Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

„Łoś na wolności”: niestandardowa rzeźba w drewnie skradziona ze stoczni w Albercie

/
/
/
24 Views

Jedyna w swoim rodzaju rzeźba została skradziona na początku stycznia z wystawy bożonarodzeniowej przed domem nad jeziorem Sylvan Lake w Alta.

Nie tak miał nadzieję rozpocząć nowy rok właściciel i snycerz Peter Bennett.

„To dość smutne” – powiedział. „Tylko niedowierzanie… Nie ma mowy. Wiem, że różne rzeczy ciągle się kradną, ale kiedy ci się to przytrafia, jest to dla mnie kopniakiem w zęby”.

3 stycznia RCMP w Sylvan Lake otrzymało zgłoszenie w sprawie kradzieży.

Bennett powiedział, że tego wieczoru około 20:00 pracował w studiu ze słuchawkami i nic nie słyszał.

„Moja żona zadzwoniła do mnie, bo oglądała telewizję na górze i zapytała: «Hej, jesteś teraz przed domem?». A ja powiedziałam, że nie. Powiedziała: „Właśnie usłyszałam trzaśnięcie drzwiami i odjeżdżający samochód”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Więc pobiegłem z przodu i – miałem dużą wystawę, bożonarodzeniową wystawę z niedźwiedziami i łosiem ze świątecznymi lampkami w rogach, coś w rodzaju świątecznej sceny nocnej – i wszystkie niedźwiedzie zostały odepchnięte na bok. , łańcuch został przecięty… i łoś zniknął.”

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W komunikacie prasowym RCMP stwierdziło, że rzeźba zatytułowana „Łoś na wolności” jest wyceniana na tysiące dolarów i „ma wielkie znaczenie dla właściciela”.

„Nie każdy chce kupować misia lub rzeźbę” – powiedział Bennett – „ale ponieważ jestem na głównej ulicy Lakeshore Drive, każdego ranka wystawiałem moje niedźwiedzie i rzeźby i wiązałem je łańcuchami, a prawie codziennie ktoś wziąłbym dużego.” kciuki do góry, trąbienie lub machanie do ciebie (mówiąc): „Dobrze sobie radzisz”.

„Naprawdę miło było uzyskać taką reakcję od ludzi, że robisz coś nowego”.

Peter Bennett sprzedaje rzeźby w drewnie za pośrednictwem swojej firmy Peter the English Master.

Instagram/Peter, mistrz angielskiego

Bennett na co dzień pracował jako stolarz wykończeniowy, a podczas pandemii hobbystycznie zajął się rzeźbieniem w drewnie. Pracując przy domu w Fernie, poznał rzeźbiarza piłą łańcuchową. Zaprzyjaźnili się, a on wziął Bennetta pod swoje skrzydła i nauczył go rzemiosła.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Bennett używa obecnie pił łańcuchowych, szlifierek, palników i szlifierek, dłut i lakieru do tworzenia rzeźb w drewnie w swojej firmie. Piotr, mistrz angielskiego.

RCMP ma nadzieję ponownie połączyć Bennetta z jego wolnym łosiem.

„Jest dość duży” – powiedział Bennett. „Ma pięć stóp wysokości i jest dość szeroki. Ktoś wie, gdzie to jest. Byłoby miło mieć to z powrotem. To chyba problem pierwszego świata, ale to był mój eksponat.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :