Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Nowe mobilne stanowisko dowodzenia dla Reginy i regionu zaprezentowane przez trzy agencje partnerskie

/
/
/
35 Views

Nowo utworzone partnerstwo zaprezentowało nowy pojazd ratowniczy, który usprawni wieloagencyjne reagowanie kryzysowe.

Ogłoszono, że w wyniku współpracy Agencji Bezpieczeństwa Publicznego Saskatchewan (SPSA) z policją w Reginie (RPS) oraz służbami straży pożarnej i ochrony Regina (RFPS) w Reginie powstanie nowe mobilne stanowisko dowodzenia (MCP).

Szef straży pożarnej RFPS Lane Jackson powiedział, że MCP to sprzęt o krytycznym znaczeniu dla reagowania na duże i złożone incydenty i zdarzenia.

„Zapewnia wspólną przestrzeń dla agencji reagowania, w której mogą się spotykać, komunikować i koordynować swoje plany działania” – powiedział Jackson. „Ta szansa pojawiła się dzięki partnerstwu. (RFPS, RPS i SPSA) były w stanie połączyć siły i lepiej wykorzystać istniejący sprzęt”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Zastępca szefa RPS, dziekan Ray, opisuje MCP jako wyposażone we wszystkie innowacyjne technologie, które pozwalają wszystkim trzem agencjom reagować na złożone sytuacje i zapewniać, że są w stanie zadbać o społeczność i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To automatycznie zwiększy współpracę i efektywność naszych agencji poprzez zwiększenie przepływu informacji i aktualności tych informacji pomiędzy wszystkimi agencjami” – powiedział Ray.

„Zapewni to w pełni świadomą i wykształconą reakcję, w której wszystkie dostępne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie poprawi to bezpieczeństwo publiczne w naszych społecznościach, co zawsze jest naszym ostatecznym celem”.

To drugi MCP SPSA w Saskatchewan, ponieważ pierwsza karetka znajduje się w Prince Albert. Dyrektor naczelny SPSA, Chris Clement, powiedział, że jedną z kluczowych cech nowo zaprezentowanego MCP jest jego rozmiar, wynoszący 300 stóp kwadratowych.

Wewnątrz MCP znajdują się stacje robocze i laptopy dla personelu, a także rozbudowana stacja pogodowa. W MCP można także organizować prywatne i wirtualne spotkania, podczas których wiele agencji może współpracować w odpowiedzi na kryzys.

„Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić drugi MCP, który będzie wspierał incydenty i wydarzenia nie tylko w Reginie, ale także w południowej części prowincji” – powiedział Clement. „To stanowisko dowodzenia jest kluczowym źródłem informacji dla służb ratowniczych i personelu zarządzającego sytuacjami kryzysowymi. Blok dowodzenia ma 37 stóp długości i jest wyposażony w szeroką gamę technologii i sprzętu komunikacyjnego, którego można użyć w sytuacjach krytycznych.

Serwis MCP będzie obsługiwany w remizie strażackiej nr 1 w centrum Reginy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :