Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

MLA Rakhi Pancholi rzuca kapelusz na ring w wyścigu o przywództwo NDP w Albercie

/
/
/
17 Views

Liczba kandydatów ubiegających się o stanowisko kolejnego przywódcy Nowej Partii Demokratycznej w Albercie nieznacznie wzrosła w czwartek po tym, jak posłanka z Edmonton-Whitemud Rakhi Pancholi ogłosiła, że ​​kandyduje na to stanowisko.

W film kampanii opublikowany w czwartek ranoPancholi nie wypowiadał się konkretnie na temat polityki, ale poruszył kwestię sektora energetycznego, środowiska, kosztów utrzymania, opieki zdrowotnej i edukacji.

„Pozostańmy światowymi liderami w dziedzinie energii, którymi zawsze byliśmy, a jednocześnie przewodzimy walce ze zmianami klimatycznymi” – można usłyszeć jej słowa na nagraniu. „Upewnijmy się, że staniemy się miejscem, gdzie dom jest zawsze dostępny w przystępnej cenie, niezależnie od wynagrodzenia.

„Dopilnujmy, aby każdy mieszkaniec Alberty miał lekarza rodzinnego.[…]Przygotujmy nasze dzieci, aby były najlepiej wykształconym pokoleniem w kraju”.

Oświadczenie Pancholi nadeszło trzy dni po tym, jak Kathleen Ganley, MLA Calgary-Mountain View, zorganizowała konferencję prasową, podczas której powiedziała mieszkańcom Albertans, że przystąpiła do wyścigu o przywództwo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Pancholi został po raz pierwszy wybrany na członka MLA w 2019 r. Na stronie internetowej byłej prawniczki odnotowuje się, że w trakcie swojej kariery prawniczej zdobyła doświadczenie w takich obszarach jak edukacja, praca i zatrudnienie.

Na jej stronie internetowej widnieje informacja, że ​​była wolontariuszką w Zespole Humane Animal Rescue, w Funduszu Edukacji i Działań Prawnych Kobiet oraz w Centrum Prawa Społecznego w Edmonton.

Poseł z Edmonton-Whitemud Rakhi Pancholi ogłosiła, że ​​kandyduje na liderkę NDP w Albercie.

Dzięki uprzejmości kampanii przywódczej Rakhi Pancholi

W zeszłym miesiącu NDP Alberty ogłosił zasady, które będą obowiązywać w wyścigu, który zakończy się ostatnim dniem głosowania 22 czerwca.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Kolejna przywódczyni NDP w Albercie zastąpi Rachel Notley, która pełniła funkcję premiera w latach 2015–2019, po tym jak poprowadziła partię do pierwszego w historii zwycięstwa w wyborach do prowincji w Albercie.

Notley, która w zeszłym miesiącu ogłosiła, że ​​odejdzie ze stanowiska, powiedziała, że ​​planuje pozostać na swojej obecnej roli lidera partii do czasu wybrania następcy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W ostatnich wyborach do prowincji Alberta NPR przegrała ze Zjednoczoną Partią Konserwatywną.

Aby móc głosować w konkursie, członkowie partii muszą mieć dobrą opinię oraz wykupić lub odnowić członkostwo do 22 kwietnia.

NDP podało, że limit wydatków na wyścig wyniesie 500 000 dolarów na uczestnika, a łączna zbiórka wyniesie 60 000 dolarów na kandydata.

Na początku tygodnia Global News rozmawiał z profesorem nauk politycznych na Uniwersytecie Mount Royal Laurie Williams na temat wyścigu o przywództwo w NDP.

Zapytana, jaki przywódca jej zdaniem mógłby pomóc NDP w próbach ponownego utworzenia rządu w przyszłości, odpowiedziała, że ​​szuka kilku cech.

„Ktoś jest oczywiście bardzo mądry i kompetentny i ma naprawdę dobre pomysły (i) wizję na przyszłość” – powiedział Williams.

„(Ktoś), kto ma wspólne cechy i łączy się z ludźmi.”

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :