Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Perfetti i Hellebuyck błyszczą, gdy Winnipeg Jets pokonują Columbus 5:0 i zdobywają siódme zwycięstwo z rzędu – Winnipeg

/
/
/
28 Views

Winnipeg Jets są nie do zatrzymania.

Zespół numer jeden w rankingach NHL zapewnił sobie utrzymanie na tym poziomie we wtorek wieczorem dzięki zwycięstwu 5:0 nad Columbus, które przedłużyło ich passę zwycięstw do siedmiu meczów, co równało się rekordowi franczyzy ustanowionemu w 2017 roku.

Wydłuża to także ich passę strzelców do 13 i stanowi 30. mecz z rzędu, w którym stracili trzy lub mniej bramek.

Gospodarze błyskawicznie przedostali się za tablicę i już przy stanie 3:12 otworzyli wynik.

Po stracie w siatce Winnipeg Mark Scheifele podał krążek Nikolajowi Ehlersowi, a cztery Jetsy zjeżdżały po lodzie. Ehlers wciągnął kilku obrońców do strefy Columbus, a następnie podał piłkę do Brendena Dillona, ​​który próbował uderzyć Scheifele podaniem tylnymi drzwiami, ale piłka odbiła się od kija Erika Gudbransona i minęła Daniila Tarasowa.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W tej akcji Scheifele zaliczył 400. asystę w swojej karierze w NHL.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Columbus próbował odpowiedzieć, pokonując Jets 9–6 w pierwszych 20 minutach, ale Winnipeg objął prowadzenie 1–0 w drugiej kwarcie.

Tuż w połowie drugiej połowy Jets podwoili prowadzenie, gdy na boisko weszło dwóch najmłodszych zawodników.

Po długiej zmianie w siatce Columbus Dylan Samberg przerzucił krążek poniżej linii bramkowej, a gdy krążył pod siatką, dwóch obrońców Blue Jackets podeszło do niego, uwalniając Cole’a Perfettiego z przodu. Samberg podał krótko do Perfettiego, który po 10:50 zdobył bramkę na 2:0.

Jets nadal atakowali i 3:0 minuty później doprowadzili do wyrównania. Adam Lowry wniósł krążek do strefy Columbus, poczekał, a następnie wysłał krążek do Josha Morrisseya, który wbił się w piłkę i perfekcyjnym strzałem minął Tarasowa w 14:03.

Winnipeg utrzymało prowadzenie w trzeciej kwarcie pomimo przewagi 16-14 w 40. minucie i powiększyło prowadzenie na początku tej tercji, gdy Perfetti złapał krążek i wykorzystał go przy stanie 3:34, co było pierwszym wielobramkowym meczem Perfettiego na poziomie NHL.

Nieco ponad sześć minut po trzeciej kwarcie Jets przeżyli straszny moment, gdy strzał Morrisseya odbił się od obrońcy i trafił Scheifele w głowę. Scheifele natychmiast zszedł na dół i złapał się za prawe ucho, po czym stoczył się z lodu i upadł z dyskomfortu.

Jets podwyższyli na 5:0 po grze w przewadze w 9:29, kiedy Gabriel Vilardi oddał strzał z bliskiej odległości. Perfetti zaliczył asystę, zdobywając trzeci punkt tego wieczoru.

W miarę jak mijały sekundy, a kibice machali do fanów, kwestią rozstrzygającą było, czy Connor Hellebuyck zdoła zaliczyć drugą przerwę w sezonie. Kilka razy obronił w końcówkach, aby zabezpieczyć gęsie jajo, zatrzymując 29 strzałów po powrocie Scheifele. na lód po ostatniej syrenie, aby pogratulować bramkarzowi.

Winnipeg będzie chciało pobić rekord franczyzy ósmym zwycięstwem z rzędu, gdy w czwartkowy wieczór będzie gospodarzem Chicago Blackhawks bez Connora Bedarda. Akcja rozpocznie się tuż po godzinie 19:00, a transmisja przedmeczowa na antenie 680 CJOB rozpocznie się o godzinie 17:00.