Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Pierwsze wezwanie policji nie dotyczyło „przemocy domowej”, twierdzi SIU w dochodzeniu w sprawie śmierci kobiety

/
/
/
38 Views

Organ nadzoru policji w Ontario udostępnia więcej informacji na temat wydarzeń, które doprowadziły do ​​śmierci kobiety z Thunder Bay, twierdząc, że policja nie odpowiedziała na wezwanie dotyczące zakłócania spokoju domowego przed jej śmiercią.

Rodzina ofiary zidentyfikowała Global News jako Jennę Ostberg, 21-letnią rdzenną kobietę.

Specjalna jednostka dochodzeniowa (SIU) podała w komunikacie z 3 stycznia, że ​​policja w Thunder Bay otrzymała telefon pod numer 911 w sprawie awantury domowej w domu przy Ray Boulevard około godziny 2 w nocy 30 grudnia 2023 r.

SIU zauważa również, że funkcjonariusze otrzymali drugie wezwanie pod numer 911 z prośbą o „odwołanie” pierwszego wezwania, co spowodowało, że śledczy nie zareagowali.

SIU poinformowało następnie, że z domu wykonano trzeci telefon pod numer 911, aby poinformować, że w środku znaleziono martwą kobietę. Policja w Thunder Bay zareagowała i wtedy znalazła kobietę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Choć informacje są ograniczone w miarę kontynuowania śledztwa w sprawie jej śmierci i reakcji policji, SIU opublikowało w czwartek nowe szczegóły na temat połączeń pod numer 911, które doprowadziły do ​​śmierci Ostberg.

Jennę Ostberg można zobaczyć na zdjęciu zamieszczonym na jej stronie na Facebooku, co potwierdziła jej rodzina. 30 grudnia 2023 roku w domu w Thunder Bay w Ontario znaleziono ciało 21-letniego mężczyzny.

Facebook

Po zapoznaniu się z zapisami rozmów policyjnych SIU stwierdziło, że może teraz potwierdzić, że wezwanie pod numer 911 odebrane początkowo przez policję w Thunder Bay nie było związane z przemocą domową z udziałem kobiety.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Rozmówca skontaktował się z policją i poinformował, że kobieta jest niechcianym gościem w swoim domu, ponieważ sąd nakazał jej i jej synowi, który również był w domu, nie zbliżać się do siebie” – podała SIU.

Policja podała, że ​​osoba dzwoniąca wyraziła obawy, że jej syn może zostać aresztowany za naruszenie zasad, i poprosiła policję o zabranie kobiety z domu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Powiedzieli, że to ten sam rozmówca, który później zadzwonił po raz drugi, aby odwołać wezwanie, twierdząc, że kobieta wyszła z domu.

SIU poinformowało, że trwają przesłuchania świadków i otrzymano wstępne wyniki sekcji zwłok, ale przyczyna śmierci nie została jeszcze ujawniona.

W wywiadzie dla Global News z 4 stycznia rodzice Ostberga, Vincent Ostberg i Melanie Birdie, powiedzieli, że policja powiedziała im, że ich córka zmarła „z plastikiem na szyi” i wierzyli, że było to samobójstwo.

„To nie ich sprawa, żeby o tym mówić” – powiedziała Birdie, gdy czekają na wyniki sekcji zwłok.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kobieta umiera po tym, jak policja w Thunder Bay nie odbiera telefonu: SIU Ontario”


Kobieta zmarła po tym, jak policja w Thunder Bay nie odpowiedziała na wezwanie: SIU Ontario


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :