Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Minister Kolumbii Brytyjskiej przeprasza za uwagę „parędny kawałek ziemi”, która rozgniewała grupy propalestyńskie

/
/
/
22 Views

Premier Kolumbii Brytyjskiej David Eby mówi, że minister szkolnictwa wyższego Selina Robinson musi „naprawić szkody” spowodowane jej komentarzami, że Izrael został założony na „kiepskim kawałku ziemi”, co rozgniewało grupy propalestyńskie i spowodowało wezwania do jej rezygnacji.

Eby twierdzi, że uwagi te są „całkowicie nie do przyjęcia” i „wzmacniają podział” w prowincji w czasie, gdy ludzie pochodzenia palestyńskiego czują się wyobcowani.

Robinson przeprosiła w czwartek w mediach społecznościowych, stwierdzając, że jej komentarze są „brak szacunku” i odniosła się do ograniczonych zasobów naturalnych kraju.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Napięcia w wojnie między Izraelem a Hamasem prowadzą do wzrostu liczby przestępstw z nienawiści i protestów w 2023 r., twierdzi VPD


Jak podaje VPD, napięcia militarne między Izraelem a Hamasem doprowadziły do ​​wzrostu liczby przestępstw z nienawiści i protestów w 2023 r.


Oryginalne oświadczenie złożyła podczas internetowej dyskusji z politykami żydowskimi zorganizowanej przez kanadyjską organizację B’nai B’rith.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Na nagraniu wideo dyskusji wyemitowanym we wtorek na YouTube widać, jak Robinson ubolewa nad brakiem wiedzy o początkach współczesnego Izraela, oświadczając, że ziemia, na której został założony, nie ma „nic”, po czym dodaje, że jest domem dla „kilkuset tysięcy ludzi” „.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W swoich przeprosinach na portalu społecznościowym X, znanym wcześniej jako Twitter, Robinson stwierdziła, że ​​jej uwagi osłabiły „powiązanie, jakie Palestyńczycy również mają z tą ziemią” i przeprosiła bez zastrzeżeń.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Pro-palestyńscy protestujący blokują ciężarówki wjeżdżające do portu w Vancouver


Propalestyńscy protestujący blokują wjazd ciężarówek do portu w Vancouver


Grupy, w tym Independent Jewish Voices Canada, wezwały Robinsona do rezygnacji w związku z tymi uwagami.

Tymczasem Stowarzyszenie Wolności Obywatelskich Kolumbii Brytyjskiej wezwało Robinsona do rezygnacji w związku z rzekomą ingerencją, która doprowadziła do zwolnienia profesora uczelni, który wychwalał ataki Hamasu z 7 października.

Robinson i Eby zaprzeczają, że odegrała rolę w zwolnieniu instruktora.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Eby przemawiając w piątek na konferencji prasowej w Vernon w Kolumbii Brytyjskiej powiedział, że dał jasno do zrozumienia Robinson, że jej komentarze są błędne i bolesne.

„Jej komentarze pogłębiają podział w naszej prowincji, zwiększają poczucie wyobcowania grup ludzi, zwłaszcza osób pochodzenia palestyńskiego, a także osób zaniepokojonych śmiercią i zniszczeniem w Palestynie, które mają miejsce właśnie teraz” – powiedział. .


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Społeczności obchodzą 100 dni wojny”


Miejscowi mieszkańcy świętują 100 dni wojny


Eby stwierdził, że politycy nie powinni wykorzystywać swojej władzy ani autorytetu do umniejszania lub odrzucania kogokolwiek lub jakiejkolwiek społeczności, a Robinson nie spełnił tego standardu.

„Przeprosiła mnie, wszystkich swoich kolegów z gabinetu i klubu i zapewniła, że ​​bez zastrzeżeń przeprosi mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, a w szczególności osoby i społeczności, które zostały skrzywdzone” – powiedział.

Na pytanie, czy rozważa zwolnienie Robinson lub czy złożyła rezygnację, Eby nie odpowiedział bezpośrednio.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :