Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Pierwsza w swoim rodzaju szkoła dla dzieci autystycznych otwarta w Edmonton – Edmonton

/
/
/
20 Views

W Edmonton poczyniono ogromne postępy na rzecz dzieci autystycznych. Teraz utworzy szkołę specjalistyczną i poszerzy możliwości edukacyjne dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum.

Należą do nich takie dzieci, jak pięcioletni syn Katie Kjelland, Ethan. Choruje na autyzm i obecnie otrzymuje wsparcie w domu.

„W przypadku dzieci każdy jest wyjątkowy, nawet dzieci autystyczne. Zatem jedno dziecko z autyzmem będzie miało inne potrzeby niż drugie dziecko z autyzmem” – stwierdziła Kjelland.

Kjelland planuje posłać syna do lokalnego przedszkola jeszcze w tym roku, ale teraz jej rodzina ma inny wybór.

„Pocieszająca jest świadomość, że jeśli to środowisko nie będzie dla niego najlepsze, w przyszłości będziemy mogli rozważyć inne opcje” – powiedział Kjelland.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Doroczna konferencja na temat usług dla dzieci z autyzmem prezentująca zasoby dla rodzin”


Coroczna konferencja na temat usług dla autystów, obejmująca zasoby dla rodzin


Ten nowy wariant ogłoszono na konferencji poświęconej autyzmowi w Edmonton w czwartkowe popołudnie. Przedszkole do szóstej klasy szkoły dla dzieci autystycznych zostanie otwarte już w przyszłym roku szkolnym. Niezależną szkołę będzie prowadzić Ośrodek ds. Autyzmu Dziecięcego w Edmonton.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Dyrektor naczelny organizacji, Terry Duncan, twierdzi, że szkoła zastosuje inną strategię niż tradycyjne szkoły podstawowe – podejście bardziej emocjonalne.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

„Kiedy spotykamy się z trudnymi zachowaniami, korzystamy z najnowszych i najlepszych sposobów zwalczania takich problematycznych zachowań, w tym oferując środowisko dostosowane do ich potrzeb” – powiedział Duncan.

Data rozpoczęcia nie jest zbyt odległa: już za sześć miesięcy istniejący budynek zostanie przekształcony i powita uczniów w pierwszej tego typu szkole.

„Nie pozostało zbyt wiele czasu, mamy przed sobą mnóstwo pracy, mamy mnóstwo do zrobienia, ale pracuje nad tym wielu naprawdę świetnych ludzi” – powiedział Duncan.


Kliknij, aby obejrzeć film: Edmonton High School Play bada, jak to jest żyć z zaburzeniami ze spektrum autyzmu


Szkolne przedstawienie w Edmonton bada, jak to jest żyć z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.


Duncan dodał także, że szkoła zmieni krajobraz usług w regionie stołecznym.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To będzie miało znaczenie dla tych dzieci. Bardzo ważne jest, aby przebywać w środowisku, do którego należysz i gdzie jesteś akceptowany. W Edmonton nie ma placówki przeznaczonej dla dzieci w wieku szkolnym z autyzmem, a jest to naprawdę pomoc bardzo potrzebna w tym regionie” – powiedział Duncan.

„Będzie to ogromna korzyść dla rodzin, dzieci i nauczycieli”.


Kliknij, aby obejrzeć film: Mama i córka w Edmonton zwiększają świadomość na temat niewidocznych niepełnosprawności


Mama i córka z Edmonton podnoszą świadomość na temat niewidocznych niepełnosprawności


Szkoła zlokalizowana jest bezpośrednio za obecnym budynkiem organizacji, co częściowo było możliwe dzięki Prestige Auto Group, która pokryła połowę kosztów budowy budynku.

„Kiedy weszli w proces i rozmawiali z nami. Powód, dla którego chcieli kupić tę szkołę i potrzebowali wsparcia, aby to urzeczywistnić. Absolutnie nie mogłem odmówić” – powiedział Jim Givani, prezes Prestige Auto Group.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jeśli chodzi o Kjelland, nie może się doczekać przyszłości nie tylko jej syna, ale także innych dzieci.

„To wspaniale, że rodzice będą mieli okazję zbadać i przekonać się, czy jest to dobre dla ich dzieci” – powiedziała Kjelland.

Organizacja ds. autyzmu dla dzieci w Edmonton twierdzi, że nie rozpoczęła jeszcze rekrutacji, ale ma nadzieję, że ostatecznie będzie w stanie przyjąć do 200 rodzin.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :