Leafs strzelili trzy gole w trzeciej kwarcie i było 4:2 Jets.

/
/
/
22 Views

WINNIPEG — Auston Matthews strzelił swojego 40. najlepszego gola w sezonie w NHL i zanotował 600. punkt w karierze, gdy Toronto Maple Leafs wygrali w sobotę trzeci mecz z rzędu 4:2 z Winnipeg Jets.

Jets, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu (0-2-1), odnotowali trzecią wyprzedaż w sezonie w Canada Life Centre, ale wielu z 15 225 kibiców miało na sobie koszulki Leafs i skandowało w ramach wsparcia dla gości.

Ryan Reaves, John Tavares i Simon Benoit również trafili do pustej siatki dla Leafs (25-14-8). Mitch Marner i Morgan Rielly mieli po dwie asysty.

Ilja Samsonow, który strzelił gola w środowym zwycięstwie Toronto 1:0 po dogrywce nad Jets, zatrzymał 24 strzały.

Obrońca Dylan Samberg strzelił swojego pierwszego gola w sezonie dla Jets (30-12-5), a Mason Appleton strzelił gola w końcówce.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Connor Hellebuyck obronił 26 razy dla Winnipeg, które po ośmiu meczach z rzędu przegrało cztery z ostatnich sześciu meczów (2-3-1).

Powiązane wideo

Po pierwszej kwarcie mecz zakończył się remisem 1:1.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Jets oddali swój pierwszy strzał w meczu, gdy Samberg pokonał Samsonowa od punktu 4:13.

Samberg, który od 12 stycznia 2023 roku nie strzelił gola w 76 meczach, wjeżdżając na ławkę udawał, że zrzuca małpę z pleców.

Reeves, który rozegrał swój pierwszy mecz od 14 grudnia, wykorzystał strzał Noaha McGregora i na 51 sekund przed końcem pierwszej kwarty wyrównał wynik.

Na 19,3 sekundy przed końcem napastnik Leafs Tyler Bertuzzi zdobył bramkę, ale próba została niecelona z powodu interwencji bramkarza. Jets nie potrafili wykorzystać gry w przewadze.

Doświadczony obrońca Winnipeg Brenden Dillon opuścił lód w połowie pierwszego meczu. Zespół wysłał wiadomość, że nie wróci z powodu kontuzji górnej części ciała.

Toronto pokonało Jets 8–7 w pierwszej kwarcie i utrzymywało prowadzenie 10–1 po pierwszych siedmiu minutach drugiej tercji.

Druga klatka rozpoczęła się od kilku ataków, w tym Hellebuycka zatrzymał jeden strzał, siedząc z wyprostowanymi nogami.

Samsonow później zaprzeczył szybkim strzałom z bliskiej odległości przez trio Jets.

Jets mieli dwie mocne akcje w ostatnich siedmiu minutach klatki. Mieli jeden strzał z przewagą pierwszego zawodnika, ale w drugim Samsonov zatrzymał strzał Kyle’a Connora, a Josh Morrissey trafił w słupek.

Leafs po raz pierwszy zagrali w przewadze na początku trzeciej tercji, a Tavares trafił Morgana Rielly’ego o 1:54 i zdobył swojego 13. gola w sezonie.

Matthews strzelił z wysokiego gola o 15:28, a Benoit strzelił swojego pierwszego gola w sezonie do pustej bramki o 18:22.

Na 12 sekund przed końcem napastnik Jets Mason Appleton dodał jednego dla gospodarzy.

NOTATKI

Matthews przedłużył swoją passę trafień do sześciu meczów, w których zdobył siedem bramek i trzy asysty. … Toronto wygrało pięć ostatnich meczów z Winnipeg, pokonując w tych rozgrywkach Jets 20-7. … Środkowy czołowy środkowy Jets Mark Scheifele opuścił szósty mecz z rzędu, aby wykorzystać nadchodzącą przerwę w karierze zawodnika i gwiazdy, na rekonwalescencję po kontuzji dolnej części ciała.