Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Podejrzany o morderstwo w Edmonton City Hall po raz pierwszy staje przed sądem

/
/
/
21 Views

28-letni mężczyzna oskarżony o oddanie strzału z broni palnej w ratuszu w Edmonton w tym tygodniu miał na sobie pomarańczowy kombinezon, gdy pojawił się w sądzie w czwartek za pośrednictwem kamery CCTV z Aresztu Śledczego w Edmonton.

Bezhani Sarwar jest oskarżony o przyniesienie we wtorek broni do ratusza, oddanie kilku strzałów na oślep i rzucenie koktajlem Mołotowa.

Budynek był zamknięty, ale nikt nie odniósł obrażeń fizycznych.

Podejrzanego zatrzymał nieuzbrojony komisarz bezpieczeństwa ratusza.

Sarwarowi zarzuca się lekkomyślne podpalenie zajętego lokalu, posiadanie materiałów zapalających, użycie broni palnej w celu popełnienia przestępstwa, nieostrożne obchodzenie się z bronią, wrzucenie materiału wybuchowego i wystrzelenie broni do budynku.

Policja poinformowała, że ​​pod koniec środy pierwotny zarzut świadomego posiadania broni palnej bez zezwolenia zostanie wycofany.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W czwartek David Ibrahim pojawił się jako prawnik Sarwara, ale powiedział, że nie jest pewien, czy pozostanie na tym stanowisku.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Ibrahim poprosił sędziego o odroczenie sprawy na tydzień, aby prokuratorzy koronni mogli udzielić mu zwolnienia za kaucją.

W rozmowie z mediami po przesłuchaniu Ibrahim powiedział, że jest w kontakcie ze szwagrem podejrzanego i jego ojcem. Oboje mieszkają w Edmonton.

Powiedział, że nie może obecnie rozmawiać ze stanem umysłu Sarwara i nie chce komentować, czy dwa widoczne manifesty wideo, które pojawiły się w mediach społecznościowych, zostały stworzone przez Savara.

Ibrahim powiedział, że słyszał o tym, co wydarzyło się w ratuszu, ale nie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat strzelaniny.

Zapytany, czy ma nadzieję, że jego klient zostanie zwolniony za kaucją w przyszłym tygodniu, odpowiedział: „To zawsze jest cel”.

Kanadyjski Korpus Komisarzy potwierdził, że Sarwar pracował dla nich jako ochroniarz od 2019 r., nigdy jednak nie został powołany na urząd burmistrza.

W chwili strzelaniny podejrzany miał na sobie mundur ochroniarza.

Policja nie komentuje możliwego motywu.

Sarwar pozostanie w areszcie do następnego stawienia się w piątek, 2 lutego.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :