Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kanadyjski rynek mieszkaniowy kończy rok 2023 z hukiem – National

/
/
/
39 Views

Według krajowej organizacji z branży nieruchomości sprzedaż domów w Kanadzie odnotowała w grudniu „nieoczekiwany wzrost”, ponieważ kupujący i sprzedający połączyli siły, aby sfinalizować transakcje przed nowym rokiem.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Nieruchomości (CREA) podało w poniedziałek, że liczba domów sprzedanych w grudniu wzrosła o 8,7 procent w porównaniu z listopadem. Zdaniem CREA, ostatni miesiąc roku zrównał się z niektórymi „stosunkowo silniejszymi” miesiącami wiosennymi i letnimi.

Starszy ekonomista CREA, Sean Cathcart, stwierdził w oświadczeniu, że jest mało prawdopodobne, aby zaskakująco mocny grudzień był oznaką ożywienia na rynku mieszkaniowym.

„Jest prawdopodobne, że niektórzy kupujący i sprzedający, którzy jesienią ubiegłego roku mieli nierealistyczne oczekiwania cenowe, w końcu połączą siły, aby zawrzeć umowy przed końcem roku” – powiedział.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nadal prognozujemy ożywienie popytu na mieszkania w 2024 r., ale będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, aby zrozumieć, jak to ostatecznie będzie wyglądać”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Oznaki spadających stóp procentowych mogą pomóc w ożywieniu kanadyjskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych”


Oznaki spadających stóp procentowych mogą pomóc w ożywieniu kanadyjskiego rynku mieszkaniowego


W tradycyjnie powolnym grudniu niewiele osób wystawiało swoje domy na sprzedaż, co spowodowało, że wskaźnik sprzedaży do nowych ofert ponownie wzrósł do 57,8 procent z nieco ponad 50 procent w listopadzie. Ten kluczowy wskaźnik pomaga ocenić, czy rynki faworyzują kupujących, czy sprzedających: CREA szacuje, że długoterminowa średnia wynosi około 55 procent.

Otrzymuj najnowsze wiadomości Money 123 na swoją skrzynkę odbiorczą co tydzień.

Sprzedaż domów wzrosła w grudniu o 3,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Patrząc wstecz na cały rok, CREA odnotowuje, że w 2023 r. sprzedano ogółem 443 511 domów, co oznacza spadek o 11,1% w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy Bank of Canada rozpoczął cykl zacieśnienia stóp procentowych i wynikającej z tego korekty na rynku nieruchomości.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

CREA stwierdziła, że ​​rok 2023 był najniższym rocznym poziomem sprzedaży krajowej od 2008 roku. Ubiegły rok był prawie taki sam jak pięć lat po kryzysie finansowym w tym roku i pierwszym roku, w którym w Kanadzie przeprowadzono test warunków skrajnych dla kredytów hipotecznych w 2018 r.

Średnia krajowa cena domu, po wyłączeniu sezonowym, zakończyła rok na poziomie 657 145 dolarów, co oznacza wzrost o 5,1% w porównaniu z grudniem 2022 r.

CREA zauważyła, że ​​ciągłe spadki cen koncentrują się głównie w regionie Greater Golden Horseshoe w Ontario, a także na wybranych rynkach w Kolumbii Brytyjskiej. W pozostałych prowincjach, w tym w Albercie, Nowym Brunszwiku oraz Nowej Fundlandii i Labradorze ceny utrzymują się na stabilnym poziomie lub rosną.

Nie wszystko.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Sprawy biznesowe: rynek mieszkaniowy w Kanadzie powróci do niemal „normalności” w 2024 r., sugeruje Royal LePage”


Kwestie biznesowe: rynek mieszkaniowy w Kanadzie powróci do niemal „normalnego” stanu w 2024 r., sugeruje Royal LePage


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :