Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Polscy rolnicy planują blokadę granicy z Ukrainą w ramach strajku generalnego – Ogólnopolskiego

/
/
/
27 Views

Związek polskich rolników „Solidarność” planuje rozpocząć w przyszły piątek strajk generalny i zablokować przejścia graniczne między Polską a Ukrainą – oznajmił, przyłączając się do podobnych protestów w całej Europie.

Rolnicy we Francji, Belgii, Portugalii, Grecji i Niemczech protestują przeciwko wpływowi wysiłków UE na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, a także otwarciu drzwi dla taniego importu z Ukrainy, aby wesprzeć wysiłki wojenne Kijowa, na rolnictwo.

Rolnicy w całej Europie skarżą się na tłumienie ich przez ekologiczne regulacje, podatki, rosnące koszty i nieuczciwą konkurencję z zagranicy.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Protesty rolników: Belgia przedłuża blokadę i obiecuje utrzymać traktory do szczytu UE”


Rolnicy protestują: Belgia przedłuża blokadę i obiecuje pozostawić traktory na miejscu aż do szczytu UE


„Nasza cierpliwość się skończyła. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 r. jest nie do przyjęcia dla całej naszej społeczności rolniczej” – stwierdził związek w czwartkowym oświadczeniu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Ponadto bierność polskich władz i deklaracje współpracy z Komisją Europejską… w sprawie importu produktów rolnych i spożywczych z Ukrainy nie pozostawiają nam innego wyjścia, jak tylko ogłosić strajk generalny”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Frustracja wśród europejskich rolników osiągnęła swój szczyt w czwartek w Brukseli, gdzie rolnicy rzucali jajkami i kamieniami w Parlament Europejski, podpalali i odpalali fajerwerki, żądając od przywódców UE na pobliskim szczycie, aby zrobili więcej, aby im pomóc.

„Solidarność” podała, że ​​oprócz blokady przejść z Ukrainą od 9 lutego do 10 marca planowane są tymczasowe blokady dróg na terenie całego kraju.

Ministerstwo Rolnictwa nie odpowiedziało natychmiast na przesłaną e-mailem prośbę o komentarz.

Odrębna organizacja polskich rolników blokowała już wcześniej kluczowe przejście graniczne z Ukrainą, ale 6 stycznia protest został zawieszony, po tym jak nowy rząd zgodził się spełnić jej żądania.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :