Mobil Chrome Araç Çubuğunu Ekranın Altına Taşımak

Her geçen gün akıllı telefonların ekranları biraz daha büyüyor. Biz de kullanıcılar olarak daha iyi video izleme, oyun deneyimi gibi nedenlerle büyük ekranlı telefonları almaktan geri kalmıyoruz. Bir çok model 6″ üzerinde bir ekran sunuyor. Benim şu an kullandığım telefon 6.4″ lik bir ekrana sahip ve tek elle kullanırken biraz zorlandığımı söyleyebilirim.

Büyük ekranlı bir akıllı telefonunuz varsa onunla Chrome ile internette gezinirken yeni bir sekme ya da açmak sekmeyi kapatmak için üst kısımda yer alan adres çubuğuna ulaşmanız gerekir. Bu adres çubuğunu eğer isterseniz ulaşmanın daha kolay olacağı ekranın alt bölümüne taşıyabilirsiniz. Bu işlemin sonuna adres yazılan kısım ile diğer butonlar bir birinden ayrılıyor. Adres kısmı yine yukarıda yer alırken diğerleri aşağıya taşınıyor. Eğer alışabilersiniz kullanışlı bir arayüz olacağını düşünüyorum.

Mobil Google Chrome adres çubuğunu ekranın altına yerleştirmek için sırasıyla şu adımları izleyin.

Chrome adres satırına chrome://flags yazarak ilgili sayfaya ulaşın.

Arama kutusuna Duet yazarak arama yapın.

Son olarak Chrome Duet bölümündeki Default yazan kutuya tıklayarak Enabled haline getirin. Değişikliklerin geçerli olması alt kısımdaki Relaunch Now butonuna tıklayın.

İşte Chrome’un son hali yukarıdaki gibi. Giriş sayfası, paylaş, arama, sekme ve menü butonları ekranın alt kısmına taşınmış durumda. Eğer eski haline dönmek isterseniz Enabled (Etkin) hale getirdiğimiz butonu tekrar Default olarak ayarlamanız yeterli olur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*