Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kobieta z Nowego Brunszwiku chce się przebadać na obecność paciorkowca A. To okazuje się trudne – Nowy Brunszwik

/
/
/
19 Views

Wczesne badania mają kluczowe znaczenie w leczeniu agresywnej formy paciorkowca A, która w tym roku zabiła już pięciu mieszkańców Nowego Brunszwiku.

Jednak poddanie się testowi nie wydaje się takie proste.

Mieszkanka Turtle Creek w Nebrasce twierdzi, że nie udało jej się poddać testowi na obecność paciorkowców grupy A, czyli infekcji bakteryjnej, pomimo licznych telefonów do aptek i przychodni czynnych po godzinach pracy.

Amanda Milet chciała jak najszybciej przebadać swojego 11-letniego syna, gdy w niedzielę zachorował, miał ból gardła i gorączkę. W przypadku wczesnego wykrycia Strep A można leczyć antybiotykami.

Mówi, że zadzwoniła do obu aptek w okolicy Moncton, które oferują testy, ale powiedziano jej, że nie może ich dostać.

„Nie mają wolnych terminów i muszę uzyskać skierowanie od lekarza w klinice, na wizytę lub od mojego lekarza rodzinnego” – powiedziała.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Jest to więc po prostu okrężny sposób (brak możliwości) dostępu do którejkolwiek z tych usług, tych usług zdrowotnych, w odpowiednim czasie”.

Zadzwoniła do lekarza rodzinnego po godzinach pracy, ale nie mogła się dodzwonić. Powiedziała, że ​​poza udaniem się na pogotowie nie ma innej możliwości poddania się testom.

Od tego czasu jej syn wyzdrowiał, ale w następnych dniach u Mylet wystąpiły własne objawy. Teraz znajduje się w tej samej sytuacji i nie może zapisać się na test.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Kobieta z Nowego Brunszwiku zabiera głos po śmierci męża z powodu paciorkowca A


Kobieta z Nowego Brunszwiku zabiera głos po śmierci męża spowodowanej przez paciorkowiec A


Maye kilka razy próbowała odbyć wirtualne wizyty u lekarza dla swojego syna, ale odmówiono jej poddania się testowi na paciorkowcę A. W końcu złożyła wizytę elektroniczną w związku z własnymi objawami, a w czwartek rano lekarz z Nowego Brunszwiku powiedział jej, że prawdopodobnie nie ma żadnych testów ani potrzebne antybiotyki, ale nadal pragnie spokoju ducha.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Brak dostępu do odpowiednich środków medycznych, takich jak testy na Strefę A, bardzo martwię się o siebie, moją rodzinę i ogół społeczeństwa” – powiedziała.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

Mayeux stwierdziła, że ​​w ostateczności próbowała umówić się na wizytę w prywatnej klinice, która kosztuje 160 dolarów za badanie, ale powiedziano jej, że termin wizyty jest zarezerwowany do poniedziałku.

„To bardzo frustrujące płacić z własnej kieszeni za opiekę zdrowotną w naszym województwie i kraju. To po prostu sprzeczne z naszym systemem” – stwierdziła.

Rzecznik Stowarzyszenia Farmaceutów Nowego Brunszwiku powiedział Global News, że w sześciu aptekach w prowincji oferujących tę usługę nie jest wymagane skierowanie, aby poddać się testowi na paciorkowcę A. Jednak popyt stał się ogromny.

Na początku tygodnia stowarzyszenie podało, że od ubiegłego piątku w sześciu aptekach przeprowadzono 200 testów. Według najnowszych danych od początku stycznia zgłoszono 107 potwierdzonych przypadków paciorkowca A.

Apteki realizujące badania są jednostkami pilotażowymi Przychodni Opieki Farmaceutycznej, która pomaga także pacjentom w leczeniu innych problemów zdrowotnych, m.in. cukrzycy, POChP i astmy.

„Farmaceuci nie mogą po prostu zacząć oferować testów na obecność paciorkowca A w większej liczbie aptek, ponieważ nasza możliwość oferowania testów jest ograniczona warunkami tego projektu pilotażowego” – stwierdziła w oświadczeniu Anne Marie Picone, tymczasowa dyrektor wykonawcza Stowarzyszenia Farmaceutów w Nowym Brunszwiku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rzecznik prowincjonalnego wydziału zdrowia przyznał, że „w aptekach uczestniczących w programie dostępna jest ograniczona liczba wizyt”.

„Należy zauważyć, że ocena i leczenie paciorkowców grupy A nie leży w zakresie praktyki farmaceutów w większości kanadyjskich prowincji” – napisał rzecznik Sean Hatchard.

„Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja (oba objęte projektami pilotażowymi) i Alberta to obecnie jedyne prowincje, w których farmaceuci oferują ocenę paciorkowcową grupy A, testy na miejscu i recepty”.

Hatchard powiedział, że wczesną jesienią departament przeprowadzi „kompleksową niezależną ocenę projektu pilotażowego”.

Tymczasem leczenie i badania na obecność paciorkowców grupy A są dostępne u świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej, w tym eVisitNB i NB Health Link, lub w przychodniach czynnych po godzinach pracy.

Wszystko to nie pociesza Mayi, która wciąż dochodzi do siebie po chorobie.

„To po prostu naraża wiele osób na ryzyko” – stwierdziła.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „W Primorye rośnie liczba przypadków paciorkowca A”


W Primorye rośnie liczba przypadków paciorkowca A


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :