Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Manitoba zastępuje testy ogólnego rozwoju edukacyjnego (GED) – Winnipeg

/
/
/
16 Views

Rząd Manitoby zastępuje testy ogólnego rozwoju edukacyjnego (GED) kanadyjskim certyfikatem edukacji dorosłych (CAEC).

Egzaminy GED będą wycofywane w Kanadzie od 3 maja tego roku, powiedziała Minister Szkolnictwa Wyższego i Szkolenia Renee Cable, dodając, że egzaminy CAEC rozpoczną się w Manitobie w czerwcu.

Testy CAEC będą miały formę cyfrową i będą miały wersję papierową i będą zawierać nowe treści odzwierciedlające różne kultury i punkty widzenia rdzennych mieszkańców – oznajmił rząd. Będzie obejmował te same przedmioty, co GED, w tym język angielski, francuski, matematykę, nauki społeczne i nauki ścisłe, i może być zdawany w języku angielskim lub francuskim, w zależności od prowincji. Będzie kosztować 75 dolarów.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Rząd twierdzi, że osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają odpowiednik świadectwa ukończenia szkoły średniej.

prowincje Lokalizacje i harmonogram egzaminów CAEC Cable powiedział, że wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej poświęconej kształceniu dorosłych i umiejętności czytania i pisania, gdy tylko będą dostępne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Minister powiedział, że obywatele Manitoby, którzy przystąpią do niektórych testów GED, mogą zostać wysłani do ośrodka CAEC na okres do trzech lat. Dodała, że ​​pracodawcy mogą uznać oba testy za równoważne certyfikaty.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Zaniepokojenie i zamieszanie wśród studentów w Manitobie reagują na federalne ograniczenia dotyczące studentów zagranicznych


Zaniepokojenie i zamieszanie związane z reakcją studentów w Manitobie na federalne ograniczenie liczby studentów międzynarodowych


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :