Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Liczba strzelanin w Edmonton wzrosła o 34% w 2023 r.: Policja – Edmonton

/
/
/
27 Views

Policja w Edmonton podała, że ​​w 2023 r. całkowita liczba strzelanin w mieście wzrośnie o 34 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

W grudniu policja podała, że ​​zgłoszono ogółem 17 strzelanin. Uważa się, że z 17 incydentów 12 miało charakter celowy, a 10 zakończyło się obrażeniami.

„Ogólny wzrost liczby strzelanin w zeszłym roku był niepokojący, ale ciężko pracujemy, aby zmniejszyć tę liczbę w 2024 r.” – powiedział sierż. Eric Stewart z jednostki ds. gangów i broni jednostki ds. przestępczości zorganizowanej EPS.

W porównaniu z grudniem 2022 r. liczba strzelanin w samym grudniu 2023 r. spadła o 19%, ale rok do roku wzrosła o 34%.

W 2023 r. EPS odnotował 221 strzelanin w porównaniu do 165 strzelanin w 2022 r.

W 2023 r. alarmujące były wskaźniki przestępczości w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, gdzie ryzyko obrażeń przechodniów jest wysokie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W zeszłym miesiącu zagrożenie dla niewinnych ludzi nadal budziło obawy – według policji w 13 z 17 strzelanin potencjalnie uczestniczyli przechodnie, a w co najmniej jednym przypadku ktoś został ranny.

Na początku grudnia mężczyzna został przypadkowo postrzelony przez nieznajomego przed centrum handlowym Kingsway. W sierpniu na parkingu centrum handlowego West Edmonton Mall doszło do strzelaniny, w wyniku której setki osób zostało uwięzionych w centrum handlowym.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Również zeszłego lata dwa samochody jadące 97. Ulicą wymieniły strzały nad kilkoma przecznicami w północnym Edmonton, narażając życie okolicznych kierowców.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Dwa samochody jadące 97th Street wystrzeliły między sobą 20–30 kul podczas strzelaniny w północnym Edmonton


Dwa samochody jadące 97 Street wystrzeliły między sobą 20–30 kul podczas strzelaniny w północnym Edmonton.


Nie wszystkie głośne przestępstwa zeszłego roku były przypadkowe. Na początku listopada ojciec i jego 11-letni syn zostali celowo zamordowani na parkingu stacji benzynowej w południowo-wschodnim Edmonton. Policja twierdzi, że ojciec był wysokim rangą członkiem gangu handlarzy narkotykami i przeżył już zamachy na swoje życie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Policja w Edmonton podała, że ​​w 2023 roku przejęła 892 sztuki broni palnej.

Tam, gdzie znany był kaliber, w strzelaninach najczęściej używano karabinów kalibru .22 i pistoletów kal. 9 mm.

W przypadkach, w których zidentyfikowano i postawiono zarzuty strzelcom, EPS stwierdziło, że większość z nich nie posiadała ważnego pozwolenia na posiadanie lub nabycie.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :