Matematik Soru Çözme Uygulaması

Öğrencilik hayatım boyunca en çok başarılı olmam gerektiği halde benim en başarısız olduğum ders matematik olmuştu. Matematiğim hiç bir zaman istediğim gibi olmadı ama lisenin bitmesine yakın zamanlarda ve üniversite sınavına hazırlık döneminde benim açımdan iyice ağırlaşan konular yüzünden matematikten iyice soğumuş ve yapamayacağımı kabullenmiştim. Bu dönemlerde ilk kez karşılaştığım türev, integral gibi konularda hiç bir zaman başarılı olamadım. Size tavsiye matematikten korkmamanız yönünde olacak.  Ben yapamadım ama siz yapabilirsiniz. Hem ayrıca artık teknoloji iyice gelişiyor 🙂

Matematik Problemlerini Çözmek İçin Telefon Uygulaması

Matematik dersi gören bir öğrenciyseniz, üniversite sınavına hazırlanıyorsanız, üniversite öğrencisiyseniz ya da matematik öğretmeniyseniz kısacası matematikle bir alakanız varsa Malmath adlı uygulamayı telefonunuzdan eksik etmeyin. Malmath matematik uygulamasını telefonunuza yükleyerek çözmekte zorlandığınız matematik problemlerini kolayca çözebilirsiniz. Bir matematik sorusunun hızlı bir şekilde çözüm aşamalarını görmek istediğinizde bunu Malmath ile gerçekleştirebilirisiniz.

matematik uygulaması malmath soru problem çözme

Ücretsiz olan uygulama çevrimdışı olarak kullanılabilmektedir. Program ile çözebileceğiniz matematik problemleri şunlardır.

 • Trigonometri
 • Türev
 • İntegral
 • Limit
 • Logaritma 
 • Denklemler
 • Cebir problemleri

Malmath matematik soru çözme uygulaması Android telefonunuzda kullanılabilir. Öğrencilerin işini oldukça kolaylaştıracak olan bu uygulama matematik dersindeki başarınıza katkı sağlayacak ve soruların çözüm yollarını öğrenmenize yardımcı olacaktır. Malmath bir matematik sorusunun nasıl çözüldüğünü adım adım açıklamalı bir şekilde göstermektedir. Uygulama ile farklı kategori ve zorluk seviyelerinde matematik problemleri oluşturabilirsiniz.

Malmath : http://www.malmath.com/

28 yorum

  • Yorum için çok teşekkürler. Matematiğiniz benden iyidir eminim ama bu sorunun cevabı 0. Uygulamayı kurun arkadaşlar telefonunuza. Uygulamayı hem temel matematik soruları için hem de karmaşık soruların çözümünde kullanabilirsiniz.

   Aklınızda bulunsun temel matematik işlemlerini Google arama kutusuna yazarak da sonucunu öğrenebilirsiniz.

 1. the number 100 can be expressed using the nine digits 1,2,….,9 with plus and minus signs as follows:
  1+2+3 -4+5+6+78+9= 100
  find a sum of 100 using each of the nine digits and only three plus or minus signs.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*