Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Premier Trudeau przeznaczy 9,1 miliona dolarów na nowe mieszkania w Saint John w stanie New Jersey.

/
/
/
27 Views

Podczas środowej wizyty w południowym Nowym Brunszwiku premier Justin Trudeau ogłosił 22. porozumienie rządu federalnego dotyczące przyspieszenia budowy nowych mieszkań.

On i federalny minister ds. mieszkalnictwa Sean Fraser podróżowali po kraju, aby podpisać porozumienia miejskie i prowincjonalne, próbując rozwiązać kryzys mieszkaniowy w Kanadzie.

Trudeau przebywał w środę w St. John’s w Nebrasce, gdzie zobowiązał się wydać 9,1 miliona dolarów na budowę 285 mieszkań w ciągu najbliższych trzech lat.

„Wiemy, że ludzie są zaniepokojeni faktem, że obietnice (postępu) w Kanadzie nie są realizowane w takim stopniu jak kiedyś” – powiedział Trudeau na konferencji prasowej w kompleksie apartamentowym. „Obiecujemy, że każde pokolenie będzie w stanie radzić sobie lepiej niż poprzednie”.

Fundusze będą pochodzić z funduszu przyspieszenia rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Ottawie, ogłoszonego w marcu 2023 r. o wartości 4 miliardów dolarów. Jego celem jest zachęcenie gmin do wprowadzenia zmian w regulaminach i regulaminach, które pozwolą na zwiększenie produkcji mieszkań.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W ramach programu rząd federalny nalega na wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego, szybszego wydawania pozwoleń na budowę, większego wykorzystania gruntów publicznych i słabo wykorzystywanych oraz zachęt dla organizacji non-profit i prywatnych producentów domów do opracowywania projektów mieszkaniowych po przystępnych cenach.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „NB pozostaje w tyle za planem niedrogich mieszkań”


NB pozostaje w tyle za planem niedrogich mieszkań


Burmistrz St. John’s Donna Reardon nazwała to ogłoszenie punktem zwrotnym dla społeczności na północnym brzegu Zatoki Fundy.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Jako miasto jesteśmy zaangażowani w przyspieszanie rozwoju niedrogiego budownictwa mieszkaniowego, zapewniając każdemu członkowi naszej społeczności miejsce, które może nazwać domem” – powiedziała.

Liberalny rząd Trudeau znalazł się pod ostrzałem opozycji za reakcję na niedobór mieszkań, który spowodował gwałtowny wzrost czynszów i spłat kredytów hipotecznych.

W zeszłym miesiącu Fraser powiedział The Canadian Press, że rząd pracuje nad planem mieszkaniowym, który będzie opierał się na poprzednich politykach, które obejmują eliminację opłat GST od czynszów mieszkaniowych, zwiększenie kwoty taniego finansowania dostępnego dla deweloperów i rozpoczęcie konsultacji w sprawie katalogu mieszkań. domy. wstępnie zatwierdzony projekt domu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Trudeau powiedział, że Fundusz Akceleracji Mieszkalnictwa pomoże przyspieszyć budowę 450 000 nowych domów w całej Kanadzie w ciągu najbliższych 10 lat.

„Nasz plan podwojenia tempa budownictwa mieszkaniowego w ciągu najbliższej dekady pomoże zapewnić nam mieszkania, których potrzebujemy” – stwierdziła w oświadczeniu Kancelaria Premiera.

„Będziemy nadal współpracować z władzami prowincji, terytoriami i gminami, a także partnerami z rdzennej ludności, aby w dalszym ciągu szybciej budować więcej domów dla Kanadyjczyków i poprawiać życie wszystkich”.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 17 stycznia 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :