OneTab ile Sekme Karmaşasından Kurtulun (Chrome)

Bu sayfayı okuyalım, şu sayfaya da bakalım, buradaki sayfa açık kalsın sonra bakarız, şuradan müzik dinleyelim derken tarayıcınızda açtığınız onlarca sekmenin içinde kayboluyor musunuz? Ayrıca açılan her yeni sekme sonrası bilgisayarınızın belleği daha fazla dolacağından bir süre sonra sisteminiz oldukça yavaşlayacak, hatta gezintiniz imkansız hale gelecektir.

OneTab adlı chrome eklentisi adından da anlaşılacağı üzere, açık olan bütün sekmeleri tek bir sekmede birleştiriyor. Böylece hem karmaşanın önüne geçmiş hem de %95‘e varan oranlarda bellek tasarrufu sağlamış oluyorsunuz. Eklentiyi kurduktan sonra araç çubuğuna yerleştirdiği ikona tıklamanız yeterli olacaktır. Bütün seklemeler bir liste halinde tek bir sayfada gösterilecektir.

Tekrar açmak istediğiniz sekmenin üstüne gelerek tıklamanız yeterli olacaktır. Kapatmak istediğiniz sekme için bağlantının üzerine mouse işaretçisini getirdiğinizde solda beliren çarpı işaretine tıklamanız yeterlidir. Tümünü geri yükle bağlantısına tıklayarak bütün sekmeleri tekrar geri yükleyebilirsiniz. Bu işlemde sayfaların kapatıldığını ve açılmasının zaman alabileceğini unutmayın.

Daha sonra ziyaret etmek istediğiniz sayfaları siteleri unutmayın

Eklentinin benim açımdan en faydalı tarafı daha önceki tek sekme haline getirdiğiniz sayfalara siz istediğiniz sürece ulaşma imkanı sunması. Örneğin tarayıcınızda okumak, gezinmek istediğiniz çok sayıda sayfanı açık olduğunu, fakat o an daha önemli bir işinizin çıktığını düşünelim. Eklentinin butonuna tıklayın bütün sekmeleri tek bir sayfada listeleyin, daha sonra isterseniz tarayıcınızı ve bilgisayarınızı kapatın. Tekrar tarayıcınızı açtığınızda OneTab butonuna tıklayın işte bütün sayfalar siz tekrar açana veya silene kadar orada kalacaktır.

Üst kısımda yer alan Daha fazla… linkine tıkladığınızda gösterilen seçeneklerle sekme grubuna bir isim verebilir, kilitleyebilir veya yıldız ekleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*