narciarskie Okanagan


Katastrofa śnieżna nastąpiła po trzasku mrozu, który spowodował, że wszystkie trzy góry pokryły się bielą, budząc wśród wielu nadzieję, że sezon w końcu zaczął się na dobre.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednak w środę brud i skały były ponownie widoczne na zboczach po paradzie atmosferycznych rzek niosących ciepłą subtropikalną wilgoć, która podniosła poziom zamarzania.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Od piątku byliśmy świadkami serii burz, które nawiedziły południowe wybrzeże, przynosząc do prowincji bardzo umiarkowane masy powietrza, w związku z czym zaobserwowaliśmy, że poziom zamarzania wzrósł do 1800–2700 metrów, znacznie powyżej lokalnych gór. Wyjaśniła meteorologka ds. środowiska Kanady Lisa Erven.

„Oznacza to, że w miarę jak burze przemieszczały się przez prowincję, nawet w wyższych partiach opadów występują opady w postaci deszczu, a nie śniegu”.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Przewidywana jest ponura przyszłość stoków narciarskich na południowym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej”


Ośrodki narciarskie na południowym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej prognozują ponurą przyszłość.


Erven powiedział, że choć masy ciepłego powietrza opadają, może minąć jeszcze trochę czasu, zanim świeży śnieg powróci na stoki.

„Trend temperatur jest korzystny, ponieważ wracamy do temperatur sezonowych i sezonowych poziomów zamarzania. Zmierzamy jednak w stronę bardziej suchego trendu” – stwierdziła.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Z pewnością w drugiej połowie weekendu i na początku przyszłego tygodnia opady będą bardzo minimalne, jeśli w ogóle wystąpią”.

Ciepłe powietrze pochodzące z serii burz pobiło dziesiątki rekordów temperatury w Kolumbii Brytyjskiej, w tym oszałamiającą temperaturę 18,4°C odnotowaną we wtorek w Abbotsford.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :