Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

„Kontroluj swojego klienta” – mówi sędzia po procesie Trumpa w sprawie oszustwa w Nowym Jorku – National

/
/
/
41 Views

Nie mogąc wygłosić formalnej mowy końcowej, Donald Trump skorzystał z okazji, aby przemawiać w sądzie po zakończeniu procesu cywilnego w Nowym Jorku w czwartek, rozpoczynając serię ataków podczas sześciominutowej przemowy, zanim sędzia mu przerwał.

„Mamy sytuację, w której jestem niewinną osobą” – kontrował były prezydent. „Jestem nękany przez osobę ubiegającą się o urząd i uważam, że powinnaś przekroczyć tę granicę”.

Kilka minut później sędzia Arthur Engoron, który wcześniej odmówił Trumpowi pozwolenia na wygłoszenie mowy końcowej na rozprawie, przerwał mu i wyszedł na lunch.

Trump, czołowy kandydat do nominacji Partii Republikańskiej na prezydenta, wielokrotnie dyskredytował Engorona, oskarżając go w środowym poście w mediach społecznościowych o ścisłą współpracę z prokuratorem generalnym Nowego Jorku, aby „mnie oszukać”.

W środę Engoron odrzucił nietypowy plan Trumpa, aby wygłosić na sali sądowej własne oświadczenie końcowe, oprócz ustaleń swojego zespołu prawnego, po tym, jak prawnicy byłego prezydenta nie zgodzili się z żądaniem sędziego, aby trzymał się „odpowiednich” słów. ma znaczenie.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Trump atakuje podczas zeznań na procesie w sprawie oszustwa cywilnego w Nowym Jorku”


Trump skrytykował go podczas zeznań na procesie o oszustwo cywilne w Nowym Jorku


Po tym jak w czwartek dwóch prawników Trumpa wygłosiło tradycyjne mowy końcowe, jeden z nich, Christopher Keyes, ponownie zapytał sędziego, czy Trump może zabrać głos. Engoron zapytał Trumpa, czy będzie przestrzegał ustalonych wcześniej zasad, w tym nie będzie próbował przedstawiać nowych dowodów ani wygłaszać przemówień wyborczych.

Następnie Trump rozpoczął swoje przemówienia.

„To dla mnie kłamstwo. To, co się tu wydarzyło, jest dla mnie oszustwem” – powiedział Trump. Później zarzucił sędziemu, że go nie wysłuchał. – Wiem, że to dla ciebie nudne.

„Kontroluj swojego klienta” – ostrzegł Kise Engoron.

Następnie Engoron powiedział Trumpowi, że została mu minuta, po czym zarządził przerwę na lunch.

Do wymiany zdań doszło kilka godzin po tym, jak władze zareagowały na groźbę podłożenia bomby w domu sędziego. Policja podjęła działania w związku z groźbą skierowaną do domu Engorona na Long Island, która pojawiła się dzień po odrzuceniu przez niego wyjątkowej prośby byłego prezydenta o zamknięcie sali sądowej – podają urzędnicy. Rozprawa nie trwała długo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

O 5:30 w czwartek, na kilka godzin przed rozpoczęciem ostatniego dnia procesu, policja hrabstwa Nassau poinformowała, że ​​zareagowała w związku z „incydentem z pobiciem” w domu Engorona w Great Neck. Służby poinformowały, że na miejscu zdarzenia nie znaleziono niczego podejrzanego.

Fałszywy raport pojawia się kilka dni po fałszywym telefonie pod numer 911, w którym donoszono o strzelaninie w domu sędziego procesu karnego Trumpa w Waszyngtonie. Incydenty te stanowią część niedawnej serii podobnych fałszywych doniesień, które miały miejsce w domach urzędników państwowych.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Zajmując miejsce na ławce rezerwowych kilka minut później, Engoron nie wspomniał ani słowem o zdarzeniu, które miało miejsce w jego domu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Donald Trump Jr. zeznaje w nowojorskiej sprawie o oszustwo cywilne przeciwko Organizacji Trumpa”


Donald Trump Jr. składa zeznania w sprawie o oszustwo cywilne w Nowym Jorku przeciwko Organizacji Trumpa


Czwartkowy proces zapoczątkował mowę końcową sądu w sprawie zarzutów, że Trump wyolbrzymiał swój majątek w sprawozdaniach finansowych, które przedstawiał bankom, firmom ubezpieczeniowym i innym podmiotom.

„Po czterdziestu czterech dniach rozprawy ani jeden świadek nie przyszedł na salę sądową, Wysoki Sądzie, i nie powiedział, że doszło do oszustwa” – powiedział Kise, argumentując, że jego klient „powinien otrzymać medal” za przedsiębiorczość, a nie karę, którą mu groził. uważa to za „korporacyjne”. wyrok śmierci.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James, Demokratka, chce, aby sędzia nałożył karę w wysokości 370 milionów dolarów. Trump twierdzi, że nie zrobił nic złego. Twierdzi, że zewnętrzni księgowi, którzy pomagali w sporządzaniu sprawozdań, powinni byli wskazać wszelkie rozbieżności, a dokumenty zawierały zastrzeżenia chroniące go przed odpowiedzialnością.

Były prezydent miał nadzieję przedstawić tę argumentację osobiście, ale sędzia początkowo otwarty na ten pomysł wycofał się, gdy prawnik Trumpa nie dotrzymał terminu na wyrażenie zgody na podstawowe zasady. Wśród nich Engoron ostrzegł, że Trump nie może wykorzystać swoich uwag końcowych do „wygłoszenia przemówienia w kampanii” ani wykorzystać okazji do zakwestionowania sędziego i jego personelu.

„Cała ta sprawa to sfabrykowane oświadczenie mające cel polityczny” – stwierdził Kise w uwagach końcowych. „Były komunikaty prasowe i oświadczenia, ale żadnych dowodów”.

Prawnicy z biura Jamesa mieli wygłosić mowy końcowe w czwartek po południu.

Trump wrócił w czwartek do sądu w charakterze widza, pomimo śmierci swojej teściowej Amalii Knavs i rozpoczęcia w poniedziałek prawyborów prezydenckich z klubem w stanie Iowa.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Trump twierdzi, że sędzia jest częścią skorumpowanego systemu w apelacji o oszustwo, nazywa to „ingerencją w wybory”


Trump twierdzi, że sędzia jest częścią skorumpowanego systemu w apelacji o oszustwo, nazywa to „ingerencją w wybory”


Od rozpoczęcia procesu 2 października Trump pojawiał się w sądzie dziewięć razy, aby obserwować, składać zeznania i składać skargi przed kamerami telewizyjnymi w związku ze sprawą, którą nazwał „polowaniem na czarownice i hańbą”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W listopadzie starł się z Engoronem i prokuratorami stanowymi przez trzy i pół godziny na stanowisku świadka, a po opublikowaniu w mediach społecznościowych dyskredytującego i fałszywego wpisu na temat urzędnika sędziowskiego obowiązuje nakaz ograniczonego milczenia.

Czwartkowe argumenty były częścią intensywnej pracy prawnej i politycznej Trumpa.

We wtorek stanął przed sądem w Waszyngtonie, aby obejrzeć, jak sąd apelacyjny spiera się w sprawie tego, czy przysługuje mu immunitet sądowy pod zarzutem spiskowania mającego na celu unieważnienie wyborów w 2020 r., co stanowi jedną z czterech toczących się przeciwko niemu spraw karnych. Trump nie przyznał się do winy.

W 2022 r. w Nowym Jorku James pozwał Trumpa na mocy prawa stanowego, które przyznaje prokuratorowi generalnemu stanowemu szerokie uprawnienia do prowadzenia dochodzeń w sprawie zarzutów dotyczących ciągłych oszukańczych transakcji biznesowych.

Kise argumentował, że sprawa stanowi „uzbrojenie” prawa ochrony konsumentów i nalegając, aby Engoron wziął pod uwagę swoją spuściznę sędziowską, ostrzegł, że orzeczenie na korzyść państwa będzie miało efekt mrożący na każdą firmę prowadzącą działalność w tym stanie.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Trump nazywa sprawę o oszustwo cywilne „hańbą” i krytykuje sędziego, prokuratora generalnego Nowego Jorku”


Trump nazywa sprawę o oszustwo cywilne „hańbą” i krytykuje sędziego, prokuratora generalnego Nowego Jorku


Engoron rozwiązał kilka kluczowych kwestii przed rozpoczęciem składania zeznań. W orzeczeniu przedprocesowym stwierdził, że Trump od lat dopuszczał się oszustw, kłamiąc na temat swojego majątku w sprawozdaniach finansowych i stosując takie sztuczki, jak twierdzenie, że jego penthouse w Trump Tower był prawie trzykrotnie większy od rzeczywistego.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Pozew obejmuje sześć nierozstrzygniętych roszczeń, w tym zarzuty o spisek, oszustwa ubezpieczeniowe i fałszowanie dokumentacji biznesowej.

Oskarżonymi jest także firma Trumpa i jego dwaj synowie, Eric Trump i Donald Trump Jr. Eric Trump pojawił się także w sądzie na mowy końcowe.

Oprócz odszkodowania pieniężnego James chce, aby Trump i jego współoskarżeni otrzymali zakaz prowadzenia interesów w Nowym Jorku.

Prawnicy stanowi twierdzą, że sprawiając wrażenie bogatszego Trump kwalifikował się do lepszych warunków pożyczki w bankach, co pozwoliło mu zaoszczędzić co najmniej 168 milionów dolarów.

Kise, wychwalając Trumpa jako „część struktury branży nieruchomości komercyjnych” przez pół wieku, wskazał na zeznania Trumpa, że ​​zamierzał, aby pożyczkodawcy przeprowadzali własne dochodzenia i przeglądy po otrzymaniu jego sprawozdań finansowych.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Trump potępia „fałszywe” zarzuty podczas rozpoczynania się w Nowym Jorku procesu w sprawie jego interesów biznesowych


Trump potępia „fałszywe” zarzuty, gdy w Nowym Jorku rozpoczyna się proces dotyczący jego interesów biznesowych


Prawnik argumentował także, że w dokumentach zaniżono, a nie zawyżono majątek byłego prezydenta.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kise przyznał, że niektóre aktywa mogły zostać wycenione za „wyższą nieistotną” kwotę, ale dodał: „Istnieje wiele aktywów, które zostały zaniżone ze względu na istotne kwoty”.

Engoron powiedział, że podejmuje decyzję w sprawie, ponieważ żadna ze stron nie zwróciła się o powołanie ławy przysięgłych, a prawo stanowe nie zezwala przysięgłym na tego typu pozwy. Dodał, że ma nadzieję podjąć decyzję do końca miesiąca.

W zeszłym miesiącu, oddalając wniosek obrony o przedterminowy wyrok, sędzia zasygnalizował, że jest skłonny uznać Trumpa i jego współoskarżonych za odpowiedzialnych przynajmniej za część roszczeń.

„Oceny, jak pokazało to postępowanie do znudzenia, mogą opierać się na różnych kryteriach i analizować je na różne sposoby” – napisał Engoron w orzeczeniu z 18 grudnia. „Ale kłamstwo pozostaje kłamstwem”.

Reporterzy Associated Press, Michelle L. Price, wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :