Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Mieszkaniec Nowej Kolumbii Brytyjskiej może stracić 82 000 dolarów w przedsprzedażowej bitwie dewelopera „Dawid i Goliat” – BC

/
/
/
26 Views

Mieszkaniec Surrey oskarża dewelopera z Kolumbii Brytyjskiej o nieuczciwe praktyki, które kosztowały go dziesiątki tysięcy dolarów.

Sudeep Segall jest stosunkowo nowym imigrantem w Kanadzie, który marzył o posiadaniu własnego domu w Kolumbii Brytyjskiej.

W grudniu 2021 roku zainwestował prawie 82 000 dolarów w przedsprzedażową kamienicę w Surrey budowaną przez Streetside Developments.

„Chciałem kupić własne mieszkanie, ponieważ czynsz rósł wykładniczo i myślałem, że zostanie wyceniony na rynku nieruchomości” – Zegall powiedział Global News.

Pieniądze udało mu się pozyskać ze swoich oszczędności, oszczędności ojca i pożyczki.

„Wraz ze wzrostem zachorowalności myślałam, że zostanę bezdomna” – dodała Segall.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Obawy dotyczące tempa rozwoju Langley


Pojawiły się obawy co do tempa rozwoju Langley.


Sprzedawał wówczas swoją nieruchomość w Indiach i miał nadzieję, że uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kamienicy w Surrey.

Jednak umowa ta nie doszła do skutku i Segall musiał wrócić do Indii, aby samodzielnie spróbować sfinalizować transakcję.

To się nie udało.

Zegall uważał, że jego następną najlepszą opcją byłoby przeniesienie kontraktu na nowego nabywcę. Ale do tego potrzebował pozwolenia od dewelopera.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Pomimo klauzuli w umowie stanowiącej, że deweloperowi nie wolno bezzasadnie odmówić zgody, Streetside Developments odmówiło.

Zegall powiedział, że ma nawet dwóch zainteresowanych kupców, ale deweloper również wstrzymał się z wpłatą zadatku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Jak to się mogło stać? Jak mogli tak po prostu odejść?” on zapytał.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Ustawa o rozwoju zorientowanym na tranzyt budzi obawy związane z deportacją


Ustawa o rozwoju zorientowanym na tranzyt budzi obawy związane z deportacją


Streetside Developments nie odpowiedziało na prośbę Global News o komentarz, ale przesłało oświadczenie, w którym stwierdził, że jest to kwestia prawna i firma nie może komentować szczegółów.

„Zazwyczaj prawnicy biorą udział w procesie zakupu domu, aby chronić zarówno kupującego, jak i sprzedającego. Firma StreetSide Developments BC podlega przepisom ustawy o marketingu nieruchomości deweloperskich w Kolumbii Brytyjskiej i opracowuje umowy zgodne z przepisami prawa dotyczącymi nieruchomości na poziomie prowincji”.

Zegall powiedział, że otrzymał już zastępstwo prawne, ale jego prawnik nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od prawnika dewelopera.

„Chcą po prostu odejść tak, jak to zrobili” – powiedział. „Podobnie jak Dawid i Goliat”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Segall stwierdził, że cały proces był „niesprawiedliwy i nieetyczny” i teraz mieszkanie, które miał używać jako nowy dom, zostanie sprzedane komuś innemu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kolumbia Brytyjska chce zwiększyć gęstość w pobliżu węzłów tranzytowych”


Kolumbia Brytyjska chce zwiększyć gęstość w pobliżu węzłów tranzytowych


Aman Bindra, prawnik w KSW Surrey specjalizujący się w sprawach kredytowych, nieruchomościowych i korporacyjnych, powiedział Global News, że umowy przedsprzedażowe są zazwyczaj sporządzane przez deweloperów i ich prawników, więc są dość przyjazne deweloperom.

„Większość umów przedsprzedażnych zapewnia deweloperom kilka praw do odstąpienia od umowy i po prostu zwrócenia kupującemu zadatku” – stwierdziła Bindra.

„Kupujący często nie mają wielu praw do odmowy. Zazwyczaj mogą odmówić i zwrócić kaucję tylko wtedy, gdy deweloper nie jest w stanie ukończyć nieruchomości lub jeśli w nieruchomości zaszły istotne zmiany.

Dodał, że każdy powinien uważnie czytać swoje umowy, jednak zazwyczaj w umowie jest napisane, że nikt nie może jej przenieść na inną osobę bez zgody dewelopera.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Czasami programista może odmówić zgody w sposób uzasadniony lub nieuzasadniony, dlatego język jest bardzo ważny” – powiedziała Bindra. „Ale wiesz, nie ma gwarancji, że faktycznie będziesz w stanie przenieść kontrakt na kogoś innego.

„Prawdziwe ryzyko polega więc na tym, że jeśli kupisz umowę przedsprzedażową z zamiarem przekazania jej dalej i nigdy jej nie zamykania, istnieje ryzyko, że deweloper może odmówić zgody, a ty możesz stracić depozyt”.

Bindra zaleca zapoznanie się z jakąkolwiek umową przedsprzedażową z prawnikiem zajmującym się nieruchomościami przed jej podpisaniem.

Segall stwierdził, że jego prośba o zwrot zaliczki nie jest nieuzasadniona i nie podda się łatwo.

“Jestem spłukany. Moja mama i tata byli spłukani. W wyniku tej ogromnej straty mój ojciec doznał lekkiego zawału serca. Jestem zrujnowany moralnie i finansowo”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :