Ne Kadar Zaman Geçtiğini Gösteren Android Uygulamaları

Sizin için önemli olan bir tarihten ne kadar süre geçtiğini gösteren uygulamalardan bahsediyorum bu yazımda. Örneğin yeni bir projeye başladınız uygulamayı çalıştırın bugünün tarihini ve şu anki saati girerek kaydedin. Sonrasında ne kadar süredir bu proje üstünde çalıştığınızı uygulama sayesinde istediğiniz anda öğrenebilirsiniz. Belki bugün diyete başladınız, bir kaç gün önce sigarayı bırakmıştınız bu gibi önemli konuların zamanını ve başlığını girerek bir sayaç oluşturun ve bu kararlarınızı ne kadar süredir başarıyla uyguladığınızı görerek motivasyonunuzu artırın.

How Long Ago (Ne Kadar Önce Oldu?)

İlk uygulamamız How long ago adını taşıyan Android uygulaması. Boyut olarak oldukça küçük olduğundan hemen kurulacaktır. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra sağ alt köşedeki + butonu sayesinde yeni bir kayıt ekleyebilirsiniz.

ne kadar önce oldu, ne kadar zaman geçti

Event’s title bölümünden kaydetmek istediğiniz olay için açıklayıcı bir başlık girin. Hemen alttaki butonları kullanarak etkinlik için bir tarih girin eğer şu an gerçekleşen bir etkinlik kaydı yapıyorsanız Now butonuyla şu anki tarih ve saati kullanabilirsiniz. Son olarak olayınızı diğerlerinden ayırmanızı sağlayacak bir renk seçin ve kaydı tamamlayın.

Artık How long ago uygulamasını her açtığınızda kayıtlı olan olaylar için ne kadar zaman geçtiğini görebileceksiniz.

How Long Since

How Long Since oldukça faydalı ve kullanışlı bir uygulama. Bir olayın üzerinden ne kadar zaman geçtiğini, bir şeyi en son ne zaman yaptığınızı hatırlamakta zorlanıyor musununuz? Hafızanızı zorlamanıza gerek yok bırakın How Long Since bunu sizin yerinize yapsın. Siz sadece izlemek istediğiniz olayları oluşturun.

bir tarihten ne kadar süre geçtiğini gör

Evi en son ne zaman boyadık, dondurucuyu ne zaman erittik, akvaryumu ne zaman temizledik, sevdiklerimize en son ne zaman çiçek verdik. Bunları kaydedin isterseniz açıklama notları ekleyin ve geçen süreyi görün.

Uygulamanın arayüzünü oldukça başarılı buldum. Çalışma mantığı ise önceki uygulamadan biraz farklı. Öncelikle bir başlık açıyoruz mesela Evi boyama şeklinde bir event eklediğimizi düşünelim. Kayıt açıldığında süre hemen işlemeye başlamıyor + şeklindeki add event instance butonuna tıkladığınızda süre işlemeye başlıyor ve bu şekilde her işlem ayrıca kayıt altına alınıyor. Böylece evi sadece en son ne zaman boyadığınızı değil bunun yanında kaç kere boyadığınızı, hangi aralıklarla boyadığınızı görebiliyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*