Nylander zdobywa dwa gole, Leafs Down Stars 5-4

/
/
/
14 Views

TORONTO — Mitch Marner i William Nylander strzelili gola w odstępie 20 sekund na niecałe dziewięć minut przed końcem trzeciej tercji, chwilę po tym, jak Dallas zremisował, a Toronto Maple Leafs pokonali Stars 5: 4 w środowy wieczór.

Nylander strzelił dla Toronto dwa gole i asystę (26-15-8), Auston Matthews, który w tym sezonie zajął 41. miejsce w NHL, oraz John Tavares mieli po golu i po dwie asysty.

Ilja Samsonow obronił 27 razy dla Leafs, którzy strzelili trzy gole w grze w przewadze w poniedziałkowej porażce 3:2 z New York Islanders po przerwie w All-Star NHL.

Evgeniy Dadonov odpowiedział dla Dallas, m.in. rzutami karnymi w trzeciej kwarcie Jamiego Benna i Wyatta Johnstona (31-14-6).

Scott Wedgwood zaliczył 26 przystanków, a bramkarz nr 1 drużyny Stars Jake Oettinger odpoczął po wtorkowym zwycięstwie 2:1 nad Buffalo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Dadonov wykorzystał swój dwunasty i drugi rzut karny tego wieczoru na 8:55 przed końcem trzeciej i zremisował 3:3 po tym, jak obrońca Leafs Mark Giordano uściskał go podczas ucieczki.

Jednak Marner odpowiedział zaledwie 32 sekundy później swoim 22. strzałem po dobrym podaniu Matthewsa.

Powiązane wideo

Następnie Nylander strzelił drugiego gola tego wieczoru i 25. w sumie zaledwie 20 sekund później, zapewniając prowadzenie 5–3.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Johnston strzelił swojego piętnastego gola na 1:25 do końca regulaminowego czasu i podwyższył wynik na 5-4 po tym, jak Nylander nie trafił do pustej bramki, próbując zdobyć swojego drugiego hat-tricka w NHL – i pierwszego od lutego 2017 roku – ale Toronto utrzymało tempo.

Po tym, jak Leafs wyrównali na początku drugiej połowy, korzystając z przewagi mężczyzn, Matthews wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 12:37 po kolejnej akcji w przewadze, gdy jego próba podania spodka przez pole karne do Nylandera pokonała obrońcę Stars Esę Lindella z wynikiem 3:2 na prowadzenie.

Samsonow musiał mocno się zatrzymać po ucieczce Tylera Seguina, a gol wciąż brzmiał na Scotiabank Arena i dzięki temu Toronto utrzymywało się na prowadzeniu, zanim drużyny strzeliły trzy gole w 52 sekundy.

Leafs, którzy 26 października pokonali Stars 4:1 w Dallas, otworzyli wynik o 6:34 pierwszej, kiedy Nylander strzelił jedną bramkę w ramach swoich 24. po tym, jak Radek Faska trafił w słupek. jest nieco ponad dwa. minuty później.

Dallas, które w środę w swoich ostatnich dziewięciu meczach miało bilans 7-1-1, przyznało Matthew Niceowi przewagę w pierwszym meczu, której Wedgwood zaprzeczył, zanim dołączył do siatki w drugiej rundzie, kiedy Benn wykonał fenomenalną partię podań swoim wynik dziewiąty – 14:52 po strzale, który wpadł pod rękawicę Samsonowa.

Dadonov dał gościom prowadzenie 2:35 później, po tym jak wdarł się na środek i oddał jedenasty strzał w pięciodołkowy dołek bramkarza z Toronto.

Następnie w ostatnich sekundach Johnston był bliski podwyższenia na 3:1, ale Samsonow po raz drugi w tej kwarcie obronił lewym słupkiem.

Tavares zapewnił Leafs powrót do gry w przewadze już po 3:40 sekundach, zdobywając swoje 15. i trzecie miejsce w tylu meczach po najgorszych w karierze dziewięciu meczach z rzędu, w których nie zdobył ani jednej bramki.

W sobotę Matthews został wybrany MVP meczu All-Star w Toronto po tym, jak poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w miniturnieju składającym się z czterech drużyn. Matthews prawie strzelił gola w krótkim meczu 2 na 1 z Marnerem w dalszej części tej części meczu, zanim przełamał się ósmym gola w tylu meczach.

Zakrwawiony McCabe

Obrońca Toronto Jake McCabe został zakrwawiony po uderzeniu zmarłego Mason Marchment w drugiej rundzie, które pozostało bezkarne, ale nie przegapiło żadnej akcji.

BRAKUJĄCE LIŚCIE

W Toronto nie ma kontuzjowanych głębokich napastników Kalle Jarnkroka (złamana kostka) i Davida Kampfa (nieznany).

48 LAT PÓŹNIEJ

W środę minęło 48 lat, odkąd legenda Toronto Darryl Sittler został jedynym graczem w historii NHL, który zdobył 10 punktów w meczu.

Centrum Hall of Fame strzeliło cztery gole i sześć asyst przeciwko Bostonowi w Maple Leaf Gardens 7 lutego 1976 roku.