Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kobieta z Toronto oskarżona o zamordowanie nastoletniej córki uniewinniona przez sędziego w ponownym procesie – Toronto

/
/
/
31 Views

Sędzia w Ontario uniewinnił kobietę oskarżoną o zamordowanie swojej niepełnosprawnej nastoletniej córki w wyniku morderstwa pierwszego stopnia.

Jury początkowo uznało Cindy Ali za winną zamordowania swojej 16-letniej córki Sinary w 2016 roku, po tym jak nie przyznała się do winy. Została skazana na 25 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Nowy proces zarządzono w 2021 r., a w piątek sędzia uniewinnił Ali w ponownym procesie, ponad dziesięć lat po odłączeniu jej córki cierpiącej na porażenie mózgowe.

Podczas pierwotnego procesu prokuratorzy koronni zarzucili, że po latach pełnienia funkcji głównej opiekunki Kinary niczym dziecko, Ali udusiła córkę poduszką, a następnie stworzyła skomplikowaną historię o włamaniu do ich domu w Scarborough, aby zatuszować swoją zbrodnię.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednak prawnicy Ali argumentowali, że Kinara była kochana przez matkę i zmarła albo w wyniku napadów padaczkowych, które mogły być spowodowane rzekomą wtargnięciem do domu, albo w wyniku infekcji płuc, na którą była podatna.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Wiele lat po skazaniu w 2016 r. Ali złożyła apelację o ponowne rozpatrzenie sprawy. Otrzymała go w 2021 roku w związku z błędnymi instrukcjami wydanymi ławie przysięgłych, która ją skazała.

„Instrukcje ławy przysięgłych błędnie zawęziły właściwy zakres obrad ławy przysięgłych” – stwierdził sąd apelacyjny w swojej jednomyślnej decyzji.

Ponowny proces zakończył się w piątek nowym wyrokiem wydanym przez jednego sędziego.

Na sali sądowej pełnej rodziny, przyjaciół i zwolenników Ali sędzia Jane Kelly wydała wyrok, uniewinniając Ali z zarzutu morderstwa pierwszego stopnia. Uznano ją także za niewinną morderstwa.

„Pozostaję w stanie niepewności, więc nie jestem pewien, jaka jest prawda” – napisała sędzia.

„Nie jestem w stanie rozstrzygnąć sprzecznych dowodów, w związku z czym ponoszę uzasadnione wątpliwości co do winy pani Ali”.

Przemawiając przed salą sądową, Ali powiedziała, że ​​cieszy się, że proces wreszcie się zakończył.

„Skończyło się, po tak długim czasie, zostało zrobione i bardzo się z tego cieszę” – powiedziała.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Po dzisiejszym dniu jako rodzina będziemy mieli czas na uzdrowienie i żałobę, ale nie możemy zapomnieć o Sinarze, ponieważ ona wciąż tu jest ze mną, zawsze będzie ze mną”.

— z plikami The Canadian Press

Sinara Ali zmarła w szpitalu w Toronto w lutym 2011 r.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :