Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kolumbia Brytyjska rozpoczyna przegląd prowincjonalnego kodeksu pracy

/
/
/
18 Views

Kolumbia Brytyjska rozpoczyna przegląd swojego Kodeksu stosunków pracy i powołała trzyosobowy panel, który ma zalecić ewentualne poprawki.

Minister pracy Harry Baines powiedział, że komisji nakazano przedstawić mu raport do 31 maja po konsultacjach z grupami zainteresowanych stron i społecznościami tubylczymi w kwestiach związanych z prawem pracy.

Kodeks reguluje interakcje pracodawców regulowanych na poziomie prowincji z pracownikami i związkami zawodowymi, a także kwestie związane z rokowaniami zbiorowymi, takie jak rozstrzyganie sporów.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Związek BC twierdzi, że pracownicy ratyfikowali układ zbiorowy pracy z Rogers Sugar


Związek BC twierdzi, że pracownicy ratyfikują układ zbiorowy z Rogers Sugar


Baines oświadczył w oświadczeniu, że komisja przyjrzy się także rozwojowi sytuacji w innych kanadyjskich jurysdykcjach, aby zapewnić zgodność prawa pracy w Kolumbii Brytyjskiej z „prawami i ochroną, z których korzystają inni Kanadyjczycy”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ostatni kompleksowy przegląd wojewódzkiego Kodeksu pracy miał miejsce w 2018 r. i – jak podaje Ministerstwo Pracy – w latach 2019 i 2022 skutkował kilkoma nowelizacjami.

W skład trzyosobowego panelu wchodzi były mediator i wiceprzewodniczący Rady ds. Stosunków Pracy w Kolumbii Brytyjskiej Michael Fleming, a także przedstawiciele pracowników i pracodawców.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :