Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Premier BC twierdzi, że hydroplan o wartości 36 miliardów dolarów otwiera możliwości gospodarcze w zakresie czystej energii

/
/
/
30 Views

Rozbudowa sieci elektroenergetycznej Kolumbii Brytyjskiej stanowi szansę gospodarczą i środowiskową, z której prowincja musi skorzystać, powiedział premier David Eby.

Planowana na 36 miliardów dolarów, 10-letnia rozbudowa systemu elektroenergetycznego Kolumbii Brytyjskiej pod przewodnictwem przedsiębiorstwa publicznego BC Hydro będącego własnością Korony otworzy możliwości gospodarcze w zakresie czystej energii i zapewni wystarczającą ilość energii, aby zaopatrzyć rosnącą populację prowincji, powiedział w środę.

Eby powiedział, że 50-procentowy wzrost inwestycji w projekty kapitałowe BC Hydro z 24 miliardów dolarów do 36 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady skupi się na zwiększaniu elektryfikacji i operacjach ograniczających emisje w całej prowincji.

„Trzydzieści sześć miliardów dolarów inwestycji w naszą sieć energetyczną oznacza kilka rzeczy” – powiedział Eby w wywiadzie. „Oznacza to otwarcie nowych możliwości gospodarczych dla prowincji dzięki naszej niedrogiej, czystej energii elektrycznej. Wiele firm chce się tu zlokalizować, jeśli mają dostęp do energii, którą możemy zapewnić dzięki tej inwestycji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: BC Hydro ustanawia nowy rekord zapotrzebowania na energię elektryczną


BC Hydro ustanawia nowy rekord zapotrzebowania na energię elektryczną


Firmy na całym świecie chcą inwestować i budować w lokalizacjach, które mogą zapewnić ich projektom niedrogą, czystą energię elektryczną – powiedział.

Rozbudowa sieci elektrycznej Kolumbii Brytyjskiej zapewnia prowincji przewagę w zakresie czystej energii, której poszukuje reszta świata, powiedział.

„Przykładami jest produkcja czystego wodoru, która wykorzystuje energię elektryczną do rozszczepiania cząsteczek wody i produkcji wodoru na eksport” – powiedział.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: BC Hydro importuje energię w miarę wzrostu zapotrzebowania


BC Hydro importuje energię w miarę wzrostu zapotrzebowania


Ministerstwo Energii, Kopalń i Innowacji Niskoemisyjnych Kolumbii Brytyjskiej oświadczyło w tym tygodniu w oświadczeniu, że w Kolumbii Brytyjskiej zaproponowano około 50 projektów w sektorze wodorowym, począwszy od dużych zakładów produkcyjnych po stacje tankowania wodoru i projekty pilotażowe dotyczące ciężkich samochodów ciężarowych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Departament stwierdził, że Kolumbia Brytyjska odpowiada obecnie za 60 procent kanadyjskich inwestycji badawczych w rozwój wodoru i ogniw paliwowych.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Według ministerstwa około 70 procent zapotrzebowania Kolumbii Brytyjskiej na energię pokrywane jest przez paliwa kopalne, w tym benzynę, olej napędowy i gaz ziemny.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Dostępność stacji ładowania pozostaje wyzwaniem przy zakupie pojazdów elektrycznych”


Dostępność stacji ładowania nadal stanowi problem przy zakupie pojazdów elektrycznych.


Eby odwiedził we wtorek celulozownię w Prince George, aby podkreślić wysiłki firmy na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych poprzez zastąpienie gazu ziemnego wykorzystywanego do zasilania kotłów wodorem. Premier powiedział, że wzmocnienie sieci energetycznej Kolumbii Brytyjskiej pomoże także kopalniom, celulozowniom i innym gałęziom przemysłu wydobywczego w przejściu z paliw nieodnawialnych na energię elektryczną.

Inwestycje mogą obejmować nowe linie przesyłowe wysokiego napięcia, rozbudowę i budowę podstacji oraz modernizację tam w Kolumbii Brytyjskiej, powiedział Eby.

„Plan tak naprawdę koncentruje się na pozyskiwaniu większej ilości energii elektrycznej z naszej istniejącej infrastruktury: tamach w całej prowincji, które można zwiększyć efektywność przy stosunkowo niższych kosztach, aby wytwarzać dla nas znacznie więcej energii elektrycznej, a także na przeniesieniu tych linii przesyłowych do różnych części prowincji w celu elektryfikacji przemysłu i wspieranie małych społeczności w odchodzeniu od generatorów diesla” – powiedział.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: BC Hydro importuje energię w związku z utrzymującą się suszą w północno-wschodniej prowincji


BC Hydro importuje energię w związku z utrzymującą się suszą w północno-wschodniej prowincji


Plan może stworzyć do 12 500 stanowisk pracy w branży budowlanej.

Zwiększone wydatki na linie przesyłowe wysokiego napięcia, podstacje i renowacje istniejących obiektów wytwórczych napawają optymizmem, powiedział Barry Penner, przewodniczący inicjatywy Energy Futures Initiative w BC.

„EFI wspiera modernizację najważniejszej sieci przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej w Kolumbii Brytyjskiej, szczególnie na północy, ale także w innych ośrodkach miejskich” – powiedział w oświadczeniu Penner, były minister środowiska Kolumbii Brytyjskiej.

„Chociaż energia elektryczna może nie być uważana za tak atrakcyjną jak nowa generacja, bez przewodów nie można jej dostarczać do domów i przedsiębiorstw” – stwierdził. „Dlatego zachęcające jest słuchanie, jak decydenci publicznie uznają znaczenie inwestowania w tę formę infrastruktury”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Ceny pojazdów elektrycznych wzrosną w Kolumbii Brytyjskiej


Ceny pojazdów elektrycznych wzrosną w Kolumbii Brytyjskiej


Eby powiedział, że rozbudowany system elektroenergetyczny mógłby umożliwić prowincji sprzedaż większej ilości energii sąsiadom w Albercie, stanie Waszyngton, Oregonie i Kalifornii.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„W zeszłym roku zarobiliśmy miliard dolarów na handlu energią elektryczną, a popyt wzrośnie, szczególnie w stanie Waszyngton, jeśli zamkną w tym stanie elektrownie węglowe i paliw kopalnych” – powiedział. „To szansa na dochód z eksportu dla B.C. Jest to szansa na wzrost liczby miejsc pracy w kraju, a jednocześnie zapewnia odporność na suszę i spadający poziom wody w naszych drogach wodnych”.

Eby powiedział, że niedawna zimna pogoda w Kolumbii Brytyjskiej skłoniła firmę BC Hydro do zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną, ale rosnąca populacja prowincji będzie wymagała niezawodnego systemu elektrycznego.

„Cztery z najszybciej rozwijających się miast w Kanadzie znajdują się w Kolumbii Brytyjskiej, a wraz z tak szybkim wzrostem populacji, szczególnie w rejonie Kelowna, Lower Mainland i na południu wyspy Vancouver, rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną do wszystkich zastosowań, od ogrzewania po wentylację. przyzwyczajam się do używania urządzeń w domu” – powiedziała Eby.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :