Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Obrońca opowiada się za siedmioma oddzielnymi procesami dotyczącymi napaści na tle seksualnym dla mężczyzny oskarżonego w sprawie z rejonu Calgary

/
/
/
31 Views

Richard Mantha, 59-letni mężczyzna oskarżony o napaść na tle seksualnym na wiele kobiet, w środę rano wrócił do sądu w Calgary, gdy sędzia wysłuchał przed sądem w języku francuskim argumentów za i przeciw wnioskowi o odprawę.

W ramach szeroko zakrojonego śledztwa policyjnego rozpoczętego wiosną zeszłego roku zgłosiło się siedem kobiet, oskarżając Mantę o porwania, odurzanie ich i napaść na tle seksualnym w okresie od 2019 r. do lutego 2023 r.

Chociaż do ataków rzekomo doszło w różnym czasie, prokurator koronny Dominique Mathurin twierdzi, że policja od początku traktowała tę sprawę jako jedno śledztwo.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Adwokat Kim Arial prosi, aby każdą sprawę rozpatrywać osobno. Argumentowała na gruncie predyspozycji: dowody dopuszczalne w jednej sprawie nie powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu charakteru oskarżonego czy prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa w kolejnej.

W międzyczasie Korona w dalszym ciągu opowiada się za wspólnym procesem. Mathurin zwrócił uwagę na podobieństwa między siedmioma kondygnacjami i ich „skumulowany efekt”. Szczegóły tych podobieństw są obecnie objęte zakazem publikacji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Maturin powiedział, że podział procesu spowoduje, że nie tylko śledczy, ale także rzekome ofiary będą zeznawać w sądzie od trzech do sześciu razy.

Arial powiedział również, że Mantha zamierza zeznawać we własnej obronie w niektórych, choć nie wszystkich, sprawach.

Decyzja w sprawie wniosku spodziewana jest w piątek.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :