Lawina pogrzebała Leafs 5-3 porywającym powrotem

/
/
/
53 Views

TORONTO – Toronto Maple Leafs odkryli, dlaczego Nathan MacKinnon i Colorado Avalanche ponownie są pretendentami do Pucharu Stanleya.

Dwa lata przerwy od ostatniego mistrzostwa franczyzy MacKinnon i jego koledzy z drużyny sprawili, że Maple Leafs mieli trudności, prowadząc Avalanche do sobotniego zwycięstwa 5:3.

Po zdobyciu trzech bramek w pierwszej kwarcie MacKinnon strzelił zwycięskiego gola w biegu na 3:25 przed końcem.

Jego koledzy z linii Jonathan Drouin i Mikko Rantanen strzelili gole w drugiej kwarcie, rozpoczynając powrót.

„To trudne pytanie” – powiedział obrońca Toronto Morgan Rielly. „Myślałem, że na początku meczu były dobre rzeczy. Przejęli grę. To tak ogólnie. Odeszliśmy od tego, co robiliśmy.”

„Wyglądało na to, że mieli więcej krążków” – dodał bramkarz Toronto Martin Jones, zapytany o występ Avalanche w drugiej i trzeciej tercji. „W swoim cyklu popełnili przestępstwo”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Maple Leafs przegrali dopiero po raz trzeci w tym sezonie (16-2-1), po prowadzeniu po 40 minutach.

Było wiele różnic pomiędzy zespołem Avalanche, który w sumie zajął czwarte miejsce (28-12-3), a zespołem Maple Leafs, który w sumie zajął 11. miejsce (21-11-8).

Wystarczy zapytać głównego trenera Toronto Sheldona Keefe. Uważał, że Auston Matthews i najlepsi gracze gospodarzy nie mogą się równać z MacKinnonem, jego kolegami z drużyny oraz obrońcami Cale’em Makarem i Devonem Toewsem.

Powiązane wideo

Stwierdził również, że Maple Leafs nie mogą dorównać swoim przeciwnikom w zespołach specjalnych. Avalanche zdobyło jedynie bramkę w grze w przewadze od Drouina. Jednak sytuacja nabrała rozpędu po bezbramkowej grze w przewadze, gdy pochodzący z Toronto Andrew Cogliano zremisował w ostatniej kwarcie po 7:35.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„To nie jest NHL, to inna liga” – powiedział Keefe, opisując grę MacKinnona.

„Wszystko zaczyna się od pierwszego gola. To był prezent. Przestaliśmy grać.”

Pomimo trzech bramek przewagi Keefe nie był zadowolony z pierwszej połowy Maple Leafs. Trener z Toronto zauważył, że działa tylko jedna linia (Max Domi, Calle Jarnkrok, Pontus Holmberg).

Keefe zastąpił debiutanta Matthew Nicea w górnej linii przez Williama Nylandera, Matthewsa i Mitcha Marnera. Ale nie wykryto żadnej iskry.

Avalanche mają bilans 9-1-1, a porażka do 19 298 na Scotiabank Arena oznacza dla Toronto dwie porażki z rzędu.

Ross Colton strzelił pustą bramkę, gdy Jones siedział na ławce rezerwowych. Goście pokonali Maple Leafs 33:29.

Po grze w przewadze, która stworzyła kilka okazji, Kolorado nadal zdobywało przewagę nad gospodarzami i traciło krążki na rzecz Toronto.

Ciężka praca zaowocowała golem Cogliano w najwyższym slocie.

Maple Leafs strzelili trzy gole w pierwszej kwarcie. Domi oddał daleki strzał, który zmylił bramkarza Avalanche Aleksandra Georgiewa o 6:23.

Rielly rzucił krążek obrońcy Kolorado Toewsowi, a następnie ukradł go, zdobywając bramkę z lewej strony.

Luźny krążek trafił w ręce obrońcy Maple Leafs Timothy’ego Liljegrena i objął prowadzenie 3:0 o godzinie 15:04.

Goście odnieśli sukces w drugiej kwarcie, strzelając po akcji Drouina w przewadze, co było jego 10. golem. Toronto w tym sezonie zajmuje fatalne 24. miejsce pod względem liczby kar.

Maple Leafs rozegrali tylko jedną grę w przewadze i uważali, że obrońca Kolorado Josh Manson przesadził z Matthewsem w trzeciej kwarcie. Ale nie było żadnego wezwania.

„Sędzia powiedział mi, że sam upadł na bandę” – powiedział cynicznie Keefe.

Rantanen podwyższył Colorado na 3:2 o 13:13. Matthews rzucił krążek na prawy środek obrońcy Avalanche Samowi Girardowi. Jego strzał odbił się od Rantanena i zajął 22. miejsce.

MacKinnon zaliczył asystę przy bramce Drouina, przedłużając jego passę punktową do siedmiu meczów. Kapitan Kolorado wszedł do meczu jako drugi pod względem punktacji w lidze, dwa punkty za napastnikiem Tampa Bay Lightning Nikitą Kucherowem.

HEJ, TERAZ JESTEŚ GWIAZDĄ

Ponieważ MacKinnon i Matthews zostali już wybrani do reprezentowania swoich drużyn na meczu All-Star NHL 2024 w Toronto za trzy tygodnie, fani dodali jeszcze trzech Maple Leafs i obrońcę Kolorado Makara.

Nylander zajął pierwsze miejsce w głosowaniu fanów, a za nim uplasowali się Makar, Marner (piąty) i Rielly (siódmy).