Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

„Nie jesteście bezsilni”: CIA rozważa rekrutację rosyjskich podwójnych agentów – Narodowych

/
/
/
24 Views

Centralna Agencja Wywiadowcza Stanów Zjednoczonych opublikowała znakomicie wyprodukowany rosyjskojęzyczny film wideo, próbując przekonać agentów rosyjskiego wywiadu do zmiany strony i pracy w charakterze podwójnych agentów dla Waszyngtonu.

Dyrektor CIA William Burns powiedział w lipcu, że niezadowolenie części Rosjan z wojny na Ukrainie stwarza rzadką okazję do werbowania szpiegów i że CIA tego nie przeoczy.

Film opublikowany na oficjalnym kanale X CIA jest próbą odwoływania się do – jak twierdzi – patriotycznych Rosjan pracujących w wywiadach, którzy mogą czuć się zdradzeni przez to, co nazywa korupcją w elitach, a także ze względu na kiepski sprzęt i wyposażenie rosyjskich władz. siły zbrojne. dostarczone.

„Ludzie wokół ciebie mogą nie chcieć słyszeć prawdy. Ale robimy to. Nie jesteście bezsilni” – głosi nagranie, najnowsze z serii filmów rekrutacyjnych skierowanych do Rosji, poprzedzające szczegółowe informacje na temat sposobów kontaktowania się z CIA.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Rosja-Ukraina: Kto jest odpowiedzialny za śmiercionośną eksplozję na rynku w Doniecku?”


Rosja-Ukraina: kto jest odpowiedzialny za śmiercionośną eksplozję na rynku w Doniecku?


Główną fikcyjną postacią filmu, któremu towarzyszy melancholijna muzyka klasyczna, jest anonimowy 35-letni rosyjski oficer wywiadu wojskowego, który udaje kochającego Rosję patriotę i służył kiedyś jako spadochroniarz.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Czy jestem wystarczająco odważny, aby stawić czoła tej zdradzie?” na wideo widać, jak przemawia, zanim mówi, że zdał sobie sprawę, że prawdziwy wróg kryje się w Rosji w postaci skorumpowanego przywództwa i elity.

„Najwyższe kierownictwo sprzedało kraj za pałace i jachty w czasie, gdy nasi żołnierze żują zgniłe ziemniaki i strzelają z prehistorycznej broni. Nasi ludzie są zmuszeni płacić łapówki, żeby znaleźć pracę” – mówi mężczyzna, podczas gdy klipy wideo przedstawiające surową rosyjską zimę przeplatają się ze zdjęciami drogich oficjalnych limuzyn i bogatych Rosjan wznoszących toasty.

Fikcyjna postać twierdzi, że patriotyzm motywował go do działania i współpracy z CIA, a ostatnia klatka filmu przedstawia dobrze ubranego mężczyznę kontaktującego się z CIA przez telefon komórkowy z zaśnieżonego podwórka.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kreml twierdzi, że robi się wszystko, co możliwe, aby zapewnić armii rosyjskiej sprzęt niezbędny do odniesienia sukcesu w, jak to nazywa Moskwa, „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie.

Odrzucił różne zarzuty o korupcję jako fałszywe i zignorował wideo.

„Wiesz, taka praktyka jest dość powszechna, służby wywiadowcze na całym świecie bardzo często wykorzystują media i portale społecznościowe do rekrutacji nowych pracowników. I robią to cały czas, CIA robi to co roku” – powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Pieskow zasugerował, że CIA popełniła błąd, umieszczając wideo na X, wcześniej znanym jako Twitter, który jest zakazany w Rosji i dostępny wyłącznie za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej, z których wiele jest również zakazanych.

„Ktoś powinien powiedzieć CIA, że w naszym kraju (rosyjski portal społecznościowy) VKontakte jest znacznie bardziej popularny niż zakazany X. I że publiczność VKontakte jest znacznie większa” – powiedział Pieskow.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :