Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Południowe wybrzeże Kolumbii Brytyjskiej przygotowuje się na „największe opady” w sezonie

/
/
/
19 Views

Społeczności na południowym wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej przygotowują się na serię burz, które według prognoz spowodują ulewne deszcze i możliwe powodzie.

Environment Canada wydało ostrzeżenia o opadach w północnej części Metro Vancouver oraz Howe Sound, natomiast prognozy pogody dotyczące opadów obowiązują dla wyspy Vancouver i Sunshine Coast.

Prognozuje się, że na zachodnią wyspę Vancouver i w górach przybrzeżnych spadnie do 300 mm deszczu, w Howe Sound do 250 mm, a w dolinie Fraser Valley do 120 mm. podczas gdy w niektórych częściach Metro Vancouver w tym samym okresie odnotowano spadek od 60 do 90 mm.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Raport podkreśla ryzyko związane z zrębem”


W raporcie podkreślono ryzyko związane z wycinką


Oczekuje się, że szczyt opadów nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jednakże dokładny czas i miejsca, w których systemy będą najbardziej dotknięte, pozostają niepewne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Opady deszczu są dostarczane przez szereg rzek atmosferycznych – zjawisko meteorologiczne, które transportuje cieplejszą wilgoć z regionów subtropikalnych.

Ta ciepła masa powietrza jest również przedmiotem zainteresowania Centrum Prognoz BC Rivers, ponieważ oczekuje się, że podniesie ona poziom zamarzania o 2500 metrów.

Hydrolog z centrum prognoz, Natasha Cowie, powiedziała Global News, że wygląda na to, że system pogodowy będzie generował „największe opady” w sezonie jesienno-zimowym.

„Będzie parada huraganów z dość dużymi opadami deszczu. Spodziewamy się również roztopów śniegu, ponieważ poziom zamarzania znacznie wzrośnie” – powiedziała.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Spodziewamy się, że w weekend i na początku przyszłego tygodnia spadnie od 50 do 150 mm dodatkowego śniegu, który następnie spadnie wraz z odpływem opadów”.

Centrum prognoz wydało ostrzeżenia powodziowe dla południowego wybrzeża, w tym Howe Sound, Sunshine Coat, regionu Sea to Sky, North Shore Mountains, Fraser Valley i Vancouver Island.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Piana morska wyrzucona na brzeg w Tofino podczas sztormu na wyspie Vancouver”


Strumień piany morskiej wyrzucony na brzeg w Tofino podczas sztormu na wyspie Vancouver.


Zalecenia dotyczące wysokiego przepływu obowiązują również w przypadku dopływów dolnego Fraser i wschodniej doliny Fraser.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Cowie powiedział, że istnieją również obawy dotyczące możliwości osunięć ziemi, gdy opady deszczu i topnienia śniegu łączą się, powodując nasycenie gleby.

Na wyspie Vancouver wprowadzono już środki zapobiegawcze, a firma BC Hydro w oczekiwaniu na ulewę wypuszcza wodę z tamy John Hart Dam w pobliżu rzeki Campbell.

„Kiedy wiemy, że nadchodzą burze i uważamy, że możemy nie mieć wystarczającej pojemności w naszych zbiornikach, czyli naszych tamach, do wchłonięcia, z wyprzedzeniem dokonamy kontrolowanego uwolnienia” – wyjaśniła rzeczniczka BC Hydro Maura Scott.

Scott powiedział, że korporacja Crown ściśle monitoruje poziom wody w wielu rzekach na wyspie i na Dolnym Kontynencie, ale uważa, że ​​jej zbiorniki są w stanie wchłonąć większość opadów.

Burmistrz Dan Lowe powiedział, że w Tofino, gdzie spodziewane są najcięższe opady, ostrzega się mieszkańców, aby przygotowali swoje nieruchomości na potencjalną powódź.

Społeczność uważnie obserwuje także osuwiska na autostradzie nr 4. Najważniejsza autostrada jest jedynym połączeniem drogowym między zachodnim wybrzeżem a resztą wyspy i była wielokrotnie zamykana od czasu zniszczenia jeziora Cameron w wyniku pożaru w czerwcu ubiegłego roku.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Miasta muszą płacić za ochronę przed powodzią


Miasta muszą płacić za ochronę przeciwpowodziową


„Wiem, że (Departament Transportu) jest tego bardzo, bardzo świadomy i będzie uważnie się temu przyglądał, więc zobaczymy, co się stanie” – powiedział.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Lowe powiedział, że wydział inżynieryjny miasta aktywnie modernizuje obiekty publiczne w odpowiedzi na burze i być może pojawi się na drogach w weekend.

„Będzie ciemno i mokro – ci ludzie będą chronić swoje społeczności” – powiedział.

„Jedź powoli, jedź ostrożnie, a jeśli nie musisz prowadzić, nie jedź i trzymaj się z daleka od dróg”.

Ministerstwo Zarządzania Kryzysowego i Gotowości Klimatycznej Kolumbii Brytyjskiej podało w aktualizacji pod koniec czwartku, że burze mogą również przynieść wiatr, który może spowodować przerwy w dostawie prądu, a prowincjonalne Centrum Prognoz Rzecznych ściśle monitoruje przepływ rzek.

Cowie powiedziała, że ​​ludzie mieszkający na obszarach zagrożonych powodziami powinni wiedzieć, jak dostać się na wyżej położone tereny i zabrać ze sobą zestaw ratunkowy.

Przestrzegła również społeczeństwo, aby trzymało się z daleka od szybko płynącej wody i nie wjeżdżało do wód, gdzie nie widać dna.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :