Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Okręg szkolny Okanagan-Skaha rozważa zamknięcie ze względu na presję finansową i słaby rozwój – Okanagan

/
/
/
28 Views

We wtorek wieczorem posiedzenie rady szkoły w South Okanagan było prawie wypełnione po brzegi.

Zwykle na takie spotkania przychodzi bardzo niewiele osób. Jednakże w obliczu potencjalnego zamknięcia szkół i przetasowań w szkołach, na specjalnym spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Okręgu Szkolnego 67 w Penticton, frekwencja była duża.

Docelowo Okręg Szkolny 67 rozważa zamknięcie trzech szkół w Penticton i Summerland w ramach swojego długoterminowego planu dotyczącego placówek.

W specjalnym spotkaniu uczestniczyli nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także burmistrz Penticton Julius Bloomfield, a także lokalni dyrektorzy regionalni MLA Dan Ashton i RDOS.

Spotkanie nie dało jednak zaniepokojonym mieszkańcom możliwości wyrażenia swoich opinii i obaw. Była to raczej prezentacja informacji przez kuratora Todda Manuela członkom rady szkoły.

„Celem procesu długoterminowego planowania obiektów jest zapewnienie, że okręg skutecznie zarządza swoimi obiektami szkolnymi, aby zapewnić i utrzymać programy edukacyjne dla naszych uczniów na najwyższym poziomie” – stwierdziło SD 67 w swoim pakiecie notatek wstępnych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Z powodu nieefektywnego wykorzystania obiektów szkolnych (pojemności) okręg stoi w obliczu rocznej presji inflacyjnej niefunduszowej przekraczającej 1 milion dolarów. Ta presja finansowa powoduje, że z roku na rok ograniczane są programy i usługi dla studentów”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Zimna pogoda stwarza okazję do nauki


Zimna pogoda stwarza okazję do nauki


Według okręgu liczba studentów zapisanych na studia spadła o 36 procent od 2001 roku i nie przewiduje się, aby w ciągu najbliższych 20 lat uległa ona znaczącym zmianom.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Szkoły w Penticton dysponują 82% miejsc, a Summerland – 69%. Dodaje, że wytyczne Departamentu Edukacji jako docelowy określają 95-procentowe wykorzystanie obiektu.

„Okręg prognozuje minimalny wzrost liczby studentów w ciągu najbliższych 10 lat (w sumie od 160 do 300 uczniów w ciągu 10 lat)” – czytamy w dokumencie, dodając, że prognozy opierają się na wielu źródłach.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W rezultacie władze okręgu szkolnego zarekomendowały przejście do modelu szkoły podstawowej i gimnazjum, co oznaczałoby zamknięcie trzech szkół podstawowych i całkowitą likwidację szkół średnich.

„To bardzo delikatny temat i nie traktujemy tych rozmów lekko” – powiedział supt. Todd Manuel podczas wtorkowego spotkania.

Zalecenie przedstawia zmiany dla trzech rodzin szkół w okręgu szkolnym: Summerland, Penticton North i Penticton South.

Rodzina szkół Summerland

Szkoła podstawowa Giants Head zostanie zamknięta, a gimnazjum Summerland stanie się szkołą podstawową Summerland dla klas od przedszkola do 6.

Szkoła średnia Summerland będzie klasami 7–12.

Szkoła średnia Penticton North/Penticton

Szkoła podstawowa Carmi zostanie zamknięta, a gimnazjum KVR zostanie przekształcone w szkołę podstawową KVR dla przedszkoli do klas 7.

Pozostałe szkoły podstawowe przejdą do modelu przedszkola do klasy 7.

Szkoła średnia Penticton South/Princess Margaret:

Szkoła podstawowa Parkway zostanie zamknięta, a gimnazjum Skaha Lake zmieni się w szkołę podstawową Skaha Lake dla klas od przedszkola do 7.

Szkoła podstawowa Columbia również przeniesie się ze szkoły Princess Margaret High School z powrotem do Penticton High School.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zamknięcie nastąpi dopiero w roku szkolnym 2025–26, a pełne przejście ma zająć około trzech lat. Koszty inwestycyjne przekształcenia szkół średnich w szkoły podstawowe będą kosztować około 3 miliony dolarów.

Proponowane zamknięcie szkół pozwoliłoby zaoszczędzić szacunkowo 1,5 miliona dolarów rocznie, co jest najniższym szacunkiem – twierdzą pracownicy.

We wtorek zarząd jednogłośnie głosował za przedstawieniem koncepcji do dyskusji na nadchodzącym posiedzeniu w czwartek.

Jeżeli rada zdecyduje się ponownie przystąpić do realizacji planu, zostanie on omówiony na następnym posiedzeniu rady, które odbędzie się 31 stycznia.

Następnie zarząd podejmie decyzję, czy poddać sprawę szerokim konsultacjom społecznym na 60 dni, zanim otrzyma informację zwrotną i podejmie ostateczną decyzję.

Na chwilę obecną nie toczą się żadne ostateczne dyskusje na temat proponowanych zmian.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :