Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Mieszkańcy Alberty poprosili o zabranie głosu w sprawie opieki nad dziećmi, ponieważ krytycy wzywają do zmian

/
/
/
19 Views

Rząd Alberty prosi rodziców, aby pomogli w kształtowaniu przyszłości opieki nad dziećmi w prowincji, dzieląc się swoimi przemyśleniami w ankiecie internetowej. Tymczasem krytycy twierdzą, że program należy zmienić.

Badania dotyczące zaangażowania rodziców we wczesną naukę i opiekę nad dziećmi zachęca rodziców do dzielenia się swoimi pomysłami na temat tego, co definiuje jakość opieki nad dzieckiem i usług, jakich oczekują od dostawców.

Władze prowincji stwierdziły, że informacje zwrotne z ankiety pomogą ukształtować przyszłość opieki nad dziećmi w Albercie. Krytycy twierdzą jednak, że przed przystąpieniem do dalszych prac należy wprowadzić zmiany w programie.

„Wdrożenie tego programu wiązało się z wieloma wyzwaniami, zwłaszcza z komunikacją z rodzicami” – powiedziała Crystal Churcher, przewodnicząca Stowarzyszenia Biznesu Opieki nad Dziećmi w Albercie. „Myślę, że po dwóch latach uczestnictwa w programie w Albercie naprawdę zaczynamy dostrzegać, że problemy te wychodzą na pierwszy plan. W 2022 roku obniżyliśmy opłaty do 50%. Obecnie jesteśmy w sytuacji, w której obserwujemy pogorszenie się sytuacji w naszym systemie opieki nad dziećmi właśnie z powodu tego pogorszenia”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Churcher powiedziała, że ​​rodzice nadal znajdują się w sytuacji, w której nie mają dostępu do opieki nad dziećmi, jakiej chcą, a dzieciom grozi ryzyko objęcia programem, który ich nie wspiera.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Nigdy nie zobaczymy w całym kraju opieki dziennej za 10 dolarów” – dodał Churcher. „Myślę, że rodzice powinni zadać sobie pytanie, kiedy szukają opieki dziennej za 10 dolarów, co tak naprawdę można kupić za 10 dolarów? Jak to może działać, abyśmy mogli zagwarantować, że otrzymasz dokładnie te same programy za 10 dolarów dziennie?”

Badanie jest najnowszym krokiem w kierunku uczynienia systemu opieki nad dziećmi w Albercie bardziej przystępnym cenowo w świetle prawa. Pankanadyjska umowa w sprawie wczesnego uczenia się i opieki nad dziećmi między Kanadą a Albertą. Od czasu zawarcia porozumienia opłaty za opiekę nad dziećmi zostały obniżone średnio o ponad 50 procent, dzięki czemu do kieszeni rodziców w Albercie wróciło ponad 900 milionów dolarów (6600 dolarów na dziecko rocznie). W ramach umowy z rządem federalnym mającej na celu obniżenie opłat za opiekę nad dziećmi w ciągu pięciu lat zostanie zainwestowanych łącznie 3,8 miliarda dolarów.

„Wkład (rodziców) we wczesną naukę i opiekę nad dziećmi jest nieoceniony i odgrywa ważną rolę w zapewnieniu, że system wczesnej nauki i opieki nad dziećmi w Albercie jest dostępny i spełnia różnorodne potrzeby rodzin” – powiedziała Searle Turton, Minister ds. Usług dla Dzieci i Rodzin.

Władze prowincji podały, że w marcu 2023 r. opłaty za opiekę nad dziećmi w Albercie osiągnęły średnio 20 dolarów dziennie i mogą osiągnąć średnio 10 dolarów dziennie w latach 2025–2026. Od czasu zawarcia umowy ponad 40 000 dodatkowych dzieci zostało zapisanych do placówek opieki nad dziećmi i utworzono około 20 000 nowych licencjonowanych miejsc.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ankieta potrwa do 11 lutego.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Opiekunowie dzieci w Albercie proszą prowincję o renegocjację umów o finansowaniu opieki nad dziećmi


Dostawcy opieki nad dziećmi w Albercie zwracają się do prowincji o renegocjację umów o finansowaniu opieki nad dziećmi


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :