Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kolumbia Brytyjska twierdzi, że nie będzie podwyżki czesnego dla studentów krajowych, aby zrównoważyć ograniczenie liczby studentów międzynarodowych

/
/
/
23 Views

Minister Kolumbii Brytyjskiej odpowiedzialny za instytucje policealne twierdzi, że osoby studiujące na uniwersytetach publicznych nie odczują podwyżki czesnego w wyniku nowego federalnego limitu liczby studentów zagranicznych.

W poniedziałek federalny minister imigracji Mark Miller ogłosił 35-procentowe zmniejszenie liczby studentów zagranicznych w całym kraju w ciągu najbliższych dwóch lat.

Limit nie będzie miał zastosowania do doktorantów i nie będzie stosowany jednolicie do każdej prowincji – większe cięcia zostaną zastosowane w prowincjach, które odnotowały „najbardziej niezrównoważony wzrost” liczby przyjęć studentów zagranicznych, powiedział Miller.


Kliknij, aby obejrzeć film: Wpływ ograniczeń na liczbę studentów zagranicznych w Ontario


Wpływ ograniczenia na liczbę studentów zagranicznych w Ontario


Finansowanie uniwersytetów w Kolumbii Brytyjskiej opiera się w dużej mierze na czesne dla studentów zagranicznych. Na przykład na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej student handlu mieszkający w Kolumbii Brytyjskiej będzie płacił czesne nieco ponad 8 000 dolarów rocznie, podczas gdy student zagraniczny zapłaci 61 000 dolarów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ogółem czesne dla studentów krajowych przynosi UBC około 400 milionów dolarów rocznie, podczas gdy czesne dla znacznie mniejszej liczby studentów zagranicznych wynosi około 657 milionów dolarów.

Mimo to minister szkolnictwa wyższego Kolumbii Brytyjskiej Selina Robinson powiedziała, że ​​studenci krajowi nie zapłacą za żadne obniżki liczby studentów zagranicznych.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Mamy już kapelusz, więc już istnieje. Zależy nam na tym, aby to utrzymać” – powiedziała w sprawie czesnego.

Robinson stwierdziła, że ​​ograniczenie ma na celu rozprawienie się ze złymi aktorami w szkolnictwie wyższym, głównie w sektorze prywatnym.

„Problemem nie są uczelnie publiczne, jeśli chodzi o produkt, jaki dostarczają, ale o wsparcie, jakie zapewniają studentom” – stwierdziła.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Poilievre obwinia rząd liberalny za ograniczanie przez władze federalne liczby studentów zagranicznych”


Poinievre obwinia rząd liberalny za ograniczanie przez federalną liczbę studentów zagranicznych


Philip Steenkamp, ​​prezes i prorektor Royal Roads University, powiedział, że nadal nie jest jasne, jak będą działać nowe ograniczenia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Powiedział jednak, że prowincje otrzymają specjalny przydział dla nowych studentów, który będą mogli następnie przydzielić poszczególnym instytucjom.

„Obawy dotyczą w dużej mierze niektórych instytucji prywatnych, w przypadku których rząd federalny obawia się, że studenci zagraniczni nie zdobywają doświadczenia wysokiej jakości” – stwierdził.

Powiedział jednak, że instytucje i rząd będą musiały aktywnie informować o drobniejszych szczegółach programu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko odstraszenia przyszłych studentów, którzy mogliby przynieść korzyści prowincji.

„Może to wysłać sygnał, że nie jesteśmy otwarci na prowadzenie biznesu, więc mamy wiele pracy komunikacyjnej do wykonania, aby przekazać wiadomość, że pomimo tego nadal jest znaczna liczba studentów zagranicznych, jesteśmy otwarci na studentów zagranicznych, jesteśmy powitajmy studentów zagranicznych, a jeśli tu przybędą, zdobędą wysokiej jakości doświadczenie” – powiedział.

Dale McCartney, profesor nadzwyczajny sztuk pięknych i studiów zintegrowanych na Uniwersytecie Fraser Valley, powiedział, że sektor szkolnictwa wyższego „całkowicie się zmienił” w ostatnich dziesięcioleciach ze względu na jego uzależnienie od dolarów studentów zagranicznych.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kanada zmniejszy liczbę studentów zagranicznych o 35% w 2024 r.: Miller”


Kanada zmniejszy liczbę studentów zagranicznych o 35% w 2024 r.: Miller


Tworzy to miejsca pracy i możliwości, powiedział, ale czasami ma swoją cenę, jaką trzeba zapłacić za uczniów rekrutowanych do szkół o niższych standardach lub do szkół o niższych standardach.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Studenci zagraniczni przybywają do Kanady, oczekując możliwości i wykształcenia, które otrzymają, ale nie wszyscy je otrzymują” – powiedział.

„I powiedziałbym, że dotyczy to nawet instytucji publicznych, które niekoniecznie są najlepszą wersją siebie, jeśli chodzi o studentów zagranicznych, ale powiedziałbym, że szczególnie w tym sektorze prywatnym”.

Robinson stwierdziła, że ​​słyszała wiele historii o uczniach, którzy nie otrzymali obiecanego wsparcia lub edukacji w sektorze prywatnym, i dodała, że ​​prowincja ogłosi w przyszłym tygodniu działania skierowane do tych szkół.

Powiedziała, że ​​prowincja rozważa podniesienie minimalnych standardów dla edukacji pomaturalnej, wprowadzenie nowych środków w zakresie odpowiedzialności dla osób rekrutujących i potencjalne zakończenie obecnego systemu egzekwowania prawa opartego na skargach, którego uczniowie mogą się obawiać ze strachu przed skierowaniem. dom.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :