Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Lider NRA Wayne LaPierre rezygnuje w związku z procesem korupcyjnym w Nowym Jorku – National

/
/
/
44 Views

Wayne LaPierre zrezygnował w piątek ze stanowiska lidera Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego, kończąc długą karierę, podczas której NRA stała się jednym z najpotężniejszych lobby w Waszyngtonie, a jej prestiż został nadszarpnięty zarzutami o korupcję i ogłoszeniem upadłości.

LaPierre (74 l.), który pełni funkcję dyrektora generalnego od 1991 r., ustępuje ze stanowiska w chwili, gdy prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James rozpoczyna proces o korupcję przeciwko NRA, który ma rozpocząć się w poniedziałek przed Sądem Najwyższym stanu. James domagał się usunięcia LaPierre’a ze stanowiska, ale nadal znajduje się wśród czterech odrębnych oskarżonych w tej sprawie i oczekuje się, że będzie składał zeznania.

NRA od dawna oskarża Jamesa o wybranie jej za cel dla celów politycznych i naruszenie Pierwszej Poprawki poprzez próbę uciszenia jej przemówienia.

Grupa podała powody rezygnacji LaPierre’a, twierdząc, że jego wieloletni szef ds. komunikacji Andrew Arulanandam tymczasowo zastąpi go na stanowisku dyrektora generalnego i wiceprezesa wykonawczego.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

LaPierre pomógł przekształcić NRA w siłę polityczną, która przewodziła wysiłkom w Waszyngtonie i izbach stanowych na rzecz rozszerzenia praw do posiadania broni wynikających z Drugiej Poprawki, skutecznie pokonując wysiłki na rzecz kontroli broni, nawet gdy w całym kraju nasiliły się masowe strzelaniny.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „NRA nalega na więcej broni po strzelaninie w szkole w Teksasie”


NRA nalega na zwiększenie liczby broni po strzelaninie w szkole w Teksasie


Oczekuje się, że proces, zaplanowany na poniedziałek w sali sądowej na Manhattanie, będzie kontynuowany bez opóźnień. „Nie możemy się doczekać przedstawienia naszej sprawy w sądzie” – powiedział James wcześniej w X na Twitterze.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

LaPierre przebywał na sali sądowej przez cały tydzień podczas wybierania ławników – powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą.

„Koniec ery Wayne’a LaPierre’a w NRA jest dla nas ważnym zwycięstwem. Rezygnacja LaPierre’a potwierdza nasze roszczenia wobec niego, ale nie chroni go przed odpowiedzialnością” – powiedział James.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Prawnik NRA, William Brewer, powiedział również, że organizacja jest „przygotowana i gotowa” na proces.

„NRA będzie bronić swoich programów zarządzania i swoich znaczących wysiłków na rzecz wsparcia wolności, o których ochronę walczy” – stwierdził Brewer w oświadczeniu, dodając, że zarząd przyjął rezygnację LaPierre’a „z wyrazami podziwu dla wszystkiego, co zrobił w obronie wolności .” »

Zwolennicy kontroli broni świętowali rezygnację.

Chris Brown, przewodniczący grupy zapobiegania przemocy z użyciem broni Brady, kpiąco powiedział: „Myśli i modlitwy do Wayne’a LaPierre’a”, odnosząc się do wyrażenia często powtarzanego przez tych, którzy wspierają ofiary masowych strzelanin, ale nie wzywają do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących broni.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Dyrektor generalny NRA Wayne LaPierre: „Ich przepisy” nie pomogą zapobiegać strzelaninom”


Dyrektor naczelny NRA Wayne LaPierre: „Ich prawa” nie zapobiegną strzelaninom


Nick Suplina, starszy wiceprezes Everytown i były doradca prokuratora generalnego Jamesa, powiedział, że spodziewa się, że krajowy organ regulacyjny będzie kontynuował obecną ścieżkę, ponieważ Arulanandam i kierownictwo wyższego szczebla popierali LaPierre’a.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Dziesięć lat po tym, jak NRA stała się absolutną siłą polityczną i wzbudziła strach w sercach ustawodawców w Waszyngtonie i stanach w całym kraju, pozostaje ona jedynie skorupą tego, czym była kiedyś” – stwierdziła Suplina. „Nie są w stanie odegrać szczególnego znaczenia politycznego w 2024 r., ponieważ ich marka jest tak zniszczona”.

Z pozwu wynika, że ​​przychody krajowego organu regulacyjnego spadły o 44% od 2016 r., w związku z gwałtownym spadkiem liczby członków w ostatnich latach. Kiedyś liczba członków osiągnęła 5,5 miliona, ale we wrześniu 2021 r. liczba ta spadła do 4,2 miliona, powiedział były członek zarządu NRA Phil Journey, który stwierdził, że zarząd został poinformowany o członkostwie.

„W tamtym czasie traciliśmy 1000 członków dziennie. Obecnie jest to prawdopodobnie mniej niż 4 miliony” – stwierdził Journey, który został usunięty ze składu zarządu po tym, jak podczas dorocznego spotkania NRA w zeszłym roku oddał jedyny głos przeciwko ponownej nominacji LaPierre’a.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Dyrektor generalny NRA Wayne LaPierre przemawia do Parkland w sprawie strzelaniny CPAC”


Dyrektor naczelny NRA Wayne LaPierre mówi o strzelaninie w CPAC w Parkland


Pomimo problemów prawnych i finansowych, w zeszłym roku LaPierre został z łatwością wybrany ponownie przez 76-osobowy zarząd, co odzwierciedla jego lata sukcesów w pozyskiwaniu funduszy i legislacji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zdolność grupy do regeneracji może zależeć od tego, jak dobrze wypadnie w nadchodzącym badaniu.

James pozwał NRA w sierpniu 2020 r., twierdząc, że przeznaczył on miliony dolarów na finansowanie luksusowych artykułów dla wysokich urzędników, w tym kosztów podróży LaPierre’a do kilku kurortów.

James wcześniej próbował zamknąć NRA, ale sędzia odrzucił tę próbę w marcu 2022 r.

W styczniu 2021 r. krajowy organ regulacyjny złożył wniosek o ochronę przed upadłością w Teksasie w ramach strategii reorganizacji w tym państwie i uniknięcia śledztwa w sprawie Jamesa, ale sędzia ds. upadłości odrzucił sprawę.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :