Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Mieszkańcy Ellison w Kolumbii Brytyjskiej obwiniają pobliską pakownię owoców za odprowadzanie ścieków – Okanagan

/
/
/
15 Views

Niektórzy mieszkańcy obszarów wiejskich w pobliżu Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że napotkali nieprzyjemny zapach i twierdzą, że mógł on pochodzić z pobliskiej pakowalni owoców.

„To po prostu okropne” – wyjaśnił mieszkaniec Ellison, Daniel Moser.

„Widziałem to, czuję to i to jest okropne. To muszą być ich ścieki.”

Moser twierdzi, że nieprzyjemny zapach utrzymywał się w powietrzu przez około miesiąc, ale inni mieszkańcy twierdzą, że zauważali go znacznie dłużej.

„W ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni stało się to znacznie bardziej zauważalne, ale nawet zeszłego lata czułem ten zapach” – powiedział mieszkaniec Ellison, Jeff Bly.

„Nie wiem dokładnie, co to jest, ale nie pachnie zbyt przyjemnie, ujmijmy to w ten sposób”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednak jeden człowiek uważa, że ​​mógł znaleźć źródło problemu. Na nagraniu wideo opublikowanym na sąsiedniej grupie na Facebooku widać, jak twierdzi, że to „ścieki” wydobywające się z rury do rowu przy Old Vernon Road.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Obawy związane z uprawą owoców w obliczu suszy w Okanagan


Wyzwania związane z uprawą owoców w czasie suszy na Okanaganie


Ale na tym nie poprzestał. Mężczyzna nadal szuka dalszych dowodów i natrafił na właz kanalizacyjny na terenie firmy, z którego, jego zdaniem, wypływa więcej ścieków.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Sandher Fruit Packers Ltd. odmówił wypowiadania się przed kamerą, ale jeden z przedstawicieli powiedział Global News, że jest przekonany, że zapach, na który narzekają ludzie, nie ma nic wspólnego z ich działalnością, i dodał, że jego zdaniem niektórzy mieszkańcy nieuczciwie atakują firmę.

Następnie Global News skontaktował się z Ministerstwem Środowiska Kolumbii Brytyjskiej. Firma twierdzi, że otrzymała kilka telefonów na linię Report All Polluters and Poachers (RAPP) w związku z uwalnianiem odpadów i problemami z zapachami związanymi z zakładem Sandher Fruit Packers w pobliżu Kelowna.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wojewódzcy inspektorzy ochrony środowiska niedawno odwiedzili zakład i stwierdzili, że do środowiska przedostają się ścieki powstające w wyniku mycia i pakowania owoców w przedsiębiorstwie” – podało w oświadczeniu ministerstwo środowiska prowincji.

„Będziemy egzekwować wszystkie obowiązujące przepisy chroniące lokalne środowisko zgodnie z polityką i procedurami naszego działu dotyczącymi zgodności i egzekwowania prawa”.

Ministerstwo dodało, że inspektorzy finalizują raport i ustalenia z kontroli, a raport zostanie opublikowany na jego stronie internetowej do końca tygodnia.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :