Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Organizatorzy zastanawiają się nad inauguracją tegorocznego Winnipeg New Music Festival – Winnipeg

/
/
/
24 Views

Winnipeg New Music Festival powraca w tym roku z kolejnym sezonem, a organizatorzy twierdzą, że ma to na celu zjednoczenie społeczności.

Festiwal, który rozpoczął się 25 stycznia platformą startową dla kompozytorów i artystów, potrwa do 2 lutego. W sobotę odbędzie się pierwszy w tym roku koncert z utworami amerykańskiej kompozytorki Missy Mazzoli.

W piątkowym wydaniu festiwalu napisano, że w koncertach bierze udział cała Orkiestra Symfoniczna Winnipeg, a występy „odrywają się od bardziej tradycyjnych„ klasycznych ” form dzieł z XVIII i XIX wieku, aby odkryć, co nowego i ekscytującego na świecie”. muzyka artystyczna…” Festiwalowe wydawnictwo poświęcone jest współczesnej sztuce muzycznej.

Oprócz wydarzeń, które będą prezentowane w Centennial Concert Hall, koncerty odbędą się także w takich miejscach jak The Leaf i Knox United Church.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Amerykańska kompozytorka Missy Mazzoli jest jedną z kompozytorek wyróżnionych na tegorocznym festiwalu nowej muzyki w Winnipeg. Jej pierwszy koncert odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Sali Koncertowej Stulecia.

Talha Hashmani / Wiadomości globalne

W rozmowie z Global News współkurator festiwalu Haralabos Stafylakis powiedział, że choć wykonywana będzie różnorodność stylów muzycznych, jest w nim też coś znajomego.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Fani starszej muzyki lub ustalonego repertuaru znajdą znajome dźwięki i znajome motywy. Ale w ciągu ostatnich stu lat, a szczególnie w ciągu ostatnich 20 lat, pojawiło się tak wiele pluralizmu i różnorodności stylów z całego świata. Dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć próbki z całego świata” – powiedział Stafylakis.

„Trzydzieści trzy lata później jesteśmy zaangażowani w prezentowanie najnowocześniejszych, interesujących i różnorodnych stylów muzyki artystycznej… rzeczy, które naprawdę przesuwają granice, a jednocześnie są połączone z tradycjami klasycznej muzyki artystycznej”.

Jako kompozytor-rezydent Orkiestry Symfonicznej Winnipeg Stafylakis powiedział, że dorastał wśród muzyki. Zaznaczył, że jest to jeden z jego głównych języków, dzięki któremu poznaje i rozumie muzykę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nie potrafię tego bardziej wytłumaczyć niż to, że jest to głęboko we mnie zakorzenione i trudno się tego pozbyć, nawet gdybym próbował” – powiedział.

Jeśli chodzi o tegoroczny festiwal, powiedział, że obecność Mizzi Mazzoli przenosi nas z powrotem do tego, z czego festiwal jest znany, czyli uderzania ponad swoją wagę. Kolejną kompozytorką jest Julia Wolf, której koncert odbędzie się ostatniego dnia festiwalu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo:


Klaster: Festiwal „Nowa Muzyka + Sztuka Zintegrowana” obchodzi swoje 10-lecie


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :