Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Mieszkańcy dzielnicy Griffintown w Montrealu są niezadowoleni z planów budowy wieżowca dla studentów – Montreal

/
/
/
39 Views

Właściciel garażu Serge Attar mówi, że nie ma pojęcia, co będzie robił w marcu.

„Ponieważ muszę się przeprowadzić” – powiedział Global News. “Muszę się ruszać. Jestem tu od 40 lat.”

Attar wynajmuje budynek przy Rue de l’Inspector w dzielnicy Griffintown w Montrealu, ale właściciel ma ambitne plany dotyczące tej powierzchni, a budowa ma się rozpocząć w tym roku.

„Mamy nadzieję, że w tej lokalizacji niedaleko centrum miasta w ciągu kilku lat wybudujemy prawie 300 niedrogich mieszkań studenckich” – wyjaśnił Laurent Lévesque, dyrektor generalny Utile, organizacji specjalizującej się w mieszkaniach studenckich non-profit w Quebecu. „Przyglądamy się około 19 piętram domów studenckich na części terenu”.

Zdaniem Attara, otrzymał zawiadomienie o przeprowadzce z niespełna czteromiesięcznym wyprzedzeniem, co nie jest wystarczającym czasem, biorąc pod uwagę, że bardzo trudno jest znaleźć inne mieszkanie w pobliżu centrum miasta. Chce pozostać blisko centrum miasta, gdzie przez cztery dekady zgromadził dużą bazę klientów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Z projektu niezadowoleni są także mieszkańcy dwóch apartamentowców po drugiej stronie ulicy. Będzie prawie dwukrotnie wyższy od ich kompleksów apartamentowych, a niektórzy mieszkańcy narzekają, że zasłoni im widok na centrum miasta. Inni twierdzą, że tak wysoka wieża po prostu nie mieści się w okolicy, gdzie większość budynków ma od czterech do sześciu pięter.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Nie mamy tu nic przeciwko niedrogim akademikom” – powiedział mieszkaniec apartamentowca Sean Fawcett. „Po prostu zrób osiem lub dziesięć pięter”.

Lokalni mieszkańcy również potępiają to, co uważają za brak konsultacji i twierdzą, że sesja informacyjna zorganizowana tuż przed wakacjami nie wystarczyła. Jeśli chodzi o obawy dotyczące wzrostu, Levesque podkreśla, że ​​budowanie zamiast powiększania ograniczonej przestrzeni zapewni im więcej mieszkań, które są desperacko potrzebne ze względu na niedobór niedrogich mieszkań dla studentów.

„Ten projekt, który, mamy nadzieję, będzie szybko realizowany, jedynie zarysuje powierzchnię popytu w Montrealu” – powiedział.

Miasto w oświadczeniu stwierdziło, że inwestycja jest zgodna z planami branży.

„Zgodnie z zaleceniami raportu sektorowego OCPM Griffintown Sector Report 2023, jest to część szerszego planowania sektorowego, które uwzględnia zidentyfikowaną podaż mieszkań studenckich w celu zapewnienia mieszanego środowiska życia” – czytamy częściowo w oświadczeniu. „W środku kryzysu mieszkaniowego, kiedy studenci są nieproporcjonalnie dotknięci brakiem bezpieczeństwa mieszkaniowego, rozwijanie takich innowacyjnych projektów nieruchomościowych nigdy nie było ważniejsze”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jak podała spółka, Utile odmówiło podania szczegółów rozmów z Attarem, ponieważ negocjacje są w toku. Levesque twierdzi, że organizacja jest otwarta na opinie społeczności i w razie potrzeby może wprowadzić zmiany w projekcie.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :