Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Miasto Kingston kupuje obiekt Extendicare i planuje budowę mieszkań wspieranych – Kingston

/
/
/
17 Views

Władze miasta Kingston mają nadzieję, że niedawno zakończony zakup gruntu będzie miał znaczący wpływ na problem bezdomności w mieście.

Na ostatnim posiedzeniu w 2023 r. członkowie rady miejskiej po cichu zakończyli prawie dwa lata negocjacji za zamkniętymi drzwiami z Extendicare, głosując za zatwierdzeniem płatności w wysokości 3,8 mln dolarów na zakup budynku i nieruchomości podmiotu świadczącego opiekę długoterminową przy drogach Bath i Queen Mary.

Kiedy budynek zmieni właściciela, miasto planuje wykorzystać wykończoną przestrzeń jako tymczasowe mieszkanie dla maksymalnie 100 osób.

„Będzie to prawdopodobnie coś w rodzaju pierwszego w swoim rodzaju” – przyznała dyrektor generalna firmy Kingston Lanie Hurdle w ekskluzywnym wywiadzie dla Global News.

„Nie znam żadnego innego obiektu, szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej, w którym moglibyśmy świadczyć usługi w tej placówce, ponieważ została ona zbudowana na potrzeby opieki zdrowotnej.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy zrobić i jak możemy pomóc ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują”.

Chociaż miasto oficjalnie przejmie budynek w posiadanie dopiero latem, kiedy Extendicare wprowadzi się do nowego budynku po zachodniej stronie miasta, Hurdle twierdzi, że trwają już prace z partnerami społecznymi nad zaplanowaniem przestrzeni jako nowego centrum dla bezbronnych mieszkańców.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

„Jest mnóstwo miejsca na stworzenie różnych typów mieszkań pod względem przejściowego życia wspomaganego – nawet jeśli chodzi o programowanie – możemy również upewnić się, że istnieją wspierające aspekty programowe” – powiedziała.

„Oczywiście, że to wspaniały hotel i świetna lokalizacja.”

Możliwość wymiany kabin sypialnych

Hurdle twierdzi, że budynek jest już przeznaczony na usługi medyczne i wybudowano już dziesiątki prywatnych pokoi i części wspólnych. Na razie plan jest taki, aby pozostawić to tak, jak jest, rozważając włączenie do programu zdrowotnego.

Powiedziała, że ​​w pomieszczeniu można szybko przenieść od 50 do 100 osób, w tym obecnych mieszkańców domków sypialnych – z projektu rada zdecydowała się porzucić wiosną tego roku.

„Zdecydowanie rozważamy tę opcję. Mogłoby to spowodować umieszczenie ludzi w kabinach sypialnych” – stwierdziła Hurdle.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Ma bardzo podobny charakter do (ich) własnej przestrzeni i przestrzeni wspólnej z kuchnią i przestrzenią mieszkalną”.

Mieszkańcy Kingston w Ontario planują się przeprowadzić, ale nie zdecydowano jeszcze o stałej lokalizacji.

Wiadomości globalne

Hurdle powiedziała, że ​​to firma Extendicare jako pierwsza podniosła możliwość sprzedaży budynku miastu kilka lat temu, kiedy prywatna firma świadcząca usługi opieki długoterminowej zaczęła planować budowę nowego obiektu.

Oczekuje się, że przeniesienie własności nastąpi w lipcu lub sierpniu, kiedy firma Extendicare przeprowadzi się do nowego budynku przy 1306 Demers Avenue.

Extendicare twierdzi, że nowy budynek o wartości 51 milionów dolarów jest w budowie od 2021 roku i pomieści 192 seniorów.

„Obecny budynek jest ukochanym domem naszych mieszkańców i ich rodzin od 50 lat” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

„Ponieważ nasi mieszkańcy wygodnie zadomowili się w nowym domu, cieszymy się, że istniejąca nieruchomość będzie nadal służyć mieszkańcom Kingston przez wiele lat”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ostatecznie uzgodniona kwota 3,8 mln dolarów na sprzedaż budynku Extendicare i 3,5 akra ziemi wokół niego pochodziła z budżetu miasta na niedrogie mieszkania o wartości 10 mln dolarów, przyjętego przez członków rady w 2023 r.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :